CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

(glej naslednje prispevke)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Vpis v 1.r (kdo, kdaj, ..), odložitev šolanja - kdo, kako, kdaj (in pa podvprašanje če sem imela tak primer na šoli)
2. Kdo ustanavlja javne OŠ? (lokalna skupnost); Kaj je pogoj za ustanovitev? (2 oddelka 1.r. in vseh nadaljnjih); V katerem primeru to ne velja? (na narodno mešanih območjih, se ustanavlja šola, ki edina izvaja dol. program, za otroke in mladostnike s PP, ..)
3. Podaljšan status učenca (kdaj, v katerem primeru se lahko prekine - če je učenec vzgojni problem, kdo lahko prekine - ravnatelj)

1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Preverjanje in ocenjevanje (kaj je kaj, kaj preverjamo s čim, kdaj se katero uporablja - tu se nisem spomnila, da lahko preverjamo tudi pred obravnavo nove snovi, da preverimo predznanje učencev in me je zelo lepo usmerila do pravilnega odgovora)
3. Vpis v srednje šole - kakšni so lahko posebni pogoji za vpis v gimnazije, kje starš izve pogoje, ki jih šola zahteva za vpis dijaka, npr. da mora znat nek tuj jezik, kdo določa te pogoje?

1. število otrok v oddelkih
2. letno poročilo
3. sočasnost vzgojitelja in pom. vzgojitelja

Avtonomija šolskega prostora (kaj je to, katerih dejavnosti ne more niti ravnatelj dovoliti (konfesionalna dejavnost in politične stranke), kdo lahko izjemoma dovoli konfesionalno dejavnost v javni OŠ (minister);
Pisni preizkus (na katere stvari morami biti pozarni (napovemo 5 dni prej, 2 preizkusa na teden, kdaj vrniti ...);
Spričevala ob zaključku leta (kaj vsebujejo, razlike po razredih...)

1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Preverjanje in ocenjevanje (kaj je kaj, kaj preverjamo s čim, kdaj se katero uporablja - tu se nisem spomnila, da lahko preverjamo tudi pred obravnavo nove snovi, da preverimo predznanje učencev in me je zelo lepo usmerila do pravilnega odgovora).

- Vpis v 1. razred (posebnosti)
-Ugotavljanje pripravljenosti
- Dokumentacija - o učencih

Svet šole (sestava, mandat - 4 leta, pristojnosti).
Napredovanje iz razreda v razred.

1. Avtonomija šolskega prostora
2. Napredovanje učencev
3. Opravičevanje odsotnosti (pazite: učenec lahko izostane od pouka, NE da bi starši sporočili vzrok izostanka, če njegov izostanek razredniku VNAPREJ NAPOVEJO)

Šolski okoliš?(če se otrok preseli ali se mora prešolati -ne)
Opis spričevala (uradni dokument ...)
Učni jezik (slovenščina, manjšine madžarska dvojezična, italijanska ni dvojezična)
Zelo prijazna gospa, vendar znati moraš.

1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Šolska publikacija.
3. Program devetletne osnovne šole (kako se deli, koliko izbirnih predmetov lahko učeenc izbere ...).

-imenovanje in pristojnosti ravnatelja,
-svet staršev

1. kakše jezik se uporavlja v slo. in ali je v Italiji tudi dvojezičnost?
2. publikacija vrtca?
3. delo vzg in delo pomočnice?
 
Precej praktična gospa (rada ima primere in povezovanje snovi), ampak zelo prijazna. Vprašanja:

1. Avnotomija šolskega prostora (vrtec)
2. Kaj potrebujemo, da se ustanovi vrtec (pazi razliko pri razvidu in nasploh-bistvo so OTROCI), potem podvrašanja koliko oddelkov je potrebnih za vrtec in za katere otroke to ne velja (otroci s posebnimi ptorebami, dvojezični vrtci)
3. Publikacija vrtca

Good luck. :)
 
no, to je prijetna gospa... če ne znaš ti pomaga z poduprašanji.. u glavnem- ok... grin.gif

uprašala me je pa:
- svet zavoda pristojnosti oz.naloge
- publikacija
- oddelki v vrtcu- (katere poznamo, trajanje, kaj nam nudijo.... u glavnem vse kar veš)

SREČNO! l_googd_luck.gif
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

1. Ravnatelj (funkcije, mandat, kdo ga imenuje, kdo ga nadomešča).
2. Programi v vrtcih.
3. Spremstvo.
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

1. Avtonomija šolskega prostora - vrtec
2. Publikacija vrtca - kaj vsebuje, skratka vse kar veš
3. Normativi v homogenih oddelkih vrtca, sočasnost..

Zelo prijazna gospa, pomaga s podvprašanji, poda primer za lažjo razrešitev...
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

Kdo so strokvni delavci vrtca
Kaj morejo imeti
obseg dela vzg in pom. ter koliko ur tedensko
jezik
Prijazna gospa pomaga z vprašanji do odgovora
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

Ta prijazna, nasmejana gospa mi je zastavila naslednja vprašanja:
1. Učni jezik v Sloveniji
2. Programi v vrtcih, trajanje in kaj ponujajo
3. Financiranje javnih vrtcev
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

1. Kdo so strokvni delavci vrtca in kaj morajo imeti?
2. Svet vrtca
3. Financiranje javnih vrtcev
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

1. Svet vrtca (sestava. mandat)
2. LDN (vse)
3. Oddelki v vrtcu (koliko je lahko največ in koliko najmanj otrok v posameznem oddelku)
4. Kdo financira vrtce
 
Zakonodaja:
1. avtonomija šolskega prostora (kdo lahko vstopi v vrtec brez dovoljenja ravnatelja? zdravstveno osebje in gasilci, če je nujno, policija potrebuje odločbo sodišča) in podvprašanja
2. publikacija vrtca
3. zaposleni v vrtcu in njihova izobrazba

Super ženska, ni šla v podrobnosti...
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

Zelo prijetna gospa mi je podala naslednja vprašanja:
Kaj potrebujemo da ustanovimo vrtec? Kaj je najpomemnejše? (OTROCI)
Koliko oddelkov mora biti za ustanovitev vrtca?(pazi na dvojezične vrtce in na vrtce kjer so otroci s posebnimi potrebami)
Svet staršev!
Programi v vrtcu! (poldnevni, celodnevni in krajši). Katera dva sta si najbolj podobna in zakaj? (poldnevni in celodnevni)
 
Odg: Izpraševalec: CANKAR

Izpit sem opravljala 04. 06. 2013 za pomočnico vzgojiteljice.

Moja vprašanja:

1. Kaj je potrebno za ustanovitev javnega vrtca? OTROCI!!!! Nato sem povedala še ostale pogoje za ustanovitev javnega vrtca, kdaj ti pogoji ne veljajo popolnoma?

2. Ravnatelj ( kdo ga imenuje, mandat, funkcija,... skratka vse).

3. Spremstvo otrok - na sprehodu, igrišču, na izletu in na bazenu (tudi za otroke s posebnimi potrebami).
 
1. Organi šole.
2. Pristojnosti ravnatelja.
3. Avtonomija šolskega prostora.
 
Zeloooo prijetna in prijazna gospa. Res.zelo pomaga.
Publikacija vrtca, delo vzg in pom. Koliko ur neposrednega dela z otroki? Kje se ostale ure nadomesti? Pogovorne ure,rod.sestanki,izobrazevanja
 
(pom. vzg.)

1. Strokovni delavci v vrtcu (kdo so in pogoji za opravljanje dela)
2. Ravnatelj (kdo je, pristojnosti)
3. Publikacija vrtca (namen, sestava)
 
ona je bila menjava, super gospa! nisem rabila vedet podrobnosti, pa mi je pri enem vprašanju pomagala s primerom.

1.svet staršev (pristojnosti in vse ostalo...)
2.tedenska obveznost vzg. in pomočnice (tukaj je hotela od mene ure,pa sem začela tisto o 35, 30ur na teden, pa me je hitro ustavila in povedala da ne želi slišati tega in je nekako od mene izvlekla 40ur na teden, ter kaj počneta tiste ure ko nista z otroki)
3.strokovni delavci v vrtcu
 
Zakonodaja – izpraševalka Darinka Cankar (prijazna gospa)

- Kdo financira javni vrtec?

- Kaj ni zajeto v plačilo staršev vrtca (investicije).

- Kakšen nadzor se vrši nad delom vzgoje in izobraževanja (Zakon o šolski inšpekciji, 11.člen: redni, izredni in ponovni)
 
1. Svet šole (sestava, mandat, naloge)
2. Preverjanje in ocenjevanje znanja (razlika: pri ocenjevanju znanje tudi ovrednotimo)

Super izpraševalka, ni potrebno navesti čisto vseh nalog pri posameznih organih šole, dovolj so že cca. tri naloge. :D
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.074
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu