CHWATAL - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
CHWATAL - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pridružen
4. jan 2011
Prispevki
7
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:


Ta te vpraša kar nekaj, nekje vmes med zakoni in pravilniki. Najbolje da jih prebereš in skušaš povezat s šolskim delom. Vpraša pa vsakega nekaj drugega, morda se ponavlja UN in predmetnik.

1- o čem odloča svet šole? odg.: ja, pa še??? - o načinu izvedbe zunanje diferenciacije!!!
2- kaj je predmetnik in kaj učni načrt? Ne opis, bistveno! odg.: predmetnik razrede in ure pouka v njih, UN pa da je ciljno naravnan. Torej nič od piflarije! Razen:
3- kdo sprejema učne načrte?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

- Javne mreže (kaj je to, kdo sestavlja javno mrežo OŠ)
- učni jezik (kateri je slo, tam ko živijo italjanske in madžarske narodne skupnosti, posebej je vprašal, če so VSE šole tam z italijanskim oz. če vse dvojezične na tistem območju - NE; kraji kjer šole z italijanskim učnim jezikom, ...)
- ocenjevanje in preverjanje (kaj mora učitelj zagotoviti pri ocenjevanju in preverjanju-načela; Javnost ocenjevanja-kaj to pomeni)

Je pa bil zelo prijazen in pomaga, če se ti kje zatakne in usmeri.
 
1. Obvezni in razširjen program
2. Svet staršev
3. ?

Prijazen starejši gospod
 
1. Trenutna problematika glede učbenikov, kdo jih potrjuje, kdo se za njih odloči...
2. Sestavni del publikacije o šoli
3. Strokovni sveti
4. Vključitev v vzgojo in izobraževanje - kateri programi so obvezni, prostovoljni, kakšni so pogoji, da se vključimo...
5. Podaljšan status učenca - kdaj, zakaj, če ne odobrijo, kako lahko dokonča šolo...
6. Kako se točno imenuje pravilnik o ocenjevanju - (Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja ter napredovanju učencev v osnovni šoli)
7. Različni načini diferenciacije - naštej, obrazloži

To so bila vsa vprašanja in podvprašanja, kar se jih spomnim.
Glede na to, da sem bila na vrsti med zadnjimi, so bili že malo siti vsega in posledično bolj strogi, zato tudi toliko več vprašnj.
 
Izpraševalec Chwatal - starejši, zelo prijazen gospod, ki se kar pogovarja s tabo, nikoli ni tiho in te skuša na vsak način spravit na odgovor, ki ga želi slišati grin.gif

1. kje se lahko oš učenec izobražuje? (javne šole, zasebne šole, izob. na domu)
2. kako poteka izobraževanje na domu? kaj se zgodi če učenec ne izpolni obveznosti oš izob?
3. preverjanje in ocenjevanje
4. moje mnenje o tem, kako bi ocenjevala pouk pri športni vzgoji? (sem šp. pedagoginja)?
 
Hm, ta gospod se ni nič nasmehnil. Je bi kar resen! Drugače pa je želel pomagati! Že prvo vprašanje je bilo močno, me je bila panika!

Zakoni in podzakonski akti! Uh, te je želel do besedo natančno vedet! Tukaj mi ni najbolj šlo!
Dokumentacija! Kaj vse je dokumentirano na šoli!
Kaj zajema program OŠ.
Učni načrt, predmetnik!
 
1. Naštej strokovne organe (naloge učiteljskega zbora)
2. Učni načrt in predmetnik
3. Publikacija
 
4. 10. 2011

* program OŠ izobraževanja
* financiranje VI
* šolska dokumentacija
* jezik v oš
 
Strokovni izpit: 5. 12. 2011

1. S katere strani se financira OŠ? (država in občina) Za vsako povedati, kaj konkretno financira.
2. V katere programe so lahko vključeni učenci s posebnimi potrebami?
3. Opišite postopek usmerjanja otroka v enega izmed programov.
 
Sem pozabila dopisati, da gospod na prvi pogled deluje izredno resen in strog. Vendar je pomagal s podvprašanji in nekako izbrskal iz tebe tisto, kar je potrebno povedati.
 
1. Strokovni svet (katere poznamo, naloge)
2. učni načrt in predmetnik
3. postopek ugovora na zaključno oceno
 
1. organi šole
2. Naloge sveta šole
3. razlika med predmetnikom in učnim načrtom
 
1. zakoni in podzakonski akti + kateri pravilniki spadajo k ZoOŠ
2. učni jezik v OŠ (kako je na območju it. in madž. narodne skuposti)
3. preverjanje in ocenjevanje znanja (načela ocenjevanja)
 
Odg: Izpraševalec: CHWATAL

Moja vprašanja 30. 5. 2012:

1. Upravni organi v šoli (svet šole, svet staršev in ravnatelj) ter podrobneje opisati ravnatelja.
2. Predmetnik in učni načrt
3. Pravilnik o šolskem koledarju (kaj določa).
 
Odg: Izpraševalec: CHWATAL

-financiranje javnih šolo, kdo jih financira, na kakšen način, kaj občino največ stane pri financiranju šole- prevoz in kurjava.,
-izobraževalni program- kako je sestavljen (obvezni, razširjeni), kaj spada v katero vejo..;
-šolski koledar (kaj pomeni, kje je zapisan, kaj spada sem, kaj določi minister pri šolskem koledarju );
 
Odg: Izpraševalec: CHWATAL

Evo, pa še moja vprašanja:
1. Učni jezik - tudi tam, kjer živijo italijanske in madžarske skupnosti
2. Oblike diferenciacij, heterogene, homogene skupine
3. Šolski koledar

Korekten izpraševalec, zahteval pa je kar podrobno vsa vprašanja.
 
Odg: Izpraševalec: CHWATAL

Nezahteven starejši gospod :)

1. Financiranje VI
2. Napredovanje učencev od 1. do 9. razreda
3. Ugovor na oceno

Srečno vsem!
 
Odg: Izpraševalec: CHWATAL

- kateri so organi šole/zavoda? (svet šole, ravnatelj, svet staršev) Tu sem malo pomešala in začela naštevat učiteljski zbor, aktivi, itd., a me je hitro prekinil.
- opiši svet šole
- načela ki jih mora učitelj upoštevatu pri ocenjevanju
- kako/kdaj poteka vpis v OŠ

Kot so že drugi napisali, je zelo resen a prijazen. :)
 
Odg: Izpraševalec: CHWATAL

1. Svet staršev. (Iz vsakega razreda po 1 predstavnik, obravnavajo vzgojno in učno problematiko na šoli, sooblikujejo program šole, dajo mnenje o kandidatu za ravnatelja, itd.)
2. Strokovni organi šole. (Učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, razrednik, strokovni aktivi.)
3. Učiteljski zbor. (Vsi učitelji šole.)
4. Obvezen in razširjen program. (Obvezen: pouk obveznih in izbirnih predmetov, ure oddelčne skupnosti, dnevi dejavnosti, ki sodijo k pouku. Razširjen: jutranje varstvo, podaljšano bivanje, dodatni in dopolnilni pouk, interesne dejavnosti, šola v naravi - od septembra naprej bo sodila k obveznem programu.)
5. Kam spada DSP? (K obveznem programu.)
6. Kaj veš o pravilniku o vzgojnih opominih? (Ne obstaja več, vse kar je napisano o opominih je napisano v ZOŠ-u).

Chwatal je zelo prijazen, zahteva samo bistvo! Srečno :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.178
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.276
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
739
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
684
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu