Dnevnik Delovni čas in obveznosti učiteljev: doma bodo smeli delati deset ur na teden

Trenutno berete:
Dnevnik Delovni čas in obveznosti učiteljev: doma bodo smeli delati deset ur na teden

V skladu s prenovljeno kolektivno pogodbo za vzgojo in izobraževanje bodo lahko osnovnošolski in srednješolski učitelji v tednih, ko traja pouk, za poučevanje, priprave in popravljanje testov porabili po 33 ur, deset ur na teden pa bodo lahko...

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Dnevnik, dnevnik.si
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kaj bo pa potem poleti, ker ne bo dovolj dopusta?

Če bo nadomeščanje res plačano...bo kar naenkrat veliko kandidatov za to. In bomo računalničarji in knjižničarji imeli več časa za svoje delo? Skoraj ne verjamem. Ker, če bi bilo že do sedaj plačano, bi bila bogata :laughing::laughing:
 
Na svizovi strani, pod komentarje, je že zapisano, kaj pa ostali strokovni delavci? To se ponavadi kar preskoči...se mi zdi, da res ne bo drugače. Samo če bo res plačano, se bo marsikdo potrudil dobiti nadomeščanje :D No, pa da vidimo aneks.
 
Dragi moji, spet bomo lagali.
Zaradi zahtev vodstva, pričakovanj staršev in prosečih oči učencev/dijakov, ki hlepijo po znanju, bomo še kar delali po 12 ur na dan. Le pisati se nam bo smelo zgolj 10.

Naj povedo, če bom višek ur lahko porabil julija in avgusta!
Račun: če bom zgolj 100 dni v letu delal dnevno 10 (priznanih) ur, bo to 200 ur presežka, kar znese 25 dni.
Mimogrede: bom lahko višek ur lahko porabil kateri koli dan od septembra do junija?
 
Ja, da bi javnost sprejela specifiko našega poklica, se bi moralo premakniti kaj več, predvsem v glavah.

Glede viška ur, doprinosa ipd., bo pa najbrž vse po starem oz. vsaj še nekaj let, dokler ne bo učiteljem dovolj. Določeni ravnatelji pa bodo sigurno našli način za hranjenje svojega ega.

Ampak, kot zmeraj, ostajam in hočem biti optimističen, sicer se sigurno ne bo nikoli premaknilo na bolje, kjerkoli že.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, Zaposlena sem kot učiteljica v OPB za 80%, tj. 32 ur na teden. To nanese 6,4 ure...
Odgovori
0
Ogledi
764
  • Članek
Dopolnjeni zakon o osnovni šoli (Uradni list RS, št. 87/11 z dne 2. novembra 2011) je...
Odgovori
0
Ogledi
180
  • Članek
Na višješolskih in visokošolskih zavodih se začenja novo študijsko leto. V tem prelomnem...
Odgovori
0
Ogledi
289
Pozdravljeni. Leta 2020 sem dobila pripravništvo v vrtcu, zaključilo se mi je decembra istega...
Odgovori
0
Ogledi
1.021
  • Vprašanje
Spoštovani. Ali tudi v šolstvu velja zakon, da je lahko delavec največ dve leti zaposlen za...
Odgovori
1
Ogledi
872
  • Članek
Vseslovenska akcija bo potekala 1. oktobra 2023, ko praznujemo mednarodni dan starejših. Slednji...
Odgovori
0
Ogledi
568
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je visokošolskim zavodom poslalo usmeritve...
Odgovori
0
Ogledi
153

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu