Delovna doba, ZRSZ, zavarovanje [volontersko pripravništvo]

Trenutno berete:
Delovna doba, ZRSZ, zavarovanje [volontersko pripravništvo]

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
5. feb 2014
Prispevki
21
Naziv
univ. dipl. psih.
Področje
  1. Osnovna šola
Zdravo! Mene pa zanima naslednje v povezavi s pripravništvom. Upam, da kdo pozna odgovor. :)

1. Ali se čas opravljanja volonterskega pripravništva šteje v delovno dobo?

2. Ali v okviru volonterskega pripravništva pripravnik dobi plačano osnovno zavarovanje ali si mora to plačevati sam?

3. Ali se je s pričetkom volonterskega pripravništva potrebno odjaviti od Zavoda za zaposlovanje?

Hvala!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo! Mene pa zanima naslednje v povezavi s pripravništvom. Upam, da kdo pozna odgovor. :)

1. Ali se čas opravljanja volonterskega pripravništva šteje v delovno dobo?

2. Ali v okviru volonterskega pripravništva pripravnik dobi plačano osnovno zavarovanje ali si mora to plačevati sam?

3. Ali se je s pričetkom volonterskega pripravništva potrebno odjaviti od Zavoda za zaposlovanje?

Hvala!


Živjo

1. Ne
2. Sama
3.Ne, ker nisi v delovnem razmerju.

Veliko uspeha na razpisu
 
Se mi je zdelo. :)

Na kak način pa pripravnik dobi plačilo potnih stroškov in malice - kakšne vrste dohodek je to?
 
Malico dobiš plačano kot vsi ostali, mislim da je 3,67 na dan. Kilometrino pa mi plačajo glede na oddaljenost od hiše do šole. Kako pa je drugje pa ne vem.

Na izpisku mi piše plačilo volonterjem.

Lp
 
Včeraj sem dobila malico in prevoz. S 1.1.2014 so sindikati podpisali, da se malica zmanjša iz 3,67€ na 3,61€. Sem preverila, ker sem našla odstopanja v izpisku in mojem izračunu :)
 
Se mi je zdelo. :)

Na kak način pa pripravnik dobi plačilo potnih stroškov in malice - kakšne vrste dohodek je to?

Drugače se ti malica in potni stroški ne štejejo tako kot bi se ti plača, saj to ni obdavčeno. Tako, da ti potrebno skrbeti glede DURSa.
 
Malico dobiš plačano kot vsi ostali, mislim da je 3,67 na dan. Kilometrino pa mi plačajo glede na oddaljenost od hiše do šole. Kako pa je drugje pa ne vem.

Na izpisku mi piše plačilo volonterjem.

Lp

Torej malico in potne stroške dobiš nakazano? Malico si nosiš s sabo ali imaš malico v šoli? To mi namreč ni povsem jasno: tudi če recimo imaš malico v šoli, dobiš denar nakazan ali dobiš nakazano samo v primeru, da si malico sam prinašaš oz. hodiš na malico kam drugam? Upam, da sem dovolj razumljivo napisala :/
 
Vse je odvisno od ravnatelja ali ravnateljice, kako se dogovoriš. Načeloma, če ješ malico v šoli, se ti znesek odbije od dnevnega zneska, ki trenutno znaša 3,61€. Torej, če želiš prejeti v celoti ta znesek, si prineseš s sabo.
 
Kako si se ti dogovorila, če smem vprašati? :) Oz. kako običajno počnejo učitelji? Šolske malice so mi običajno "no-go" :D čeprav se bo potrebno kar navaditi. Bi mi bilo pa čudno, če bi večina učiteljev jedla v šoli, da jaz nekaj kompliciram...
 
Jaz sem bila že prejšnja leta prostovoljka preko ZPMja za učno pomoč in so mi na šolah vedno nudili brezplačno malico. Tudi, ko sem prišla na pogovor, da želim opravljati pripravništvo, mi je ravnateljica takoj povedala, da lahko brezplačno jem malico.

Kolikor spremljam, kar nekaj učiteljev je malico v šoli. Meni osebno so šolske malice dobre. Še posebno namazi, ki jih sami naredijo :)
 
Torej dobiš brezplačno malico, pa še nakazilo za malico, če prav razumem?
 
Tako je. Ampak to je odvisno od ravnatelja in njegove človečnosti. Je pa res, da sem en mesec nadomeščala med pripravništvom, torej zastonj in je to tut neke vrste nadomestilo. Ministrstvo namreč ni hotelo nič plačati za moje nadomeščanje.
 
Živjo!

Mene pa zanima, ali je potrebno pred sklenitvijo pogodbe o volont. pripravništvu opraviti zdravniški pregled? Ali te tja pošlje šola?
 
Ja. Šola ti da napotnico, ker imajo določenega zdravnika na medicini dela in greš opravit.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni. Kako je z izplačilom redne delovne uspešnosti? Se ravnatelj lahko odloči in...
Odgovori
3
Ogledi
2.258
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje se je 20. junija 2023 prvič sestala Medresorska...
Odgovori
0
Ogledi
249
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje se je 20. junija 2023 prvič sestala Medresorska...
Odgovori
0
Ogledi
390

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu