Info Delovni čas učiteljev

Trenutno berete:
Info Delovni čas učiteljev

Ste zadovoljni z novo ureditvijo delovnega časa učiteljev?

  • Da

    Glasovi: 3 8,1%
  • Da in ne

    Glasovi: 7 18,9%
  • Ne

    Glasovi: 24 64,9%
  • Vseeno mi je

    Glasovi: 1 2,7%
  • Ne poznam nove ureditve

    Glasovi: 2 5,4%

  • Skupaj glasov
    37

Andrej

Osebje foruma
Moderator
Pridružen
6. jul 2017
Prispevki
490
Naziv
profesor
Z začetkom šolskega leta 2018/19 se začnejo uporabljati določbe iz Sprememb in dopolnitev KPVIZ iz avgusta 2017 (objavljeno v Uradnem listu RS, št. 45, dne 25. 8. 2017; Predpisi - Kolektivna pogodba za dejavnost vzgoje in izobraževanja v Republiki Sloveniji (KPVIZ) - Posodobitve) o delovnem času učiteljev osnovnih in srednjih šolah.

Tudi SVIZ je pripravil nekaj uporabnega gradiva, ki ga lahko najdete tukaj: Delovni čas učiteljev

Delite izkušnje z ureditvijo vašega delovnega časa po uvedbi sprememb.

Tema je odprta za diskusijo.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo!

Učitelj naj bi imel maksimalno 7 ur pouka. Zanima me, kaj točno spada pod pouk: samo učne ure predmeta ali tudi jutranje varstvo, podaljšano bivanje, interesne dejavnosti ... ?

Hvala za odgovor!
 
Spoštovani Mladi
Z začetkom šolskega leta 2018/19 se začnejo uporabljati določbe iz Sprememb in dopolnitev KPVIZ iz avgusta 2017 (objavljeno v Uradnem listu RS, št. 45, dne 25. 8. 2017; Predpisi - Kolektivna pogodba za dejavnost vzgoje in izobraževanja v Republiki Sloveniji (KPVIZ) - Posodobitve) o delovnem času učiteljev osnovnih in srednjih šolah.

Tudi SVIZ je pripravil nekaj uporabnega gradiva, ki ga lahko najdete tukaj: Delovni čas učiteljev

Delite izkušnje z ureditvijo vašega delovnega časa po uvedbi sprememb.

Tema je odprta za diskusijo.
Spoštovani Mladi učitelj,

jaz bi se na vas obrnila z vprašanjem, pa me zanima zgolj vaše mnenje. Nov delovni čas je "obrnil" eno šolsko leto naokoli in verjamem, da je pokazal slabo, kot dobro stran. Ker naj bi bil sistem "enakovreden" (sem dala v navednice, ker žal temu ni tako!) in bi morali vsi strokovni delavci v III. stebru doseči 0 ur (vse ure so oddelane), me zanima, kaj v primeru, ko nastanejo presežki/viški? Je to nadura, v primeru, če si zaposlen je za polni delovni čas (100%) in ne za povečan obseg dela? Če to NI nadura in potemtakem NI plačana, kako naprej? Je kje kakšen člen, ki bi znal "rešiti" nastalo situacijo?

Hvala za skrb in podporo, ki jo ponujate... vsak dan, z vsakim odgovorom in objavo. HVALA, ker "nam" stojite ob strani.

Srečno.
 
Pozdravljeni!

Bi mi kdo znal razložiti, koliko ur doprinosa bi morala oddelati v 3. stebru, če sem zaposlena za 92% in imam pogodbo do 30. 6. 2019?

Lep pozdrav,
Lara Krašovec
 
Zdravo!

Učitelj naj bi imel maksimalno 7 ur pouka. Zanima me, kaj točno spada pod pouk: samo učne ure predmeta ali tudi jutranje varstvo, podaljšano bivanje, interesne dejavnosti ... ?

Hvala za odgovor!
Interesne dejavnosti NISO zajete v 7-ih urah pouka, prav tako ne govorilne ure za učence, govorilne ure za starše. Še lansko šolsko leto pa je bilo v teh 7 ur zajeto tudi delo v podaljšanem bivanju, letos pa naj tudi te ure ne bi bile več zajete v ta skupek. Žal...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zaposlena sem kot učiteljica v OPB za 80%, tj. 32 ur na teden. To nanese 6,4 ure...
Odgovori
0
Ogledi
720
  • Članek
Dopolnjeni zakon o osnovni šoli (Uradni list RS, št. 87/11 z dne 2. novembra 2011) je...
Odgovori
0
Ogledi
170
  • Članek
Na višješolskih in visokošolskih zavodih se začenja novo študijsko leto. V tem prelomnem...
Odgovori
0
Ogledi
278
Pozdravljeni. Leta 2020 sem dobila pripravništvo v vrtcu, zaključilo se mi je decembra istega...
Odgovori
0
Ogledi
986
  • Vprašanje
Spoštovani. Ali tudi v šolstvu velja zakon, da je lahko delavec največ dve leti zaposlen za...
Odgovori
1
Ogledi
845
  • Članek
Vseslovenska akcija bo potekala 1. oktobra 2023, ko praznujemo mednarodni dan starejših. Slednji...
Odgovori
0
Ogledi
539
  • Članek
Pedagoški inštitut v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in Filozofsko fakulteto Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
41

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu