Dijaški dom - strokovni izpit

Trenutno berete:
Dijaški dom - strokovni izpit

Pridružen
16. mar 2017
Prispevki
7
Naziv
učna pomoč
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Živijo!
Tudi jaz grem naslednji teden opravljat strokovni izpit, nastope pa sem opravljala v dijaškem domu. Same literature izključno za dijaški dom ni ravno veliko (Pravilnik o bivanju v dijaških domovih, Vzgojni program za dijaške domove).
Je pa res, da tudi meni na obvestilu piše, da sem razporejena k opravljanju strokovnega izpita pred izpitno komisijo za učitelje in druge strokovne delavce v nižjem poklicem izobraževanju, srednjem poklicnem izobraževanju, srednjem strokovnem in tehniškem izobraževanju, srednjem splošnem izobraževanju, vzgojitelje in druge strokovne delavce v dijaških domovih ter strokovne delavce v višjem strokovnem izobraževanju.

Sem pa v dvomih ali moramo podrobno vedeti vse te zakone ali le člene, ki se nanašajo na dijaške domove oz. so z njimi kako povezani. Drugače je tega ogromno, časa pa premalo.

Lp, Martina
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Za vse tiste, ki boste šli na strokovni izpit in ste opravljali nastope ali pripravništvo kot VZGOJITELJI V DIJAŠKIH DOMOVIH.

Malo je diskusij o dijaških domovih in zato naj zapišem svojo izkušnjo. :)
Treba se je učiti, potrebno pa je tudi malo sreče. Dobro si je pogledati Pravilnik o bivanji v dijaških domovih in ZOFVI. Tudi, če ste delali kot vzgojitelj, si poglejte naloge svetovalnega delavca. Pri zakonodaji smo vzgojitelji v skupini kjer je potrebno znati tudi zakonodajo srednjih šol in višje strokovne. Jaz sem si podrobneje pogledala predvsem tiste člene, ki so povezani z DD. Je pa res, da lahko znanje povezuješ tudi z izkušnjami. Jaz sem dobila samo eno vprašanje neposredno povezano z DD, ostalo pa je bilo iz ZOFVI-ja. Vendar sem vseeno odgovor povezala tudi s svojim delom v DD.

Vsem, ki boste šli opravljat izpit, želim veliiiiiko potrpežljivosti in čim manj sekiranja (čeprav je to zelooo težko, vem!:yum). In pa ja...ne se učiti samo po vprašanjih izpraševalca, ki ga dobite napisanega na obvestilu, nam so ga zamenjali zadnji hip in smo bili vsi še enkrat bolj prestrašeni! :)

VSO SREČO!!!:blush:
 
Za vse tiste, ki boste šli na strokovni izpit in ste opravljali nastope ali pripravništvo kot VZGOJITELJI V DIJAŠKIH DOMOVIH.

Malo je diskusij o dijaških domovih in zato naj zapišem svojo izkušnjo. :)
Treba se je učiti, potrebno pa je tudi malo sreče. Dobro si je pogledati Pravilnik o bivanji v dijaških domovih in ZOFVI. Tudi, če ste delali kot vzgojitelj, si poglejte naloge svetovalnega delavca. Pri zakonodaji smo vzgojitelji v skupini kjer je potrebno znati tudi zakonodajo srednjih šol in višje strokovne. Jaz sem si podrobneje pogledala predvsem tiste člene, ki so povezani z DD. Je pa res, da lahko znanje povezuješ tudi z izkušnjami. Jaz sem dobila samo eno vprašanje neposredno povezano z DD, ostalo pa je bilo iz ZOFVI-ja. Vendar sem vseeno odgovor povezala tudi s svojim delom v DD.

Vsem, ki boste šli opravljat izpit, želim veliiiiiko potrpežljivosti in čim manj sekiranja (čeprav je to zelooo težko, vem!:yum). In pa ja...ne se učiti samo po vprašanjih izpraševalca, ki ga dobite napisanega na obvestilu, nam so ga zamenjali zadnji hip in smo bili vsi še enkrat bolj prestrašeni! :)

VSO SREČO!!!😊
Zdravo!

Je strokovni izpit za katerega ure nabiraš v dijaškem domu torej isti kot ta za katerega bi ure nabiral v OŠ ali SŠ, in je potem ta opravljen strokovni izpit "enakovreden" temu, katerega ure so bile nabrane v OŠ oz. SŠ, in lahko kasneje tudi enakovredno kandidiraš za mesto učitelja/profesorja v OŠ/SŠ ali so tukaj potem kakšna drugačna pravila in je opravljen strokovni izpit veljaven le za poklic vzgojitelja v domu?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je z dnem 23. 8. 2023 objavilo Javni poziv...
Odgovori
0
Ogledi
268
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
685
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
451
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
427
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
405
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.961

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu