COTMAN - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
COTMAN - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

mag. Nataša Cotman (nasmejana, topla oseba)
1. Priročniki.
2. Velika začetnica pri naslovih pravljic.
3. Stopnjevanje pridevnika.
 
Zelo prijazna, nasmejana gospa.

Vidne prvine govora.
Prebrati sem morala besede, ki so bile različno naglašene in povedati njihov pomen.
Prebrati sem morala besedilo in besede v oklepajih postaviti v ustrezen sklon. Besedilo je bilo zelo lahko, osnovnošolsko. Npr.: (Tine - Tineta, prijatelj - prijateljema ipd.).

Srečno! :)
 
1. Socialne zvrsti jezika (samo naštet, kako delimo)
2. Kaj so stvarna imena? Kako pišemo imena pravljic? (primer Rdeča kapica, Bratovščina sinjega galeba)
3. Katera ločila pišemo za alinejnim naštevanjem?

Gospa Cotman je zelo prijazna, nasmejana in pomaga, če kaj ne gre. Ne gre v podrobnosti.
 
Ga. Cotman

Spraševala me je krajšave besed. Kako krajšamo besedo stoletje? Ali so dogovorjene ali ne? (ja) Kako jih pišemo (s piko)?
Kaj so kratice, kako jih pišemo, povej primer?
Kako pišemo simbole (brez pike, s presledkom)?
Spraševala me je moje najpogostejše napake iz seminarske naloge.
Stroga, ampak človeška. Želi da zadevo tudi razumeš.
 
Moja vprašanja:
1. Zapis naselbinskih lastnih imen (Novo mesto - z veliko se piše vse, razen neprvih predlogov in besed: mesto, vas, trg, selo, sela, selca, vesca in naselje)
2. Kako pišemo nagrade, priznanja? (Boršnikov prstan: vsebuje lastno ime, zato je z veliko, medtem, ko nagrado npr. oskar, pišemo z malo)? Kako pišemo praznike? (Z malo, razen, če izhaja iz lastnega imena: Prešernov dan, .... vprašala me je tudi, kdaj jih še lahko pišemo z veliko; odgovorila sem ji, da takrat, ko nam praznik veliko pomeni, oz. smo nanj čustveno navezani, npr. Božič nekateri pišejo z veliko ravno iz tega razloga)
3. Vidne prvine govora.

Gospa je bila izredno prijazna in nasmejana. Glede na to, kako si živčen, je kar prijetno videti tako osebo :)

Nič bat! :)
 
3.6.2015, Cotman, N., vprašanja:

- spoznavni in odnosni govor
- pokazala mi je primere napačno napisanih pridevnikov in jaz sem jih moral preoblikovati v pravilne (precej lahko, če mene vprašate)
- lastna imena, kako jih pišemo (božič/Božič, silvestrovo - Silvestrov dan, Prešernov dan, imena praznikov

G. Cotman je prijazna in simpatična.
 
Socialne zvrsti jezika? Za vsako zvrst primer.
Velike začetnice pri pravljicah? (dobila napisanih 5 primerov, za katere sem povedala, kje je velika začetnica; Rdeča Kapica, Bratovščina Sinjega galeba...)
Stopnjevanje pridevnika? Dobila nekaj napisanih primerov, nekatere v primerniku, nekaj v osnovniku..in jih postavila v druge oblike.
 
Področje OŠ
1. lastna stvarna imena(kakšna začetnica, kakšna je pri praznikih-kdaj z veliko; z veliko kadar je lastno ime ali karad nam praznik veliko pomeni npr. Božič)
2. Stopnjevanje pridevnika( tristopenjsko+primer, kateri z obrazilom kateri opisno)
3. Najpogostejše napake v učnih pripravah-v mojem primeru ločila; stičnost-nestičnost)
 
Zelo prijazna, umirjena :)

Vprašanja:
1. Socialne zvrsti in katerih se jaz poslužujem pri delu (in primere zanje)
2. Spoznavni govor in odnosni govor
3. Pridevniki (opisat), nato mi je na listu dala 5 povedi, pri katerih so bili pridevniki zapisani napačno, preoblikovati sem jih morala pravilno (zelo enostavni primeri po mojem mnenju)
 
22. 3. 2017 uspešno opravljeno

1. Razlika med glasovi in črkami. Koliko katerih, zakaj?
2. Kratica, okrajšave, simboli. Kako zapisujemo, kako tvorimo, razlike.
3. Glavni in vrstilni števniki.
 
- jezikovni priročniki, SSKJ, kdo lahko predlaga nove besede in kdo jih sprejme (kdorkoli, sprejme SAZU)
- funkcijske zvrsti jezika, razlika med umetnostnimi in neumetnostnimi besedili,publicistična besedila (značilnosti)
- razlika med okrajšavami, simboli in kraticami (primeri)
 
1. Pedagoški govor: odvisni in spoznavni govor,
2. pisanje praznikov in nagrad (z malo začetnico),
3. naštej vrste pridevnikov.

Veliko sreče na izpitu!
 
1. Socialne zvrsti jezika (samo naštet, kako delimo)
2. Kaj so stvarna imena? Kako pišemo imena pravljic? (primer Rdeča kapica, Bratovščina sinjega galeba)
3. Katera ločila pišemo za alinejnim naštevanjem?

Gospa Cotman je zelo prijazna, nasmejana in pomaga, če kaj ne gre. Ne gre v podrobnosti.

Napiše se Bratovščina Sinjega galeba.
 
Socialne zvrsti jezika? Za vsako zvrst primer.
Velike začetnice pri pravljicah? (dobila napisanih 5 primerov, za katere sem povedala, kje je velika začetnica; Rdeča Kapica, Bratovščina Sinjega galeba...)
Stopnjevanje pridevnika? Dobila nekaj napisanih primerov, nekatere v primerniku, nekaj v osnovniku..in jih postavila v druge oblike.

Napiše se Rdeča kapica.
 
1. Kratice, okrajšave , simboli
2. Velika začetnica, naselbinska imena in nenaselbinska
3. postaviti pridevnik v pravilno obliko

Zelo prijazna gospa , res ne komplicira in pomaga...
 
Prijetna in prijazna gospa. :)

Izpitna vprašanja:
- Socialne zvrsti slovenskega jezika (knjižne zvrsti, neknjižne zvrsti).
- Stična oz. nestična ločila (končna, nekončna). Nestično in stično zapisovanje (npr. oklepaj).
- Raba pomišljaja in vezaja (neskladenjski pomišljaj, vezaj v dvojnih imenih). Kako zapišemo C-dur (črka in beseda, stični vezaj)? Kam spada ˝in˝? Med vezaj.
- Pisanje priznanj. Tretja moška in tretja ženska sklanjatev.
 
- Kako pišemo številke? Glavne do 100 skupaj ..., vrstilne vse skupaj, če pišemo s številko pa pri vrstilnih dodamo piko.
- Kakšna je razlika med kratico, krajšavo in simbolom? Podala sem primere in opisala razlike.
- Koliko in katere glasove in črke imamo? Povedala sem, da je glasov več kot črk in naštela glasove pri samoglasnikih in soglasnikih.
 
- Kratice, krajšave, simboli.
- zemljepisna imena (velika, mala začetnica)
- vse o pridevniku. Naloga s pridevniki.
 
Socialne zvrsti jezika? Za vsako zvrst primer.
Velike začetnice pri pravljicah? (dobila napisanih 5 primerov, za katere sem povedala, kje je velika začetnica; Rdeča Kapica, Bratovščina Sinjega galeba...)
Stopnjevanje pridevnika? Dobila nekaj napisanih primerov, nekatere v primerniku, nekaj v osnovniku..in jih postavila v druge oblike.
Mislim da je Rdeča (z veliko), kapica (z malo začetnico).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.283
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.038

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu