COKAN - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
COKAN - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Razvoj slovenskega knjiznega jezika v 16. stoletju (reformacija:Trubar, Bohoric, Dalmatin, Krelj) - podvprasanje: Kdo je avtor 4-jezicnega slovarja?

2. Zemljepisna lastna imena - velika zacetnica. Nastela mi je tudi nekaj primerov, kako bi pisala: Julijske Alpe, Novo mesto, Kranjska Gora, kaksne pa so razlike med Zidani Most, Zidani most, zidani most?

3. Slovenscina kot ucni jezik - tukaj ji je bilo vsec, ko sem omenila tudi, da so pedagoski delavci s svojim izrazanjem vzor za ucence oz. pomembno je, kaksen jezikovni zgled najde ucenec pri svojem ucitelju. Kaksen jezik uporablja ucitelj (knjizni)? Kdaj lahko neknjizni (npr. v zbornici,ko se pogovarja s svojimi sodelavci).
 
Izpraševalec za slovenščino: Cokan
Naštej zvočne prvine, opiši glasnost, razlika naglas in poudarek.
Razlika med žargonom in strokovnim jezikom. V katero zvrst uvrščamo revijo Gea (poljudnoznanstveno). Primer žargonskega izrazja v našem poklicu (mi je dala svoj primer: kaj pomeni "imam luknjo" - da imam prosti čas).
 
Naštej zvočne prvine
Slovenščina kot učni jezik (kakšen jezik uporablja učitelj)
Opiši glasnost
Poprava iz priprave (skupina 1-3 let katero ločilo mora biti? Pomišljaj med 1 in 3, daljša črtica)
 
Zelo prijazna, skozi pogovor:
1. Prevzete besede.
2. Pedagoski govor.
3. Razlika žargon, strokovni jezik.
 
1. Zemljepisna lastna imena. Delitev, kaj se piše z veliko začetnico, primeri (Zidani Most in zidani most, Julijske Alpe, Novo mesto)

2. Zvočne prvine govora. Zakaj je glasnost pomembna?

3. Krajšave.
 
Odgovarjala sem za predmetno stopnjo mat. Res super izpraševalka. Kdor jo dobi v komisijo se mu lahko samo smeji.

1. Umestitev slovenščine (državni jezik, uradni jezik, učni predmet, učno načelo, tuji jezik) in obrazložitev.
2. Napaka v pripravi, ali imam prav napisano in zakaj ne (vejica med prirednim in podrednim veznikom).
3. Katera končna ločila poznamo.
4. Povedala mi je eno vprašalno poved ter me vprašala katero ločilo je na koncu in zakaj.
5. Ker sem imela v pripravah veliko postopkov je sledilo vprašanje še naj opišem postopek (od znanega k neznanemu, objektivnost, strokovni jezik).

Je šlo pa zelo hitro, ker resss pomaga in te vodi.
 
Prijazna gospa, išče znanje.

Vprašanja:
- zvočne prvine govora
- slovenščina kot učni predmet in kot učno načelo
- velika začetnica pri zemljepisnih imenih (razloži, nekaj primerov)
- poprava priprave (presledki za pikami v zapisu datuma)

Srečno!
 
Bila je zelo prijazna.

1. števniki (zapisovanje, vrste ...)
2. priročniki (naštet in povedat sestavo SSKJ)
3. prevzete besede (delitev in primeri)
 
1. Končna in nekončna ločila
2. Socialne zvrsti jezika (katere se uporabljajo v šoli, vrtcu - pedagoški govor; odnosni in spoznavni)
3. Popravek v pripravi ( morala bi napisati piko namesto klicaja)
 
1. Pedagoški govor.
2. Knjižno pogovorni jezik in zborni - katerega uporabljaš v razredu, v interakciji z učenci.
3. Razlika med naglasom in poudarkom.

Veliko sreče :)
 
Neskladenjska raba pike (vrstilni števniki, okrajšave, ura).
Ali se pri simbolih in kraticah piše pika?
Zakaj pišemo Ohmov zakon in zakaj parkinsonova bolezen.
Napake v popravi (obojestični pomišljaj, kako pišemo datum)
 
Simona Cokan – zelo prijazna gospa, daje vprašanja skozi pogovor, ti pomaga z podvprašanji in ti ob pravilnih odgovorih sproti prikimava in pritrjuje, tako da te usmerja in ti posredno kaže, če si pri odgovarjanju na pravi poti…

1. Funkcijske zvrsti – samo naštet in na podlagi česa je delitev (namena sporočanja). Kam bi uvrstila revijo Gea (poljudno-znanstveni jezik). V katerih od teh zvrsti se uporablja knjižni jezik (v vseh razen praktičnosporazumevalnem)

2. Struktura javnega vabila (npr. na roditeljski sestanek)

3. Sklanjanje priimkov ob ženskih imenih (Ines Kovač, Ivana Kobilca)
 
1. Brižinski spomeniki
2. Slovenski pravopis
3. Ločila


Srečno:)
 
1. Prevzete besede. Za besedo iz priprave (detajlov) sem morala določiti, katera vrsta prevzetih besed je (sposojenka). Sem rekla, da če sem jo pravilno zapisala, potem je sposojenka.
2. Dve glavni vrsti števnikov (tudi iz priprave)
3. Zvočne prvine. Pri odgovoru sem rekla emmm, pa me je vprašala, katero zvočno prvino sem uporabila (mašilo).

Če te vpraša kaj iz priprav, ni nujno, da je narobe.

Zelo prijazna izpraševalka, še česa ne znaš, te hitro vpraša kaj drugega. :)
 
Tudi zelo fajn spraševalka... :)

1. KAKŠEN JEZIK UPORABLJAMO V VRTCU (zakaj)
2. SOCIALNE ZVRSTI JEZIKA
3. INTERESNE GOVORICE (ŽARGON, primer in primer v vrtcu)
4. KAJ POMENI, ČE REČEMO, DA IMAM LUKNJO (IMAM ČAS)...
5. STRUKTURA VABILA

Srečno
 
Zelo super in zelo zelo prijetna izprasevalka :). Strokovni izpit sem opravljala za pomocnico vzgojiteljice.
1. Prevzete besede (za vsako tudi primer)
2. Nastej zvocne prvine govora ter si izberi eno in povej kako bi jo uporabila v praksi
3. Napaka v pripravi. Imela sem napisano metode dela namesto metodi dela-ker sem pol imela nateti samo dve
4. Katere dve glavne vrste stevnikov imamo? (glavni in vrstilni)
Vsem ki se vas to caka zelim veliko srece ;)
 
Izpraševalka ga. Cokan.

1. Pedagoški govor, spoznavni (zborni jezik) in odnosni (knjižno pogovorni jezik).

2. Prevzete in domače besede. (Sposojenke, tujke in citatne besede).

3. Našteti priročnike: SSKJ, pravopis in slovnica. Izbrati eno in jo opisati. Naštela sem kako je sestavljen SSKJ.

Res super izpraševalka, nasmejana, sproti kaj popravi oz. namigne, kaj še povedati.

Srečno!
 
Ga. Cokan je prijetna in prijazna, naj vas ne bo strah! Lahko ste veseli, če boste dobili njo.

1. Pomišljaj in vezaj. Razlike, uporaba, kdaj pišemo stično, kdaj nestično.
2. Zemljepisna lastna imena, primeri.
3. Socialne zvrsti jezika.
 
SIMONA COKAN - SLO
16. stoletje: kdo je aktiven takrat (Trubar, Dalmatin, Megiser, Krelj, Bohorič), v kateri pisavi se piše od 16. stol. so 19. stol. (latinica, in sicer bohoričica), kakšen jezik je želel Trubar (brez vdora pogovornih ter narečnih besed in tujk).
Priročniki - kateri so, opis in sestava SSKJ, kaj so to kvalifikatorji
Priprave: napisano sem imela "funkcionalni cilji:", potem pa dve alineji. Kaj je narobe? Dvojina, morala bi napisati funkcionalna cilja

Zelooooo v redu izpraševalka, prijazna, spodbuja, išče znanje. Res, ne se bat!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.074
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu