Delitev vrinjenih stavkov

Trenutno berete:
Delitev vrinjenih stavkov

Pridružen
2. okt 2014
Prispevki
18
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,

pri učenju sem naletela na vprašanje, kako se delijo vrinjeni stavki.

Ve kdo mogoče?

Hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

O delitvi ne vem nič; a je možno, da se vprašanje nanaša na ločila, ki jih lahko uporabiš pri vrinjenih stavkih?

Kopiram iz Wikipedije:
Vrinjeni stavek lahko ločimo od preostale povedi z vejicama, pomišljajema, tremi pikami ali oklepajem:

  • Pred leti, bil sem še mlad in zato še manj izkušen, sem se loteval tudi »nemogočih« stvari.
  • Pred leti – bil sem še mlad in zato še manj izkušen – sem se loteval tudi »nemogočih« stvari.
  • Pred leti ... bil sem še mlad in zato še manj izkušen ... sem se loteval tudi »nemogočih« stvari.
  • Pred leti (bil sem še mlad in zato še manj izkušen) sem se loteval tudi »nemogočih« stvari.
Pisanje vejice za označitev vrinjenega stavka je priporočeno zlasti, kadar ni veliko drugih vejic, sicer lahko z uporabo drugih ločil dosežemo večjo preglednost.
 
Ne, ne ... prav delitev ... naj bi se delili na zvalniske, medmetne in še nekaj ... ena punca je to vprašanje dobila in res nimam pojma, kaj bi ti lahko bilo ❓
 
Hm, zvalniški, medmetni in členkovni so pastavki.
  • Nina, pridi sem! (zvalnik; nekoga ogovoriš, pokličeš …)
  • Hej, kam greš? (medmet; av, fuj, jejmene, eh, jebenti …)
  • Da, lahko pridem. (členek; seveda, prav, hvala …)
Upam, da se še kdo oglasi s pravilnim odgovorom, ker zdaj to zanima tudi mene :).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu