Diplomiranje v času pripravništva

Trenutno berete:
Diplomiranje v času pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
29. mar 2014
Prispevki
9
Naziv
vzgojiteljica predšolskih otrok
Zavod
vrtec
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni,
pojavilo se mi je vprašanje, na katerega sem od pomembnih oseb (Valerije Jenko in Kristine Kavčič) dobila dva različna odgovora. Sama opravljam pripravništvo kot pomočnica vzgojiteljice in me zanima, kaj se zgodi v primeru, če v roku teh 6-ih mesecev diplomiram? Torej, ali bom strokovni izpit opravljala kot pom. vzg., ali kot vzg.? Jenkova mi je odgovorila, da se mi vsebina in sam strokovni izpit ne bo spremenil - torej ga bom četudi vmes diplomiram še vedno opravljala za pom. vzg., medtem, ko mi je Kavčičeva rekla, da se upošteva zadnja izobrazba.
Čisto sem zmedena in ne vem kaj naj naredim in koga lahko še povprašam kaj drži. Prosim za pomoč. Najlepša hvala!!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Aha, torej to pomeni, da se moram še pred diplomiranjem, torej julija takoj prijaviti in poslati priprave (kot pom. vzg) in ko dobim datum zagovora, lahko že diplomiram?

Najlepša hvala za odgovor.
 
že res, da je za prijavo na strokovni izpit pomembna izobrazba, ampak jaz izobrazbo že imam zaenkrat kot POMOČNICA, zato se nameravam v juliju prijaviti na strokovni izpit (takrat imam pogoje - pripravništvo 4 mesece in opravljene nastope). A ker je veliko prijav za strokovni izpit, ne verjamem, da bom prišla na vrsto za opravljanje do 15.7. Torej bom morala čakati na opravljanje strokovnega izpita vse do po 15.9., ker vmes je namreč dopust. In da jaz diplomiram med 1.7. in 15.9. za VZGOJITELJICO kaj se potem zgodi?
 
@Mladi učitelj ,
ja, meni je sploh čudno to, da je možno opravljati pripravništvo brez ustrezne formalne izobrazbe. Me zanima, kako je to mogoče ... Kako lahko nekdo sploh opravlja pripravništvo (če ne po vezah) brez 7. stopnje izobrazbe???
 
Pomočnica vgojiteljice: to postaneš po 4-letni strokovni srednji šoli.
Diplomirana vzgojiteljica: to postaneš, ko končas fakulteto in imaš diplomo.
Pripravništvo se lahko opravlja že po uspešno opravljeni poklicni maturi, saj s tem pridobi naziv pomočnica vzgojitelja.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Na javni predstavitvi mnenj o nacionalnem programu vzgoje in izobraževanja je več razpravljavcev...
Odgovori
0
Ogledi
59
  • Članek
Umanotera vabi na usposabljanje Poučevanje o (pre)hrani v času podnebnih sprememb, ki bo...
Odgovori
0
Ogledi
143
  • Članek
Na strani Ugotavljanje in zagotavljanje kakovosti v vzgoji in izobraževanju Ministrstva za...
Odgovori
0
Ogledi
163

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu