CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Imela sem vprašanja:
-Sočasnost pomočnika in vzgojitelja.
-homogeni oddelki in sť. Otrok.
-Svet vrtca vse opisat mandat in dve njihovi najbolj pomembne naloge.
- Strokovni delavci vrtca.
Mateja
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Imela sem gospo Cankar, ki je izjemo prijazna, srčna in nasmejana gospa - izpit poteka v obliki sproščenega pogovora.
Dobila sem naslednja vprašanja:
Avtonomija šolskega prostora
Strokovni delavci vrtca in pogoji za opravljanje VIZ dela (sem začela z izobrazbo, pa je rekla, da ne, daj naj samo osnovne tri povem, da itak ostalih vseh ne vem, ampak ker sem ji rekla, da jih vem, mi je nastavila zanko in me vprašala, če je teolog lahko vzgojitelj (odgovor je, da če ima pedagoško smer študija in če naredi dodatno usposabljanje). ;)
Delovna obveznost (tedenska) vzgojitelja in pomočnika (40 ur, od tega neposredno delo z otroki V: 30 ur, PV: 35 ur. :)
 
Izpraševalka CANKAR
Izjemno prijazna, nasmejana gospa!! Če se ti kaj zavstavi pomaga.. ;)

- SVET VRTCA ( člani, naloge, mandat, ali je madat lahko krajši od 4ih let- da )
- STROKOVNI DELAVCI V VRTCU ( naštet in pogoji za opravljanje VIZ dela - 3 najpomembnejše stvari)
- SPREMSTVO OTROK ( dejavnosti izven vrtca, plavanje, smučanje, prevoz otrok, otroci s PP )
 
Ga. Darinka Cankar, izpit 5.7.2016

1. Avtonomija vrtca
2. Financiranje vrtca
3. Vrste nadzora (redni, izredni, ponovni) Zakaj ponovni- v smislu pregleda odpravljanja napak..Ali je ponovni zadnji? ni, ker če ni napak je lahko samo redni..

Gospa je zelo prijazna in pomaga s podvprašanji.
 
Izpraševalka: ga. Cankar, Zelo prijazna gospa, se kaj poheca, ti prikima, se nasmehne ...

1. Kdo lahko začne postopek usmerjanja OPP? V kakšnih primerih to začne VIZ zavod?
2. Svet šole (sestava, dve najpomembnejši funkciji).
3. Kakšna je moja delovna in učna obveznost (razloži, opiši).
 
Super nasmejana gospa. Prav pozitivno energijo oddaja,

1. Spremstvo otrok, koliko odraslih na koliko otrok. Kaj ko je spremstvo vezano na prevoz, plavalni tečaj, invalidni otroci?
2. Svet staršev - kdo izvoli predstavnike, zakaj se sploh ustanovi, naloge sveta.
3. Iskreno že 10 minut razmišljam, pa se ne spomnim.

Tremo pustit zunaj, notri te samo ovira pri hitrem razmišljanju - vsaj mene je ful, pa je vseeno šlo
 
1. Največje število otrok v HOMOGENIH oddelkih? (1. in 2. starostno obdobje)
2. Kakšne programe poznamo v vrtcih in katera dva sta si podobna in po čem se razlikujeta od KRAJŠEGA?
Zelo prijazna in nasmejana gospa polna pozitivne energije.
 
Nasmejana, zelo prijazna gospa, se poheca, ko vidi, da si živčen ;)
1. Avtonomija šolskega prostora. (na primeru lutkovne skupine, ki pride v vrtec, je želela od mene dobiti besedo DOVOLITI - torej ravnatej jim mora DOVOLITI, da lahko pridejo)
2. Šolska inšpekcija - načini nadzora
 
mag. Darinka Cankar

* Kdo predlaga in izvoli ravnatelja vrtca? Kakšen je njegov mandat? Njegove naloge?
* Kakšne programe poznamo, kaj se v njih izvaja in komu so namenjeni?
* Vse kar veš o spremstvu otrok v vrtcu?

Super izpraševalka. Pomaga z dodatnimi vprašanji. Na prvo vprašanje nisem znala odgovoriti in sem nekaj mučkala... ampak sem vseeno naredila izpit :D
 
Moja vprašanja so bila:

  • avtonomnost vrtca (kdo lahko vstopi v vrtec brez pooblastila oz. dovoljenja ravnatelja in kdo ne, kdo oz. kaj ne sme delovati v vrtcu)
  • financiranje javnih vrtcev (viri financiranja, kaj ne sme biti zajeto v plačilo staršev, ali lahko vrtec opravlja tudi druge pridobitvene dejavnosti)
  • ustanavljanje javnega vrtca (kdo ga ustanovi, kaj prvotno potrebujemo za ustanovitev vrtca - OTROKE, koliko oddelkov, pod kakšnimi pogoji se ti normativi znižajo - otroci s pp, narodno mešana in obmejna območja)
Gospa je prijazna in nasmejana. :) kar pogumno in srečno!
 
Moja vprašanja so bila:

  • avtonomnost vrtca (kdo lahko vstopi v vrtec brez pooblastila oz. dovoljenja ravnatelja in kdo ne, kdo oz. kaj ne sme delovati v vrtcu)
  • financiranje javnih vrtcev (viri financiranja, kaj ne sme biti zajeto v plačilo staršev, ali lahko vrtec opravlja tudi druge pridobitvene dejavnosti)
  • ustanavljanje javnega vrtca (kdo ga ustanovi, kaj prvotno potrebujemo za ustanovitev vrtca - OTROKE, koliko oddelkov, pod kakšnimi pogoji se ti normativi znižajo - otroci s pp, narodno mešana in obmejna območja)
Gospa je prijazna in nasmejana. :) kar pogumno in srečno!
 
Sočasnost v homogeni skupini
Svet vrtca
Zaposleni v vrtcu
 
Super izpraševalka. Pomaga in te usmerja. Spraševanje izgleda kot nek sproščen pogovor.

Vprašanja:
1. kdo ustanavlja vrtce in kaj so pogoji za ustanovitev vrtca
2. spremstvo otrok
3. učni jezik (tudi pri italjanski in madžarski manjšini)
 
Ga. Cankar zelo pomaga , če nisi siguren te usmeri.
1. Kateri delavci lahko opravljajo vzgojno dejavnost in katere pogoje morajo izpolnjevati?
2. Normativi za spremstvo otrok?
3. V katerem jeziku poteka vzgojno delo?
 
1. Avtonomija šolskega prostora (kaj je to? kdaj z odločbo? kdaj brez odločbe?)
2. Izbirni predmeti (koliko ur na teden si lahko izbere v 7., 8. in 9. r? zakaj 3 ure na teden? Ker sta za TJ namenjeni dve uri na teden ...)
3. Javnost ocenjevanja (podrobno opisati)
 
Izpraševalka Cankar:
1. Opravičila/odsotnosti
2. Učni jezik
3. Pogoji za ustanovitev šole/kdo so javni ustanovitelji osnovne sošolele
 
1. Ravnatelj (kdo ga imenuje/razreši, mandat, pristojnosti).
2. Vpis v 1. razred (kdaj poteka, ali se lahko preloži, kako, kdo o tem odloča).
 
Zelo prijazna in te usmerja, pomaga.
1.Kateri jezik govorimo v vrtcih (dvojezičnost)
2.Spremstvo otrok v vrtec
3.Programi v vrtcu
 
Avtonomija prostora (povezala je z volitvami EU parlamenta in vprašala kakšno povezavo ima to skupaj)
Financiranje javnih vrtcev
Svet staršev

Prijazna in nasmejana gospa.
 
1. Programi v vrtcu, kaj obsegajo (dnevni, poldnevni, krajsi), kdo je prisoten (vzgojitelj, pomočnik vzg.).
2. Spremstvo otrok izven vrtca, dejavnost vezana na prevoz itn.
3. Jezik v slovenskih vrtcih (+ za italijansko in madžarsko narodno skupnost).

Zelo prijazna gospa, tudi pomaga s primeri.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu