BRANK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BRANK - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Svet šole (predstavniki, pristojnosti).
2. Izpolnitev osnovnošolske obveznosti (starši oz. skrbniki morajo zagotoviti, da otrok izpolni osnovnošolsko obveznost), prešolanje (s soglasjem staršev, brez soglasja staršev), podaljšanje statusa učenca.
3. Preverjanje in ocenjevanje.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

- sestava Sveta staršev

- pogoji za opravljanje dela strokovnega delavca (znanje slo. jezika, ustrezna izobrazba, strokovni nastop)

- učna in delovna obveznost vzgojitelja

*želi konkretne odgovore, kratke, nič nakladanja
 
Moja vprašanja na strokovnem izpitu:
1. Vrste srednjih šol; kako se zaključi šolanje na posamezni sr. šoli (zaključni izpit, poklicna matura, matura)?
2. Ocenjevanje znanja - kdaj, kje in kdo določi datume ocenjevanja, kdaj se ne sme ocenjevati znanja?
3. Kako se določi končni uspeh, kakšne so izjeme?

Gospa je zelo prijazna; pusti ti, da poveš, kaj misliš, nato postavi podvprašanja. S podvprašanji te tudi usmeri.
 
Področje gimnazije
1. Katere zakone poznam? (sem samo naštela tiste, ki sem se jih spomnila)
2. Svet šole - kdo, pristojnosti in naloge, ali sta ravnatelj in njegov pomočnik lahko člana (odg. ne)?
3. Razlika med preverjanjem in ocenjevanjem znanja, javnost ocenjevanja, v kolikšnem času mora učitelj seznaniti dijaka z oceno (pri ustnem in pri pisnem ocenjevanju), kako poteka pritožba na oceno, kaj je pomembno pri 3-članski komisiji (tu nisem sprva vedela, kaj želi, in sva skupaj prišli do odgovora - da je eden od učiteljev z druge šole), kje je vse to zapisano (Pravilnik o ocenjevanju znanja v sš), šolska pravila
4. Kako dijak zaključi šolanje in kateri zakon to določa (z maturo, Zakon o maturi).

Zelo je prijazna in pomaga.
 
Ga. Brank me je vprašala sledeča vprašanja:

1. Vpis v srednjo šolo (kdo se lahko vpiše, kdaj mora biti objavljena omejitev in kdo jo razpiše…)
2. Kateri srednješolski programi obstajajo in s čim se zaključijo (podvprašanje: kdo ima pravico opravljati gimnazijsko in kdo poklicno maturo)
3. Svet šole (sestava, mandat, pristojnosti…)

Zelo prijazna gospa, išče znanje.
 
Izpit sem opravila za pomočnico vzgojiteljice.
Gospo Vido Trilar je v komisiji zamenjala gospa BRANK. Sprva me je skrbelo, ker je prišlo do spremembe komisije a , ko sva začeli je steklo brez problema.

1. Vrste oddelkov (homogen, heterogen, kombiniran) - sem kar sama opisala razliko in potem je šla kar na drugo vprašanje :)
2. Spremstvo otrok (vezano na dejavnost izven vrtca, na prevoz , na plavanje)
3. Normativ v homogenem oddelku 1. (9-12 + 2) in 2. starostnega obdobja (17-22 +2)
4. Svet vrtca ( pristojnosti, sestava, mandat)
 
Brank, 24. 10. 2017, razredni pouk

1. Kako se zagotavlja pravica do osnovnošolskega izobraževanja? (javna mreža OŠ, financiranje ...) Kam lahko vpišejo starši svoje otroke? (javna, zasebna, izobraževanje na domu) Kako poteka vpis v 1. razred? Kako je z odlogom šolanja? Kateri otroci so lahko vpisani v 1. razred?
2. Kako poteka ocenjevanje v OŠ? (ustno, pisno in kaj se ocenjuje) Kako poteka ugovor na oceno? Kaj če se komisija ne more odločiti na podlagi dokumentacije? Kaj se zgodi, če se komisija ne strinja z dano oceno? (Če se komisija ne more odločiti ali če se ne strinja z oceno, učenec opravlja izpit.) V kolikšnem času se ta postopek zaključi?
3. Kje se določi šolski okoliš? Kaj je šolski okoliš? Kdaj se otroka lahko prepiše na drugo šolo?
 
1. starostne skupine v vrtcu
2. sočasnost vzgojiteljice in pomočnice v posameznih starostnih skupinah
3. Načini sodelovanja s starši (formalni načini in neformalni), ali lahko starši sodelujejo tudi v katerih organih vrtca? Katerih?

Prijazna, nasmejana gospa. Konkretno vprašanje, kratek odgovor :)
 
1. Zakoni, ki urejajo predšolsko vzgojo
2. Strokovni organi vrtca (glavne značilnosti in razlike)
3. LDN (kdo ga sprejme, kdo ga sestavi, s kom se je potrebno uskladiti)
 
Izpraševalka: Marjetka Brank

Zelo prijazna gospa! Rada pomaga. Postavlja podvprašanja.

1. Vrste oddelkov v vrtcu (homogeni, heterogeni, kombinirani) ni bilo potrebno opisat in navesti koliko je v posameznem oddelku otrok

Kje lahko pogledamo, kateri oddelki glede na vrsto obstajajo? V pravilniku o normativih in kadrovskih pogojih za VIZ

2. Kako izgleda spletna stran ministrstva za šolstvo? (modro zeleno ozadje, če iščemo kakšen predpis je na zgornji strani naslov, tik pod naslovom je napisano kdaj je bil predpis sprejet, kdaj je bil objavljen in kdaj je začel veljati)

3. Kakšna je razlika med ustanovitvijo javnega in zasebnega vrtca?

Zasebni vrtec mora pridobiti pozitivno mnenje strokovnega sveta za splošno izobraževanje o ustreznosti programa, s strani države je sofinanciran 85% vendar država ne zagotavlja sredstev za investicije. Prav tako v celoti ne krije prispevke za zaposlene.

Kateri organ določa program v zasebnem vrtcu? Ustanovitelj
Kateri program uporabljajo konkretno v katoliškem vrtcu? Kurikulum Sončni žarek
 
strokovni izpit za pom. vzgojitelja

- Vpis v vrtec
- svet staršev
- uradni jezik v vrtcih (nič podrobno, samo kateri je/so).

Srečno pri učenju.
 
Sem vzgojiteljica za DSP, zato me je sprasevala:
1. Kateri je glavni zakon za to podrocje? Kaj ureja?
2. Kateri zakoni se obravnavajo predsolsko vzgojo?
3. Kdo izda odlocbo o usmerjanju? Kako se DSP deli?
4. Vpis v vrtec.

Prijazna, pomaga tudi pri ostalih vprasanjih. Odgovarjas kratko. Ce znas, hitro koncas :)
 
Delala sem strokovnega za pomocnico
Vprasala me je vpis otroka v vrtec... Potem me je vprasala kaj ce je prevec vpisanih otrok (vrtec naredi nov oddelek ali razpise koncesijo) potem me je prasala kaj pomeni koncesija (da zasebnik odpre vrtec s koncesijo).
In pa sodelovanje s starsi (razlicna srecanja, pogovorne ure, sestanki, svet staršev)
V katerem svetu so lahko se starsi? (svet vrtca) koliko starsev?

Je prijazna, zelo pomaga, prikimava
 
Predšolska vzgoja - vzgojiteljica

Sprejem otrok v vrtec, pogoji
Spremstvo otrok (!polnoletni spremljevalec mora dopolniti 21 let, zaradi zakonodaje o cestno prometnih predpisih!)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 10. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
224
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
276
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
591
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu