Diferencialni izpiti - Pedagoška fakulteta

Trenutno berete:
Diferencialni izpiti - Pedagoška fakulteta

Pridružen
14. dec 2022
Prispevki
3
Pozdravljeni.

Razmišljam o opravljanju diferencialnih izpitov iz področja spec.in rehab. pedagogike ali pa logopedije na PeF LJ.

Ali je kdo tukaj, ki je pred kratkim šel skozi to in bi iz prve roke podelil izkušnjo? Ali so res diferencialni izpiti skoraj "misija nemogoče"?

Hvala. 🙂
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje uredil moderator:
Podobno se sprašujem tudi sama ...

Želim se namreč vpisati na mag. študij SOCIALNE PEDAGOGIKE v Lj in moram prav tako pred vpisom opraviti diferencialne izpite (čakam, da mi jih določijo), ki jih je ponavadi menda precej.

Kakršnakoli informacija/koristen kontakt bo zelo dobrodošla.
 
Hej, ni toliko misija nemogoče, jih je pa res ogromno in so dragi. Vem, da ti zaračunajo samo to, da ti jih določijo. Se pa vse da, najbolje je, da poiščeš nekoga, ki redno študira in ti je pripravljen dati kvalitetne zapiske. Nekateri profesorji majo precej predsodkov do vseh, ki opravljajo diferencialne izpite, ampak izpiti sami po sebi niso težki. Saj veš, kjer je volja je pot. :) Z malo potrpljenja brez problema narediš. :D
 
Hej, ni toliko misija nemogoče, jih je pa res ogromno in so dragi. Vem, da ti zaračunajo samo to, da ti jih določijo. Se pa vse da, najbolje je, da poiščeš nekoga, ki redno študira in ti je pripravljen dati kvalitetne zapiske. Nekateri profesorji majo precej predsodkov do vseh, ki opravljajo diferencialne izpite, ampak izpiti sami po sebi niso težki. Saj veš, kjer je volja je pot. :) Z malo potrpljenja brez problema narediš. :D
Najlepša hvala za obširen odgovor in spodbudne besede! 😊
 
Hej, ni toliko misija nemogoče, jih je pa res ogromno in so dragi. Vem, da ti zaračunajo samo to, da ti jih določijo. Se pa vse da, najbolje je, da poiščeš nekoga, ki redno študira in ti je pripravljen dati kvalitetne zapiske. Nekateri profesorji majo precej predsodkov do vseh, ki opravljajo diferencialne izpite, ampak izpiti sami po sebi niso težki. Saj veš, kjer je volja je pot. :) Z malo potrpljenja brez problema narediš. :D
Hvala za korekten odgovor. ☺️ A ti si tudi opravljal/a diferencialne izpite? In koliko časa potrebuješ za opraviti le-te? Če imaš mogoče informacijo... 🤗
 
Hvala za korekten odgovor. ☺️ A ti si tudi opravljal/a diferencialne izpite? In koliko časa potrebuješ za opraviti le-te? Če imaš mogoče informacijo... 🤗
Jaz sem študirala srp, je pa sodelavka želela opravljati te izpite, pa ji zaradi financ ni šlo skozi. Mogoče se je vmes že kaj spremenilo. Diferencialnih izpitov je mislim, da okoli 6, ko jih narediš, se lahko šele vpišeš v magistrsko leto. Imajo pa menda tako narejeno, da moraš nekaj izpitov narediti kot pogoj za te diferencialne. Če se spraviš zraven, jih po mojem mnenju lahko opravljaš po vsaj 3 na izpitno obdobje, če ne več. Kot sem rekla, sama snov ni težka, če se je lotiš tako, kot je treba. Nekateri predmeti so obsežni, ampak vsekakor ne nemogoči. Če imaš že od prej kakšno pedagoško smer, bo mogoče manj predmetov, na primer brez kakšne didaktike. Je pa za teh 6 diferencialnih potrebna tudi praksa.
Mislim, da niso misija nemogoče, samo prestrašit se ne smeš. Če si res želiš postati specialna pedagoginja, ti bo uspelo, saj veš, da se s trdo voljo vse da. Ti pa res svetujem, da se poskušaš čim manj obremenjevati, če boš slučajno naletela na kakšnega nespodbudnega profesorja. Če boš dobro znala, ti ne more nič. ;)
 
Podobno se sprašujem tudi sama ...

Želim se namreč vpisati na mag. študij SOCIALNE PEDAGOGIKE v Lj in moram prav tako pred vpisom opraviti diferencialne izpite (čakam, da mi jih določijo), ki jih je ponavadi menda precej.

Kakršnakoli informacija/koristen kontakt bo zelo dobrodošla.
Tadeja18 zdravo.
Kako je šlo z določitvijo izpitov? Jaz se letos nisem odločila za ta korak, bom pa konec leta vložila prošnjo za določitev dif.izpitov iz smeri srp. Kako ti je šlo letos? Ti je ratalo kaj opraviti?

Lp
 
Jaz sem študirala srp, je pa sodelavka želela opravljati te izpite, pa ji zaradi financ ni šlo skozi. Mogoče se je vmes že kaj spremenilo. Diferencialnih izpitov je mislim, da okoli 6, ko jih narediš, se lahko šele vpišeš v magistrsko leto. Imajo pa menda tako narejeno, da moraš nekaj izpitov narediti kot pogoj za te diferencialne. Če se spraviš zraven, jih po mojem mnenju lahko opravljaš po vsaj 3 na izpitno obdobje, če ne več. Kot sem rekla, sama snov ni težka, če se je lotiš tako, kot je treba. Nekateri predmeti so obsežni, ampak vsekakor ne nemogoči. Če imaš že od prej kakšno pedagoško smer, bo mogoče manj predmetov, na primer brez kakšne didaktike. Je pa za teh 6 diferencialnih potrebna tudi praksa.
Mislim, da niso misija nemogoče, samo prestrašit se ne smeš. Če si res želiš postati specialna pedagoginja, ti bo uspelo, saj veš, da se s trdo voljo vse da. Ti pa res svetujem, da se poskušaš čim manj obremenjevati, če boš slučajno naletela na kakšnega nespodbudnega profesorja. Če boš dobro znala, ti ne more nič. ;)
Jaz jih opravljam. Če bi se še enkrat odločala, bi šla rajši izredno študirati srp.
Kar je napisala beva je žal nerealno in preveč sanjsko 🙂. Nikakor ne moreš opraviti 3 izpitov na izpitno obdobje, še 3 na leto je (skoraj) nemogoče. Izpite moraš opraviti po točno določenem zaporedju, nekateri profesorji izpite popravljajo tudi po 1 mesec, tako da zamudiš rok naslednjega izpita. Izpiti so zares obsežni, velikokrat zmanjka časa. Res je 6 izpitov, ampak eden izmed teh je sestavljen iz petih izpitov (petorček). Zraven so še seminarske naloge in praksa. Meni se dif.izpiti vlečejo že 4 leta pa sem med najbolj zagnanimi 😄
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdrav. Zaposlena sam na šoli za otroke s PP v OPB. Delo z otroki s PP me zelo zanima in...
Odgovori
1
Ogledi
949
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
194
  • Članek
Slovenski šolski muzej vabi k ogledu brošure Pedagoška dejavnost 2023/2024, na interaktivno...
Odgovori
0
Ogledi
538
  • Članek
Vabljeni, da prelistate brošuro pedagoških programov za šolsko leto 2023/2024, ki jih skrbno...
Odgovori
0
Ogledi
429
Pozdravljeni? Je tu mogoče kdo, ki hodi na pedagogiko v Koper? Zanima me predvsem kakšni so...
Odgovori
0
Ogledi
736
  • Članek
Učitelji vseh predmetnih področji (starost učencev in dijakov 11-18), vključno z učitelji...
Odgovori
0
Ogledi
421
  • Članek
Učitelji vseh predmetnih področji (starost učencev in dijakov 11-18), vključno z učitelji...
Odgovori
0
Ogledi
316

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu