Čakalna doba na strokovni izpit junij 2014

Trenutno berete:
Čakalna doba na strokovni izpit junij 2014

Torej ne rabim paničarit, da bi kje sedaj dobila termin? Se lahko normalno učim in v redu naučim?
Glede nato, da smo danes 13. julija dvomim, da bi v roku dveh dneh te sprejeli na zagovor. Najkasneje v 90 dneh ti pisno sporočijo ali je tvoja pošiljka za prijavo ustrezna (to prejmeš približno v roku 1 tedna), potem pa ti ponovno pošljejo pisno obvestilo, kjer imaš navedeno kdaj (dan, ura) imaš zagovor in komisijo. Če slednje še nisi prejela, potem mislim, da do torka ne boš zagovarjala:), saj moraš o tem biti obveščena VSAJ 1 TEDEN pred dejanskim zagovorom. Tako, da ... Pridno učenje sedaj med poletjem ti želim ... Kar se tiče pa učenja ustave - jaz sem se jo učila v zadnjem tednu, ko sem imela že znano komisijo. Natisnila sem si vprašanja in se učila po njih, ker zame je bila osebno to najtežja snov ...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hvala za informacijo. Jaz se jo kot prvo učim, ker je najbolj tečna. Kaj je potrebno dobsedno na pamet znati zakone, ali lahko s svojimi besedmi povem? A drugega se nisi učila, kot le po izpraševalcih vprašanja? Lp
 
Ja,najbolj tečna je:). Da bi znala čisto natančno, do pike točno zakon se ne zahteva od tebe. Lahko poveš s svojimi besedami, samo, da boš še vedno zadela bistvo. Ti pravniki (al karkoli so že) znajo vsako posplošeno besedo popravit:); ti pa pojasni potem zakaj tvoj izraz morda ni bil ustrezen:). Učila sem se samo vprašanja, ker je že teh bilo ogromno - je pa res, da se jih veliko ponavlja. Glede nato, da imaš do septembra dovolj časa ti svetujem, da se čim več naučiš, tako, da boš kasneje samo obnovila, ko boš videla koga imaš za člana komisije.
 
Jaz se učim po skripti, ki je bila objavljena na strani ministrstva. In po knjigi. Le za slovenščino ne vem, kako se naj učim, ker je veliko knjig napisanih...Hvala za želje. A ti si se učila po vprašanjih iz foruma, ali po teh iz ministrstva?
 
Jaz sem imela en ogromen fascikel literature za strokovni izpit, ki mi je vsak dan kvaril razpoloženje:). Učila sem se vse ... Najprej snov (fascikel), potem pa sem se osredotočila na vprašanja, in jih bolj podrobno izpilila. So me kolegi obvestili, da zelo radi vprašajo zadeve, ki SO ali pa BODO novost (predvsem v zakonodaji)...pri USTAVI pa so bile pri meni na udaru današnje volitve (vem, da me je vprašala, če imamo trenutno aktivni državni zbor, itd. Moj odgovor je bil NE (in je bil pravilen) - predsednik republike je razrešil državni zbor, vendar pa ta do razglasitve novega opravlja najpomembnejše naloge). Skratka, spremljaj novosti in na žalost politiko:eek:
 
Za slovenščino nisem imela nobene knjige. Skripta, katalog znanj za slovenščino (to si vse sprintaš s strani Ministrstva) in pa lektorirane priprave - v večini te vpraša tudi kaj takšnega kar si imela napčno v pripravi, zato tudi to poglej ...
 
ja, samo tam je samo nekaj s primeri napisano in nič drugega. Pol pa piše katere knjige moraš uporabit in katere strani v tisti knjigi-tona brezveznarij:)
 
ja, samo tam je samo nekaj s primeri napisano in nič drugega. Pol pa piše katere knjige moraš uporabit in katere strani v tisti knjigi-tona brezveznarij:)
No, ne vem kako to pri tebi zgleda - jaz sem imela 95 vprašanj, pa ni bilo napisano samo s primeri. Potem je bil tu še katalog znanj, pa področja iz posameznih sklopov (oblikoslovje, skladnja, besedotvorje, glasoslovje, itd.)- SLO je pri meni vzela največji del fascikla, učila sem se jo pa tudi največ ...VENDAR IZ NOBENE KNJIGE!!!!
 
Kje pa si našla ta fascikel in te zapiske? Jih imaš mogoče na računalniku, da bi mi jih poslala? Lo
 
"Fascikel "je mapa (za vpenjanje) - noter sem si shranila in uredila vso snov, ki sem jo našla na spletu. Veliko večino pa sem si skopirala od sodelavke ... Žal ti ne morem tega posredovat v elektronski obliki, ker se ne da:). Svetujem ti da, če imaš kakšnega poznanega, ki je pred kratkim opravljal strokovni izpit, da ti posodi te zapiske. Drugače pa boš VSE zapiske našla tudi na temle forumu Mladi učitelj, tako, da poišči. Če ne boš našla pa napiši zasebno sporočilo na "Mladega učitelja", pa te bo z veseljem usmeril, lahko pa tudi mene vprašaš, pa bom pobrskala zate. Lp
 
Hvala za prijaznost. Iščem nekaj od slovenščine-skripto z vsebino...Lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
714
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
462
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
440
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
414
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
378
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.015
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.103

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu