BONELLI - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BONELLI - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Bonelli

1. Zakoni, ki sem jih predelala.
2. Vpis v 1.razred. Kdo skliče komisijo? Kaj izda komisija? Rekla sem zapisnik, ona je uporabila drugo besedo. Kaj ravnatelj? Odločbo.
3. Financiranje OŠ. Kaj iz državnega, kaj iz lokalnega proračuna? Kje je zapisano o šolskem okolišu...in še nekaj drugega (se ne spomnim točnega vprašanja)...odgovorila sem, da v aktu o ustanovitvi in je bilo pravilno. Lahko učenec obiskuje šolo izven svojega okoliša? Da. Kdo mu dovoli? Rekla sem, da šola iz njegovega okoliša in me je popravila, da se tista šola, ki jo hoče obiskovati odloči, če ga sprejme (če ima dovolj prostora, kadra).
 
Živjo, moja vprasanja so bila:

1. Otroci s pp...kdo so, kaj potrebujejo...
2. Postopek usmerjanja...podrobnosti...sestavo komisije, odlocbe, individualizirani programi...
3. Vzgojni nacrt os...vse vse vse

Prijazna, usmerjena v iskanje znanja...moj zagovor je bil uspesen.
 
1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Preverjanje in ocenjevanje znanja.
3. Status športnika (kdo da prošnjo, kdo odobri, kakšne so prilagoditve).
 
Zelo prijazna gospa, nič ni komplicirala. Kaj je to šola v naravi, koliko časa traja in kaj z učenci, ki se je ne udeležijo. manjše učne skupine.
 
1. Upravičenost otrok do prevoza
2. Odložitev šolanja (kaj se ugotavlja, kdo skliče komisijo, kdo je v komisiji, ali se lahko odloži šolanje tudi med šolskim letom)
 
Napredovanje učencev iz razreda v razred.
Financiranje - kaj financira država, kaj pa občina (prevoz učencev).
Kaj piše v dnevniku učne skupine.
Same zelo prijazne gospe:)
 
Milena Bonelli:
- Obvezni program in razširjeni program (kaj spada pod kateri program).
- Kdaj šola izvaja program izbirnih predmetov, interesnih dejavnosti ...
- Učna in delovna obveznost učiteljev v OŠ (nato me je vprašala koliko še jim ostane delovne obveznosti do polnega delovnega časa, torej 40-22=18).
- Ker sem športnik, me je spraševala o športno vzgojnem kartonu (kako se vodi, kaj vodi šola ...).
- Gospa je na prvi pogled stroga, vendar usmerja, ampak išče znanje.
 
Živjo
Da malo pomagam še jaz. Gospa Bonelli je super. Nasmejana, pri vprašanjih pomaga in te pelje k pravilnemu odgovoru.
Vprašanja ki sem jih dobil 11.10.2017:
Kako lahko odprem zasebni vrtec? Na podlagi katerega dokumenta?
Javno financiranje vrtcev?
Organizacijska struktura vrtca?
Srečno vsem v naprej!!
 
Delala sem za pomočnico vzgojiteljice. Gospa Bonelli je prijazna in te napeljuje k odgovorom.
Vprašanja:
1. Kateri zakon uporabljaš pri svojem poklicu?
2. Načela predšolske vzgoje v vrtcu.
3. Katero dokumentacijo vodi vzgojiteljica?
4. Delovna obveznost vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljice.

Srečno tudi ostalim!
 
1. Kateri zakoni so najpomembnejši na našem področju? Kaj ureja Zakon o usmerjanju otrok s posebnimi potrebami? Opiši postopek usmerjanja. Se lahko starši pritožijo? Kam? Kdo izdaja odločbe, kdo da strokovno mnenje?
2. Naloge šolske svetovalne službe. Sodelovanje s starši - kje imajo starši svoje predstavnike (svet staršev)? Kje so še predstavniki staršev (svet šole)?
 
Moja vprasanja, zakonodaja Bonelli:
- usmerjanje otrok s posebnimi potrebami, opisi cel postopek
- naloge svetovalne delavke
- kaj vsebuje osebna mapa otroka

Delala sem za svetovalno delavko.
 
Zakonodaja, učiteljica razrednega pouka;
1. popravni izpiti (kateri razredi)
2. učiteljski zbor (naloge)
3. šolska dokumentacija (kaj se zgodi, če nekdo izgubi spričevalo)
Gospa usmerja s podvprašanji in izpit poteka kot pogovor.
 
1. Kakšna mora biti izobrazba strokovnih delavcev v šoli ter kdo vse so strokovni delavci v šoli.
2. Vpis v 1. razred ter odložitev vpisa.
3. Otroci s posebnimi potrebami (kdo jim da tako "oznako", kam se starši lahko pritožijo).
 
Datum: 20. 6. 2018
Izpraševalka: Bonelli
Področje: razredni pouk

Prijazna gospa, ki mi je že na vratih delovala OK in po moji izkušnji sodeč tudi je.

1. Program OŠ: obvezni in razširjeni. Našteti kaj sodi v to. Pri tem sem popolnoma pozabila besedo "razširjeni" (živci delajo na polno!) in sem rekla "neobvezni". Me je popravila, da beseda ni prava in sem odgovorila, da vem, ampak se res ne spomnim, kako se reče. Sem vprašala če mi pove prvo črko, se je zasmejala in rekla, da lahko, ampak ne ve, če bo pomagalo. No, res ni pomagalo. :) Nato sem ji naštela vse, kar sodi v ta program in je vprašala, če se morajo otroci obvezno vpisati (ne) in če morajo šole obvezno ponuditi (ja, v skladu z normativi in standardi). Nato mi je rekla: "Ker morajo šole ponuditi, ni neobvezni program, ampak razširjeni." Sem komentirala, da zdaj si bom zagotovo zapomnila.
2. Pritožba na oceno: to sem obvladala, tako da sem ji kar zrecitirala celoten postopek (spričevalo - 3 dni - ravnatelj - 3 dni - komisija - 3 dni - informacija staršem/učencu), izkazalo pa se je, da sem nekaj dejansko narobe razumela, ampak ker sem tako suvereno citirala, mi tega po mojem mnenju ni štela kot napako, mi pa je razložila.
3. Spričevalo: niti ne vem, kaj točno jo je zanimalo, ker sem ponovno samo začela recitirat: javna listina, zato obliko predpiše ministrstvo, napisani podatki šole, v njem so končne ocene ... Podvprašanje mi je postavila, če imajo vsi učenci isti način ocenjevanja (ne, 1. in 2. razred opisno, naprej številčno, šole za pp pa drugače - še preden bi ji zrecitirala za še ostale osnovne šole, me je sredi besede prekinila in rekla, da bo dovolj).

Pri vseh delih je postavljala še podvprašanja, da je preverjala še kakšen drug del zakona, ampak je res potekalo kot pogovor, sproščeno.

Vprašanja se mi ne zdijo težka, ampak uporabna za učitelje v OŠ. Kljub temu, da nisem vsega odgovorila 100 % (npr. beseda razširjeni program), je bilo OK. Je pa res, da predvidevam, da je bilo po stilu mojega recitiranja kar očitno, da sem se učila in znam. Učila sem se z razumevanjem in povezovala z izkušnjami iz prakse, da sem si lažje zapomnila vse te zakone.
 
14.6.2018

1.Pravilnik o šolskem koledarju.
2. Napredovanje učenca
3. Šolska dokumentacija. Katero vodi učitelj. Kaj vsebuje učni načrt.
 
Živjo!

Strokovni izpit sem opravljala kot učiteljica DSP, izpraševalka Bonelli (izjemno prijazna gospa):

1.) katere dokumente ima šola za vzgojno delovanje, kdo jih sprejme, kdo predlaga
2.) kdaj se izreče vzgojni opomin, kaj je potrebno narediti (individualizirani vzgojni načrt)
3.) svet staršev (kdo in pristojnosti)
4.) postopek usmerjanja (kdo sproži postopek, kdo izda mnenje, kdo odločbo, kaj odločba vsebuje, kam se starši pritožijo)

Gospa nič ne vrta, ko vidiš, da znaš te prekine in zastavi novo vprašanje.=)
SREČNO!!=)
 
izpit 18. 12. 2018

1. Svet vrtca
2. Kateri zakon uporabljaš pri svojem poklicu?
3. Kdo predlaga novega ravnatelja, ko staremu poteče mandat?
 
18. 12. 2018, izpit sem opravljala kot vzgojiteljica.

Ravnatelj vrtca: njegove pristojnosti?
Načini napredovanja v vrtcu (v plačilnih razredih in v nazivih (mentor, svetovalec, svetnik)). Kam bi se pritožila v zvezi z napredovanjem? Svetu vrtca.
Dokumentacija vrtca. Osebna mapa otroka.
Zakoni, ki jih uporabljam pri delu? Zvrt in Zofvi sta bila dovolj.
Oddelki v vrtcu: 1. in 2. starostno obdobje; homegen, heterogen ter kombiniran oddelek. Število otrok v oddelkih.

Verjetno sem še nekaj vprašanj izpustila, ker jih je bilo res veliko. Je pa gospa prijazna, išče znanje v obliki prijetnega pogovora.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
198
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
325
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.221
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.023

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu