CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Gospa je bila tudi predsednica moje komisije, bila je nasmejana in ful pozitivna, pa tak me je malo okoli vozla da sem prišla do pravilnega odgovora ker sem zablokirala :) pomagala mi je.

1. Svet vrtca (kdo so predstavniki, njihov mandat, dve njegovi glavni nalogi -sprejema letni delovni načrt in potrjuje ravnatelja)
2. Vrste programov v vrtcu (kaj je za katerega značilno, katera dva sta si podobna, zakaj se organizira krajši program)
3. Koliko ur sta skupaj vzgojiteljica in pomočnica v homogenih oddelkih vrtca (kaj v ta čas ni všteto-počitek)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Koliko otrok je lahko v homogenem oddelku ( za obe starostni skupini).
2. Kaj je potrebno za ustanovitev javnega vrtca (tudi za vrtec z otroki s posebnimi potrebami in dvojezični vrtec).
3. Vrste nadzora.

Izredno prijazna gospa, pomaga in ne sprašuje podrobnosti.
 
Gospa je zelo prijazna :)
1. Kateri jezik govorimo v vrtcih? Kateri jezik govorijo v italjanski in madžarski narodni skupnosti?
2. Kaj opravlja vzgojiteljica in kaj pomočnica vzgojiteljice? Sočasnost?
3. Programi v vrtcu?
 
Moja vprašanja:
-Avtonomija šolskega igrišča (vse opisat, kaj pomeni, kdo lahko pride v vrtec, kdo ne.... kdo to dovoljuje... itd.)
-Kdo ustanavlja vrtce in kaj je potrebno za to
-Šolska inšpekcija; vrste nadzora (vsakega sem morala opisati)

Gospa je zelo zelo prijazna, išče znanje in zelo pomaga. :D
 
1. Kakšen dokument je spričevalo, kdaj ga izdamo, zakaj ga izdamo, kaj izkazuje. Kakšna je razlika med zaključnim spričevalom in obvestilom o ocenah v devetem razredu.

2. Kakšen jezik se govori v slovenskih šolah, Kako je na območju italijanske skupnosti in na območju madžarske skupnosti?

3. Kakšne načine ocenjevanja poznamo v osnovni šoli od prvega do devetega razreda.
 
Izpraševalka Darinka Cankar (zamenjala Živka Banjca), 13. maj 2015:

Prijazna, nasmejana, pomaga :)

1. Kdo se lahko zaposli v OŠ, katerim pogojem mora ustrezati?
Poleg izobrazbe je želela tudi znanje slovenskega knjižnega jezika. (Strokovni izpit in služba za nedoločen čas spade v drug koš:)
2. Kdaj in za kako dolgo se lahko učencu podaljša status učenca?
Še dve leti po opravljeni OŠ-obveznosti.
3. Učni jezik. Ali vem kako je urejeno glede italijanščine in madžarščine na področjih, kjer sta prisotni madžarska in italijanska narodna skupnost?
Šole v italijanščini.
Dvojezične šole (slovenščina, madžarščina) - se lahko odločijo ali bodo v dvojezični ali ne.
 
Darinka Cankar (nadomestila Živka Banjca)
Kar se spomnim, da je spraševala danes tudi kolegice:
- program VIZ - splošni, posebni, kaj vsebujeta?
- Ravnatelj - kdo ga imenuje, kaj so njegove naloge?
- avtonomija šolskega prostora.
- nadzor, ki ga izvajajo inšpektorji
- šolska publikacija
- šolski okoliš
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Preverjanje in ocenjevanje znanja (razlika, kako preverjamo znanje - pred, med in po obravnavi nove učne vsebine - in zakaj tako)
3. status učenca (tukaj se mi je malo zataknilo, ker nisem vedla kaj sploh želi, pa sva potem s podvprašanji prišle do odgovora -učenec zaključi svojo osnovnošolsko obvezo po devetih letih, ni pa nujno da uspešno zaključi šolo, če npr. ponavlja razred, torej ima lahko status učenca še 2 leti po izpolnjeni osnovnošolski obvezi)
 
1. Sočasnost.
2. Vrste programov (dnevni, poldnevni, ...), značilnosti krajših programov (240-720 ur, 3-6 let, za otroke iz demografsko ogroženih in odročnih krajev, ...),
3. Slovenščina kot učni jezik, jezik v vrtcih na narodnostno mešanih območjih.
 
1.) Naloge ravnatelja, kdo ga imenuje, mandat,....
2.) Vrste programov (opiši).
3.) Sočasnost vzgojiteljice in pomočnice.

Zelo prijazna gospa. Pomaga s podvprašanji.
 
1. Kaj potrebujemo, da ustanovimo vrtec?
2. Programi v vrtcu, opisat, v čem se razlikujejo?
3. S koliko oddelki se lahko ustanovi vrtec? navest vse pogoje tudi za narodne manjšine.
 
3.6.2015, Cankar, D., vprašanja:

- svet vrtca (mandat, sestava (3-3-5), 2 pomembni nalogi (LDN, potrditev ravnatelja)
- strokovni delavci vrtca
- izobrazbeni pogoji (pa ne naštevat stopnje izobrazbe in poklicnih tečajev, ampak naštejte 3 pogoje, ki Vas/Nas potrdijo in naredijo strokovne delavce vrtca)
- spremstvo otrok

G. Cankar pomaga in se ne spušča v podrobnosti, kvečjemu te usmeri nazaj k osnovnemu vprašanju.
 
Zelo prijazna gospa, pomaga s podvprašanji. :)
Kateri jezik govorimo v RS?
Financiranje vrtcev?
Ustanavljanje vrtcev?
 
Prijazna in nasmejana gospa!

1. Svet sole.
2. Vpis.
3. Odlozitev solanja. O tem odloca ravnatelj!
 
Uspešno opravila in presrečna, da je za mano. :) Hvala vsem, ki ste pomagali, zdaj pa še moj prispevek:

1. Šolski okoliš? (Na kratko kaj je.) Ali se lahko otroka vpiše v OŠ izven šolskega okoliša? V katerem primeru? (V primeru, če šola iz njegovega šolskega okoliša s tem soglaša - to sem povedala in je bilo ok, me je pa še z neko malenkostjo dopolnila, ampak se ne spomnim.) Kako je v primeru, če se otrok med šolanjem preseli v šolski okoliš druge OŠ? (Ima pravico dokončati šolanje na šoli na katero je vpisan; ima pa tudi pravico, da se vpiše v OŠ svojega "novega" šolskega okoliša.)

2. Naloge in mandat ravnatelja? Kdo ga imenuje in razrešuje? Koga imenuje ravnatelj, da mu pomaga pri opravljanju nalog? (Pomočnika ravnatelja).

To je bilo to, morda še kakšno podvprašanje, ampak se ga res ne spomnim.

Gospa je super izpraševalka, niti približno ne zahteva podrobnosti, ampak samo stavek ali dva. Srečno!:)
 
Še enega vprašanja sem se spomnila in sicer:

Program OŠ - kako se deli? (Osnovni in razširjen) ter kaj kateri obsega? (Osnovni: pouk obveznih predmetov, obveznih izbirnih predmetov, dneve dejavnosti in ure oddelčne skupnosti. Razširjen: dod. pouk, dop. pouk, šolo v naravi, jutranje varstvo in podaljšano bivanje.)

To je to. ;)
 
Izpite sem opravljala 30. 6. 2015 ob 16.00:
- Vse o ravnatelju (kdo ga imenuje, kakšne pristojnosti ima)
- Kaj pomeni delovna obveznost učitelja; iz česa je sestavljena (podrobno učna obveznost) + kaj učitelji še opravljajo poleg učne obveznosti (konference, roditeljski sestanki, spremstva, šola v naravi, obvezna izobraževanja strokovnih delavcev... dopust ne spada sem :))
- Podaljšanje statusa učencu - zakaj, ali se lahko podaljšanje prekine in v kakšnih primerih se prekine.

Zelo prijazna izpraševalka, ki išče znanje. Srečno!
 
Z veseljem objavljam, da sem naredila izpit in da to o čem eni govovrijo in strašijo ni niti pike res.
Vse izpraševalke so zelo prijazne in če se ti kaj zavozla te z vsemi močmi usmerijo do pravilnega odgovora. So spoštovanja in pohvale vredni.

1.) Kaj potrebujemo, da ustanovimo vrtec?
2.) Koliko otrok potrebujemo, da ustanovimo vrtec?
3.) Svet zavoda.
4.) Spremstvo otrok izven vrtca.

Veliko uspeha vam zelim in samo pozitivno in sproščeno!!! :);)(y)
 
1) Naloge in pristojnosti ravnatelja, kdo ga imenuje in razreši, kako dolgo traja mandat
2) homogeni oddelki 1. in 2. starostnega obdobja (normativi)
3) Vrste programov v vrtcu in razlike med njimi
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.077
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu