Bolniška med volonterskim pripravništvom

Trenutno berete:
Bolniška med volonterskim pripravništvom

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
28. mar 2014
Prispevki
13
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni volonterci!

Sprašujem še posebej tiste, ki imate trenutno status volonterskega pripravništva ali ste ga že kdaj imeli. Kar nekaj stvari glede našega statusa mi ni čisto jasnih in tudi ne najdem ustreznih odgovorov. Ima že kdo od vas izkušnjo z bolniškim dopustom, kaj storiti v primeru, da ti ali tvoj otrok zboli? Vzameš bolniško kot vsak zaposlen ali to ni potrebno? Se šteje bolniški dopust tudi v dobo pripravništva, ali je potrebno (bog ne daj) tisti čas odsotnosti nadomestiti??

Že vnaprej se zahvaljujem vsakemu, ki bo utegnil odgovoriti na moja vprašanja.

Pa čim bolj prijetno opravljanje pripravništva vam želim!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pri nas prineseš zdravniško potrdilo, da si bolan, ker ti bolniške ne morejo odpret, ker nisi zaposlen.

Mene pa zanima, kako je z izrednim dopustom med letom - v kolektivni pogodbi je napisan 1 dan, je v praksi kaj drugače?
 
dopusta dobimo kot da bi bile redno zaposlene. Jaz sem na vol. pripravništvu od 1.3. do 31.8.2014 in sem dobila 12 dni dopusta, imam vse na papirju.
 
Ja, to že, odločbo o dopustu imam tudi jaz. Zanima me pa, kako je s tistimi nekaj dnevi, ki si jih lahko razporediš sam ob izrednih dogodkih. Koliko jih je in kdaj jih je treba napovedati?
 
kaj a letnega dopusta si pa ne moreš razporedit? kakšno vprašanje je to, žal te ne razumem, zato ti žal ne morem pomagati. Morda kdo drugi ve o čem govori, ker tudi mene zanima kako je s tem?
 
Zanima me pa, kako je s tistimi nekaj dnevi, ki si jih lahko razporediš sam ob izrednih dogodkih. Koliko jih je in kdaj jih je treba napovedati?

48. člen

Kot dnevi letnega dopusta se štejejo delovni dnevi. V dneve letnega dopusta se ne vštevajo sobote.

Delavec ima pravico dva dni letnega dopusta izrabiti na tista dneva, ki ju sam določi, pri čemer mora o tem obvestiti zavod tri delovne dni pred izrabo. Delavec teh dveh dni ne more koristiti v istem tednu.
 
Morda še tole. Nisem pa prepričan, če to velja tudi za volonterske pripravnike.

Odsotnost z dela z nadomestilom plače

50. člen

Delavec je lahko odsoten z dela največ 7 delovnih dni s pravico do nadomestila plače v posameznem koledarskem letu, in sicer:

- sedem dni zaradi nege ožjega družinskega člana (zakonec, otroci, posvojenci in pastorki) v primerih, ko nima pravice do nadomestila plače za odsotnost zaradi nege družinskega člana po predpisih o zdravstvenem zavarovanju, in sicer na podlagi zdravniškega potrdila,

- pet dni zaradi aktivnega sodelovanja pri kulturnih, športnih in podobnih prireditvah na državni ali mednarodni ravni in v primeru elementarnih nesreč,

- tri dni zaradi sklenitve zakonske zveze, rojstva otroka, smrti ožjega družinskega člana in staršev, selitve v drugo stanovanje,

- dva dni za poroko otroka,

- en dan zaradi smrti bližnjih sorodnikov (stari starši, brat, polbrat, sestra, polsestra, vnuk, vnukinja, tašča in tast), zaradi vpoklica k vojaškim vajam, ki trajajo nad 5 dni.

V primerih iz predhodnega odstavka delavcu odsotnosti ni mogoče zavrniti, ne glede na potrebe delovnega procesa.
 
Takle odgovor sem jaz dobila na šoli, ko sem rekla, da bom morala za en dan na bolniško zaradi otroka: izostanek je s potrdilom opravičen, vendar je treba ure prinesti noter, se pravi, da se za vsak dan, ko si bolniško odsoten, podaljšuje pripravniška doba.

Se vam zdi to logično oz. kakšne so pri vas izkušnje??
 
Kolikor vem v pravilniku ni nikjer izrecno omenjen razlog bolniške odsotnosti (ali si sam bolan ali pa gre za otroka), tako da res ne vidim razloga, da ti zato podaljšujejo pripravništvo oz. nalagajo druge naloge. Če bi bila pa zaposlena pripravnica z otrokom, bi pa lepo dobila bolniško in to bi bilo vse. Ni fer, spet smo volonterji prikrajšani v primerjavi s plačanimi ...
 
izostanek je s potrdilom opravičen, vendar je treba ure prinesti noter, se pravi, da se za vsak dan, ko si bolniško odsoten, podaljšuje pripravniška doba.
To je nedopustno. Za zaposlene to vsekakor ne velja, dvomim, da je za volonterske pripravnike kaj drugače.

Vem pa, da je takšna praksa na marsikateri šoli, vendar vi niste dolžni nadomestiti dni vaše bolniške odsotnosti. Šola je dolžna najti zamenjavo za nadomeščanje pouka. Če to oddela isti učitelj, bi moral prejeti t.i. povečan obseg dela za tisti mesec.

Tako bi moralo biti, vemo pa, da se večini potem to nadomeščanje šteje v t.i. doprinos, ki dejansko ne obstaja v nobenem zakonu in je izkoriščanje za zastonj delo.

Vsekakor pa lahko povprašate za pravno mnenje tukaj: Brezplačni pravni nasveti
 
Js bom napisala samo moje razmišljanje, ki je takole...pomočnice vzgojiteljic imamo volonterskega pripravništva 6 mesecev, vendar se po 4ih lahko že prijavimo na strokovni. Žal se nam pokrivajo taki meseci, ko se strokovni ne izvajajo oz v juliju in avgustu jih ni, tako da bomo prišle na vrsto šele septembra. Ampak dejmo malo pozabit na ta podatek.
Ker govorimo o bolniški. Torej če smo začele 1.3. bi se na strokovni lahko prijavile s 1.7. pa recimo da bi bile po enem mesecu na vrsti, torej 1.8. in opravile izpit bi bilo pripravništva konec...torej kako lahko nekdo od tebe zahteva da pridi oddelat dan.

Jaz prinesem potrdilo zdravnika in je zadeva rešena. Ker sem bila pred pripravništvom zapolena en mesec se bom na strokobni prijavila s 1. junijem, ker mi takarat potečejo 4 meseci in če slučajno pridem do 1. julija skozi sem takrat zadeva zaključila, kljub temu, da imam že do danes 3 dni odsotnosti zaradi bolezni oziroma obiska zdrvanika. Tako da je pomoje to, da je treba ure prinest notr golo izkoriščanje. Saj jih tut zaposleni ne prinaša notr..me pa nismo ne plačane, niti zavarovanja nimamo.
 
Ker govorimo o bolniški. Torej če smo začele 1.3. bi se na strokovni lahko prijavile s 1.7. pa recimo da bi bile po enem mesecu na vrsti, torej 1.8. in opravile izpit bi bilo pripravništva konec...torej kako lahko nekdo od tebe zahteva da pridi oddelat dan.

.
tole se mi pa zdi, da ne drži (bom poskušala najti, kje sem to zasledila). pripravništvo traja 6 mesecev in strokovni izpit ga ne prekine. če naredite SI vmes, morate še vedno oddelati vseh 6 mesecev.
 
Hvala za vaše odgovore, sama razmišljam enako ... verjetno gre za sistem izkoristi delavca. Sem bom še enkrat pogovorila na šoli in upam, da naletim na razumevanje.

Lep pozdrav!
 
Tukaj ni logike. Zakaj bi morala nadomestiti dneve, ko sem bila v bolniški? Če prinesem zdravniško opravičilo, mora to zadostovati.
 
Nazadnje uredil moderator:
tole se mi pa zdi, da ne drži (bom poskušala najti, kje sem to zasledila). pripravništvo traja 6 mesecev in strokovni izpit ga ne prekine. če naredite SI vmes, morate še vedno oddelati vseh 6 mesecev.
No morda to tudi drži, čeprav moja kolegica je potem zaključila, je pa res, da ne vem, možno da jo preprosto niso potrebovali...ne vem...pa saj ni važno, pogodba poteče z 31.8. če se ne motim in po tem času nimaš več kaj počet v vrtcu, če pogodba ne obstaja več...bi js rekla, da nima človek kaj delat tam 10. septembra ker bi moral 10 dni bolniške nadomestit.

evo dodajam:
7. člen

(podaljšanje pripravništva)

Če je pripravnik med pripravniško dobo opravičeno neprekinjeno odsoten več kot en mesec, se mu pripravništvo za čas odsotnosti ustrezno podaljša.

POPRAVEK: preverite besedilo iz zadnjega pravilnika tukaj: http://forum.mladiucitelj.si/teme/bolniska-med-volonterskim-pripravnistvom.3014/page-2#post-15359

in pa pri kolegici je šlo očitno za to:Skrajšanje pripravništva
V primeru posebno uspešnega dela pripravnika se lahko pripravništvo na predlog mentorja skrajša dolžina pripravniške dobe. O skrajšanju pripravništva odloča posebna komisija, ki jo za ta namen imenuje ravnatelj. Komisijo poleg ravnatelja sestavljata še mentor pripravnika in član pristojnega strokovnega aktiva vrtca ali šole. O skrajšanju pripravniške dobe odloči ravnatelj s sklepom
 
No morda to tudi drži, čeprav moja kolegica je potem zaključila, je pa res, da ne vem, možno da jo preprosto niso potrebovali...ne vem...pa saj ni važno, pogodba poteče z 31.8. če se ne motim in po tem času nimaš več kaj počet v vrtcu, če pogodba ne obstaja več...bi js rekla, da nima človek kaj delat tam 10. septembra ker bi moral 10 dni bolniške nadomestit.

evo dodajam:
7. člen

(podaljšanje pripravništva)

Če je pripravnik med pripravniško dobo opravičeno neprekinjeno odsoten več kot en mesec, se mu pripravništvo za čas odsotnosti ustrezno podaljša.

in pa pri kolegici je šlo očitno za to:Skrajšanje pripravništva
V primeru posebno uspešnega dela pripravnika se lahko pripravništvo na predlog mentorja skrajša dolžina pripravniške dobe. O skrajšanju pripravništva odloča posebna komisija, ki jo za ta namen imenuje ravnatelj. Komisijo poleg ravnatelja sestavljata še mentor pripravnika in član pristojnega strokovnega aktiva vrtca ali šole. O skrajšanju pripravniške dobe odloči ravnatelj s sklepom
Vse drži, kar ste napisali, @Liutswind.
 
Pozdravljeni,
naj povem lastno izkušnjo. Sama sem bila med 10-mesečnim pripravništvom skoraj 7 mesecev na bolniški. Prinesla sem samo potrdilo od zdravnika, da zaradi bolezni ne morem opravljati volonterskega pripravništva. Šola nima nič s tem. Klicala sem tudi na ministrstvo, če se mi zaradi tega podaljša pripravništvo in so rekli, da ne.

Prinesi potrdilo od doktorja, povej, kako pravijo temu na ministrstvu in je. Saj imaš pogodbo za 10 mesecev in ne 10 mesecev in npr. 10 dni.

Lp
 
A ne piše v pravilniku, da se ti v primeru opravičene odsotnosti, ki je daljša kot en mesec, pripravništvo za ta čas podaljša?

pk986, ali si bila ti odsotna 7 dni ali 7 mesecev?
 
7 mesecev. Sem klicala, če morem podaljšati in so rekli, da ne, da naj samo opravim vse obveznosti, ki jih moram (30 nastopov ...). Klicala sem jih ravno zaradi tega, kar je tam napisano.
Če prineseš šoli potrdilo od zdravnika, ga ona ne pošlje na ministrstvo, tako da tam niti ne vejo, da manjkaš. Jaz sem vseeno poklicala in odgovor je bil tak.

Lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
V parlamentu so 21. februarja potrdili obvezni pouk tujega jezika v prvih razredih osnovnih šol...
Odgovori
0
Ogledi
57
  • Članek
Objavljeni so rezultati razpisa za sofinanciranje znanstveno-tehnološkega sodelovanja med...
Odgovori
0
Ogledi
222
  • Članek
Na eni od francoskih šol se je vnel spor med učitelji in starši, potem ko so se slednji...
Odgovori
0
Ogledi
157
  • Članek
Pri delu z dijaki že nekaj let uporablja umetno inteligenco, hkrati pa opozarja na izginjajoče...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Članek
Zaposlovanje tistih, ki še nimajo strokovnega izpita, pa iskanje študentov in upokojenih...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Zadnja raziskava PISA, pri kateri sodelujejo 15-letniki iz 83 držav, pri mladih iz slovenskih...
Odgovori
0
Ogledi
185
  • Članek
Vabljeni na dogodek »Presečišča med etiko, integriteto in enakostjo spolov v znanosti«, ki ga...
Odgovori
0
Ogledi
138

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu