Bolniška med volonterskim pripravništvom

Trenutno berete:
Bolniška med volonterskim pripravništvom

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pozdravljeni,

mene pa zanima sledeče: Sem v bolniški. Zanima me, ali v tem času dobim povrnjene potne stroške in malico, ki mi je bila namenjena v času pripravništva, ali ne?

Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zaposleni tega ne dobijo. Odvisno je, kako si dogovorjena z ravnateljem ali ravnateljico in, kako tretirajo pripravnike.
 
Moram vprašat na ministrstvo, saj na začetku dobiš izračun, koliko denarja ti priprada-okoli 600 € za 6.mesecev. Kar pomeni, da ta denar dobiš, saj v sklepu iz ministrstva ne piše, da v primeru odsotnosti ga ne dobiš. Ministrstvo nakaže denar na zavod in kaj je potem z njim? Ga oni obržijo ali kako?
 
Po mojem mnenju je to res odvisno od ravnatelja, kako tretira vse skupaj. Ne vem, ali morajo pošiljati poročilo za nas pripravnike na ministrstvo ali ne. Imam občutek, da vsak ravnatelj dela po svoje. Pravila niso jasno določena glede pripravništva.

Če bi bili tam zaposleni, nam to ne bi pripadalo, ker namreč nisi prišel/a v službo.
 
Na ministrstvo ni potrebno javljat,da te ni bilo.Le zavod.To vem.Se pa bom pozanimala vsekakor.
 
Kakšen je odgovor z ministrstva?
Jaz nisem dobila plačane malice in potnih, ko sem bila na bolniški.
 
No, to pa zanima tudi mene, ker prav tako nisem dobila nič plačano za dneve, ko sem manjkala.
 
Pripravništvo se ne prekine, ko opraviš strokovni izpi, tako piše v pogodbi. Če ga pa želiš predčasno sam prekinit, pa se mora sestavit neka komisija in utemeljit razlog.
V času praznikov, smo v našem vrtcu imeli dežurstvo in so rekli da ne rabim takrat delat, bom pa morala tiste tri dni dlje opravljat pripravništvo :) bomo vidli :)
 
Torej pomeni, da moraš nujno oddelati 10 mesecev na šoli, četudi imaš opravljen strokovni izpit? A ni to malo čudno?
 
Posodabljam temo s členom iz veljavnega pravilnika glede podaljšanja pripravništva:
Pripravništvo se lahko podaljša za čas daljše opravičene odsotnosti z dela, in sicer če odsotnost z dela traja več kot 20 delovnih dni.

O podaljšanju pripravništva na predlog kandidata odloči ministrstvo s sklepom.
 
Posodabljam temo s členom iz veljavnega pravilnika glede podaljšanja pripravništva:
Pripravništvo se lahko podaljša za čas daljše opravičene odsotnosti z dela, in sicer če odsotnost z dela traja več kot 20 delovnih dni.

O podaljšanju pripravništva na predlog kandidata odloči ministrstvo s sklepom.


Pozdravljeni,

v zvezi s 7. členom me zanima, ali mora volonterski pripravnik v primeru odsotnosti, daljše od 20 dni, nujno prostiti za podaljšanje, ali je to le možnost - če mi ne bi uspelo npr. izvesti vseh nastopov.

Imam namreč grozen občutek, ko imam doma na pol bolne otroke, ki jih vozim v vrtec, da ne bi manjkala med volonterskim pripravništvom, tam pa nadomeščam sodelavke, ki so (nekatere) pogosto odstone ravno zaradi bolniških. Jaz pa sem tudi sama delala že z vročino in virozo.

V glavnem, v šestih mesecih se bojim, da se mi bo vendarle nabralo več kot 20 dni, kaj naj naredim potem?

Hvala za vaš odgovor in LP!
 
Tistih 30 nastopov sem že opravila izpitnih pa mi ne dovolijo - datume imam v marcu, pripravništvo opravljam do 31.3.

Največjo težavo vidim v tem, da pred menoj v tem vrtcu še nihče ni opravljal volonterksega pripravništva, zato so malo izgubljeni, ne vejo, kako to poteka, ali bo kdo kaj preverjal z ministrstva ali ne,... Zato se bojim, da bodo komplicirali že za en sam dan preko tistih 20.

Hvala za vaš odgovor, tudi jaz sem to razumela le kot možnost. Žal pa so mi z ministrstva dali uraden pisni odgovor rahlo dvoumen.

Zdi se mi pa izjemno krivično (če že tiho požremo neplačano delo), da tistih, ki so redno zaposleni pred opravljanjem strokovnega izpita, nihče ne vpraša, koliko so bili bolniško odsotni.

LP!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
V parlamentu so 21. februarja potrdili obvezni pouk tujega jezika v prvih razredih osnovnih šol...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Objavljeni so rezultati razpisa za sofinanciranje znanstveno-tehnološkega sodelovanja med...
Odgovori
0
Ogledi
225
  • Članek
Na eni od francoskih šol se je vnel spor med učitelji in starši, potem ko so se slednji...
Odgovori
0
Ogledi
157
  • Članek
Pri delu z dijaki že nekaj let uporablja umetno inteligenco, hkrati pa opozarja na izginjajoče...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Članek
Zaposlovanje tistih, ki še nimajo strokovnega izpita, pa iskanje študentov in upokojenih...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Zadnja raziskava PISA, pri kateri sodelujejo 15-letniki iz 83 držav, pri mladih iz slovenskih...
Odgovori
0
Ogledi
185
  • Članek
Vabljeni na dogodek »Presečišča med etiko, integriteto in enakostjo spolov v znanosti«, ki ga...
Odgovori
0
Ogledi
138

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu