BONELLI - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BONELLI - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

5.12. - pomočnik vzgojitelja
- delitev oblasti in kako je sestavljen slovenski parlament?
- naloge evropskega parlamenta (samo naštet)
- pravica do izobraževanja in kdo je ustanovitelj vrtca?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

  1. Šolska dokumentacija (našteti nekaj primerov)
  2. Kdaj pridobi otrok status učenca?
  3. Šolanje na domu: kdo ima pravico do šolanja na domu? Ali se lahko vsi šolajo na domu? Kdaj morajo starši obvestiti šolo, da bodo učenca šolali na domu?
  4. Kdaj učenec izpolni osnovnošolsko obvezo?
 
Zamenjava za g. Slokana
1. Evropski parlamet, kdaj mandat, kdo je predsednik, koliko ep je v slo, ter naloge ep.
2. Delitev oblasti
3. Slo je demokratična država kaj pomeni.
 
Izpraševalka Bonelli

1. Predsednik republike
2. Pravica do nedotakljivosti stanovanja
3. Kdo sprejema zakone?
4. Funkcije Evropskega parlamenta
 
Izpraševalka Bonelli, 3. 7. 2019
1. Državni zbor (mandat, pristojnosti).
2. Pristojnosti Evropske komisije. (Pod katero vejo bi jo uvrstili? Pod izvršilno, saj se primerja s slovensko vlado)
3. Pravica do svobodnega gibanja.
 
Izpraševalka Bonelli, 3. 7. 2019
1. Vlada (kdo izbere predsednika, kaj morajo narediti ministri preden postanejo ministri, zaupnica, nezaupnica, interpelacija)
2. Pravica do izobraževanja (oš obvezna - pravica in dolžnost učencev, srednje šole so prostovoljne, univerze avtonomne)
3. Simboli EU, datum vključitve, prevzem valute
 
6.1.2022 - izpraševalka Bonelli

1. Volilna pravica - kdo jo ima, katerih volitev se udeležimo (Evropski parlament, slo. parlament (DZ), predsednik republike, župani lokalnih skupnosti)
2. V katerem pravnem dokumentu so opredeljene otrokove pravice - Konvencija o otrokovih pravicah. Želela je vedet še, kdo ga je sestavil, kdaj ga je sprejela Slovenija, kdo ureja pritožbe in kršitve otrokovih pravic). Ustava prav tako opredeljuje otrokove pravice - naštela sem še nekaj pravic in dolžnosti staršev ter otrok iz ustave.
 
23. 6. 2022 - učiteljica RP (to izpraševalko so mi zamenjali)

1. Ustava - splošne določbe (da je Slovenija demokratična, pravna in socialna država, opisati socialno državo, socialne pravice, kam plačujemo prispevke)
2. Načelo delitve oblasti (samo povedati)
3. Naštej Evropske institucije (res samo našteješ)
4. Uradni jeziki v Sloveniji

Zelo prijazna gospa, hitro zadovoljna z odgovorom, te prekine, če vidi, da znaš in gre naprej :)
 
6. 10. 2022 - učiteljica nauka o glasbi
1. Državni zbor (sestava, mandat, pristojnosti)
2. Našteti institucije EU + na katero institucijo bi se obrnila, če bi mi bile kršene pravice.
3. Svoboda gibanja (kaj pomeni in kdaj se lahko omeji)

Izredno prijazna izpraševalka. Ne komplicira.
 
Ustava (Bonelli):
1) Splošne določbe (samo naštet) + Simboli (sem povedala tudi glavno mesto in uradne jezike v Slo)
2) Državne oblasti
3) Pravica do izobrazbe (podvprašanje: kdo financira OŠ)
4) Institucije EU (samo naštet)


Zelo prijazna!
 
1. Potrjevanje vlade in predsednika vlade. Pri tem še interpelacija, zaupnica, nezaupnica.
2. O organizaciji vlade po referendumu.
3. Primarna in sekundarna zakonodaja EU.
4. Socialne pravice v ustavi.
 
Gospa je sicer na koncu prijazna, a na zacetku ima zelo strog obraz, je zelo "pikolovska" priizrazanju, a isce znanje.
Področje: RP
1. Delitev programa OŠ (obvezni, razsirjeni). Kaj spada pod katerega? Izbirni predmeti 7.—9. razred (Koliko ur tedensko, kaj če so 3 ure - kdo mora odobriti?)
2. Kdaj učenec uspešno zaključi OŠ. O podaljašanju statusa, izključitvi iz OŠ.
3. Vzgojno delovanje sole. Katera dokumenta? Natacneje opisi Šolski red.
4. Ministrovi dnevi. Kaj so? Kdo mora odobriti izostanek učenca? Opravičevanje učenecev, kaj morjao starši narediti, kaj če ne pošljejo opravičila (jih pozoveš).
 
Kako je v Ustavi opredeljena Slovenija? Ko sem naštela vse, je izpostavila pravna, demokratična in socialna - kaj to pomeni?
Kako so v Ustavi določene pravice staršev? Vprašala je, kdaj so jim lahko odvzete pravice in kje je to zapisano? Pri tem vprašanju sem se malce ustavila in še preden sem odgovorila da v KOP, je sama dodala kje je glavno vodilo.. in potem sem jo dopolnila.
Kdaj je Slovenija vstopila v EU? Kaj smo s tem pridobili? Kdaj smo dobili evro? Na katerih volitvah lahko sodelujemo?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 6. maj 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
168
Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
299
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
391
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.275
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
703
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.341
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.488

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu