Človekove in otrokove pravice-ne razumem

Trenutno berete:
Človekove in otrokove pravice-ne razumem

Pridružen
8. jul 2011
Prispevki
2
Živjo!

Na forumu sem pregledoval vprašanja in pri nekaterih vprašanjih nisem vedel točno za kaj gre.
Zato bom spodaj prilepil vprašanja, tisti ki pa bo znal odgovoriti, ga lepo prosim da v forum napiše odgovor.
Že vnaprej se najlepše zahvaljujem za pomoč.

Vprašanje (direkt tako kot je na forumu):

1. o katerih otrocih govori Konvencija (o polnoletnih, pa pol razložiš kateri so polnoletni)...........In kateri so to polnoletni otroci?
2. v katerih primerih je človekove pravice in temeljne svoboščine dopustno razveljaviti oz. omejiti (naštejem še vseh sedem pravic oz. temeljnih svoboščin, ki pa jih ni mogoče razveljaviti oz. omejiti)......V katerih primerih?......Katere so teh sedem?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Konvencija govori o NEpolnoletnih otrocih.

V ustavi točno piše, katere pravice se ne sme omejiti (7 jih je: domneva nedolžnosti, prepoved mučenja, ... ).
 
Aja, v ustavi piše, da se lahko v času izrednega stanja, v vojnem času lahko začasno omejijo človekove pravice, razen pravic iz naslednjih členov: ... (so potem našteti, jih ne vem na pamet).

Upam, da sem kaj pomagala.

Srečno!
 
Ajnat, hvala za odgovor, mi je pomagal in sem našel to temo v ustavi.
Bi bilo lepo v kolikor je mogoče, da se vprašanje o konvenciji potem briše s foruma, da ne bo še koga zavedlo.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.224
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje je potekal strokovni posvet o spoštovanju pravice do...
Odgovori
0
Ogledi
120
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
316
  • Članek
Agencija Evropske Unije za temeljne pravice (FRA) je 8. junija objavila poročilo o temeljnih...
Odgovori
0
Ogledi
258

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu