CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
CANKAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Ustanovitev vrtcev, kaj potrebujemo, kdaj v razvid, najpomembnejši so otroci, koliko oddelkov, posebnosti.
2. Zakon o celostni zgodnji obravnavi predšolskih otrok s posebnimi potrebami.
3. Otroci s posebnimi potrebami, našteti.
 
Področje: pomočnica vzgojiteljice

1. Ravnatelj (kdo ga imenuje, mandat, naloge)
2. LDN
3. Spremstvo otrok
 
Nazadnje urejeno:
Delala za pomočnico vzgojiteljice

1. Ravnatelj (kdo ga imenuje, mandat, naloge).
2. Spremstvo otrok.
3. Strokovni delavci v vrtcu..
 
Za diplomirano vzgojiteljico.
1. Ustanovitev javnega vrtca (v prvi vrsti so pomembni otroci, kakšni so normativi, kje ti normativi ne veljajo)
2. Avtonomija vrtca (katere dejavnosti v vrtci niso dovoljene, kdaj se lahko izjemoma izvajajo, kdo mora dovoliti - ravnatelj)
3. Delovna obveznost vzgojitelja in neposredno delo z otroki (delovna obveznost 40h na teden, neposredno delo z otroki 30h)
Super izpraševalka, ves čas je bila nasmejana. :)
 
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni!

Strokovni izpit sem imel 20. 1. 2021. Kot že večkrat omenjeno, gospa je zelo prijazna - išče znanje (ne neznanja).

Vprašanja:

1. najvišje število otrok v posameznih oddelkih,
2. svet vrtca in 2 najpomembnejši nalogi,
3. ustanovitev vrtca.
 

Priponke

  • STROKOVNI IZPIT - vprašanja po sklopih.docx
    19,2 KB · Ogledi: 194
1. Avtonomija vrtca.
2. Sočasnost vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljice.
Zelo prijazna gospa, res super izkušnja :)
 
9. 6. 2021 ob 16.20 in 16.40
1. Homogeni oddelki, največje število otrok v njem
2. svet vrtca
3. Pogoji za ustanovitev javnega vrtca, kdo ga lahko ustanovi

Kolegica je imela 20 minut pred menoj, ista izpraševalka:
1. Kaj je uradni jezik, opis, PAZI!! v Sloveniji se v ITA vrtcih (npr. Pinoccio) govori samo ITA jezik, na MADŽ narodni manjšini pa so vrtci dvojezični
2. spremstvo otrok (z avtobusom, na plavanju, otroci s PP)
3. programi v vrtcu - vprašala me je za kaj se uporablja krajši program, pravilen odg. je zaradi socializacije otrok
 
Izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice in ga uspešno naredila. :)

1. Ravnatelj (Kdo ga izvoli, kakšne so njegove naloge, koliko časa traja mandat?)
2. Starostne skupine v oddelkih ( Povedala mi je primer: 1. starostno obdobje, homogeni oddelek - kakšno je najvišje možno število otrok? Je to končna številka?)
3. Kaj vse je potrebno za ustanovitev javnega vrtca?

Izpraševalka je zelo prijetna in prijazna. Ko vidi, da znaš, te prekine, po potrebi svetuje kakšen odgovor bi bil bolj pravilen.
Srečno, uspešno in sproščeno! (y):giggle:
 
Res prijazna, išče znanje in pomaga z podvprašanji.

- Učni jezik, vse
- Programi v vrtcu
- Vse o ravnatelju ( podvprašanje o LDN)
- Spremstvo otrok
 
PODROČJE: VRTEC

1. SVET VRTCA
2. SOČASNOST
3. ZAPOSLENI V VRTCU (tukaj je želela slišati strokovni delavci - vsi morajo imeti strokovni izpit)
 
Zelo v redu gospa.
1. Ustanovitev javnega vrtca, 2. Ravnatelj (kdo ga voli, pristojnosti. 3. Ste lahko vi ravnatelj? Ja,.če me pisno pooblasti, njegov mandat, 4. Normativi v homogenega in heterogena odd.
 
ZELO, ZELO PRIJAZNA GOSPA. ČE SE TI ZATAKNE TUDI POMAGA

1. USTANOVITEV JAVNEGA VRTCA
2. RAVNATELJ (PRISTOJNOSTI, KDO GA IMENUJE IN RAZREŠUJE, MANDAT). Vprašala me je ali lahko jaz kot spremljevalka otroka s PP nadomeščam ravnatelja. Lahko, če me pisno pooblasti.
3. NORMATIVI V HETEROGENEM IN HOMOGENEM ODDELKU.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.283
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.038

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu