ČEPIN - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ČEPIN - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Menjali so mi, dobila Čepin
Opravljala kot učiteljica predmetnega pouka.

Svet staršev, naloge.
Ponavljanje ocenjevanja.
Ponavljanje razreda.
Dokumentacija učitelja.

Iskreno, meni je bila zelo pikolovska. Zelala natancno slisati kar pravi zakon, ne s svojimi besedami.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tudi meni (specialna pedagoginja) so zamenjali: dobila sem Čepin:
- strokovni organi v OŠ (podrobneje oddelčni zbor)
- postopek usmerjanja otrok s PP
- ocenjevanje (vrste ocenjevanja, končna ocena)
Meni je bila zelo prijetna, sproščena. Želela je slišati samo osnove - res pa da je želela prav točen izraz.
 
1) Svet staršev (da predstavljajo interese staršev, koliko je članov - toliko kot oddelkov v OŠ, da so izvoljeni na prvem roditeljskem sestanku, 3 pristojnosti).

2) Vpis v 1. razred (kdaj poteka vpis, koliko so stari otroci, kako poteka vpis, odlog šolanja - kdo poda predlog, kako poteka postopek - sestavi se komisija; kdo je v tej komisiji; kdo izda končno odločbo o odlogu šolanja).

3) Kdo so učenci z učnimi težavami, kako jim pomagamo (5-stopenjski model) + kdo so nadarjeni učenci.

Njo so mi zamenjali v komisiji namesto Šoln Vrbinc. Želi slišati točne izraze iz zakona, deluje strogo, ampak pomaga s podvprašanji in išče znanje.
Delala sem izpit kot svetovalna delavka.
 
Opravljala za pomočnico vzgojitelja
Izpraševalka - Čepin

1. Svet staršev
2. Zofvi - cilji
3. Glavne naloge vrtca
4. Prvo in drugo starostno obdobje
Kateri so prostori v prvem starostnem obdobju (igralnica, stranišče, garderoba, terasa).

Izpraševalka je zelo prijazna, išče znanje in pomaga z podvprašanji.
 
1. Naloge ravnatelja
2. Šolski koledar (kdo ga določi, začetek in konec šolskega leta, ocenjevalna obdobja)
3. Javnost ocenjevanja

Izpraševalka lepo vodi pogovor, če zaideš ali se ne spomniš, te usmeri. Prijetna izpraševalka.
 
Opravljala izpit za uciteljico v Oš, 9. 1.

Izprasevalka Romana Cepin. Nasmejana, prijazna, razlozila pravila in predstavila komisijo. Ko se ti kje malo zalomi, zacne kar vrtati in postavljati podvprasanja. Je kar striktna. Zahteva kar podrobno . Meni osebno je bil ta del najtezji. Zakonodajo res zelijo podrobno. Sicer vodi in usmerja, da prides do tocnega odgovora; ki ga zeli slisati.

Kaj pomeni javnost ocenjevanja. Podrobno. Kriteriji ocenjevanja, kdo jih sprejema? (Strokovni aktiv)
Svet starsev. Kaj vse zajema?

Vso sreco vsem. Res predelajte clene iz zakonodaje podrobno.
 
Za predmetno poučevanje OŠ
Zelo prijazna...
Šolski koledar - vse podrobno.
Avtonomija šolskega prostora.
Šolska obdobja in število ur po šolskih obdobjih.
 
1. Naštej strokovne organe v šoli. Kako strokovne aktive opredeli ZOFVI? Zakaj je napisano v okviru predmeta ali predmetnega področja?
2. Kje je opredeljeno vzgojno delovanje šole? Kje so opredeljeni vzgojni opomini? Kaj pomeni, če ima učenec 3 vzgojne opomine?
3. Kaj pomeni javnost ocenjevanja? Kdaj učenca seznanimo z oceno? Kaj moramo paziti pri pisnem ocenjevanju?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 16. apr 2024 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
96
Datum izpita: 7. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
500
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 22. maj 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
652
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
588
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.285
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.409
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu