BELE - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BELE - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Delala sem izpit za vzgojiteljico.

1. Vrste programov, starostna obdobja in vrste oddelkov; kako je v razvojnem oddelku; ali so OPP lahko vključeni tudi v "normalen" oddelek, kakšen je takrat normativ

2. Hkratna prisotnost

3. Vrste dokumentacije, vodenje, roki za shranjevanje, uničenje

4. Plačilo vrtca (kaj je ekonomska cena), kdo določi ceno programa.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Datum izpita: 6. 6. 2017

1. Otroci s posebnimi potrebami
2. Vzgojnovarstvena družina (kdo jo lahko ustanovi)
3. Igrišče (velikost, igrala, nadzor nad igrali)
4. Sočasnost (vzg. + pomoč. vzg.)

Zgleda strogo, vendar je prijazna.
 
BELE - zelo prijazna gospa, pomaga s podvprašanji.
Vprašanja:
1. Dokumentacija v vrtcu, shranjevanje dokumentov, kako poteka uničevanje dokumentov,
2. LDN,
3. vrste oddelkov (tudi spremembe normativov, kadar je otrok s posebnimi potrebami - koliko jih je lahko v enem oddelku),
4. sočasnost vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljice, kako dolgo je lahko otrok v vrtcu,
5. naloge vrtca.
 
1. Dokumenti vrtca ( vse skupaj je zajeto v LDN)
2. Kdo je ustanovitelj javnega vrtca? Iz kje se financira javni vrtec?
3. Kako poteka vpis otrok v vrtec?
4. Vrste oddelkov
Zelo prijazna gospa :) Izpit sem opravljala 19.9.2017
 
Nazadnje urejeno:
19. 9. 2017
Pravilnik o normativih in minimalnih tehničnih pogojih za prostor in opremo vrtca.
Normativi oddelkov, kdaj se normativ zniža (opp, romi, velikost prostora).
Vzgojno varstvena družina.
Stavbe, ki niso grajene za namene vrtcev.

Zelo prijazna gospa ☺
 
BELE
18.10. sem opravljala strokovni izpit

1. programi v vrtcih (katere poznamo, opiši jih, koliko časa trajajo, kdo jih izvaja, kako je s sočasnostjo, kdaj sočasnosti ni - med počitkom, zjutraj in popoldan)
2. Usmerjanje OPP (kakšen je postopek, kdo sodeluje, kdo da soglasje, kako vse poteka, kateri so delavci, kdaj otrok dobi spremljevalko, kaj če je ne dobi - prilagojene dejavnosti)
3. kdaj otrok lahko vstopi v vrtec in kdaj ga zapusti (pri 11-ih mesecih, zapusti ga, ko gre v šolo, ni nujno pri 6ih letih, lahko podaljšajo)

sem znala, zato je bilo precej hitro konec
 
1. Starostna obdobja, vrste oddelkov, pogoji za ravnatelja, koliko oddelkov mora imeti vrtec, da je upravičen do ravnatelja (10 oddelkov),
2. organizator prehrane in njegove naloge,
3. kaj zajema pravilnik o normativih in standardih.

Veliko sreče na izpitu!
 
Vse je bilo kot pogovor tako, da ti daje vprašanja kar nekje vmes oz se navezujejo iz enega vprašnja v drugo... full prijazna in full pomaga s podvprašanji, če vidi da neznaš...

1.starostna obdobja in programi
2. LDN
 
1. Vrste oddelkov (v katerem je najmanj otrok)
2. Sočasnost vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja
3. delovna obveznost vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja
 
1. Zakon o vrtcih ( povedati sem ji morala temeljne naloge vrtca)
2. Katere skupine poznaš ( 1 in 2 starostna homogene heterogene kombinirane) heterogene kolikšen je starostni razpon)
3. Vpis otroka v vrtec
4. Vzgojno varstvene družine (kdo kje normativi.)
5. Kje je še lahko poteka vzgojno delo ( v drugih stavbah v skladu z normativi.

Prijazna, vpraša osnove, če se zatakne pomaga z podvprašanji. Zahteva samo osnove.
 
vrtec v nenamenskih stavbah
sočasnost v oddelku, vrste oddelkov, program vrtca kako se imenuje
otroci s posebnimi potrebami, kako se vključujejo v vrtec

zelo prijazna
 
Nazadnje urejeno:
Prijazna, spraševala skozi kratek in jedrnat pogovor.

1. Naj povem svoje mnenje o tujih jezikih v OŠ. Niti ne vem, kaj je pravzaprav želela slišati, ampak je bilo dovolj, kar sem povedala. Omenila sem prvi tuji jezik, da je obvezen del predmetnika, kateri jeziki so lahko obvezni, neobvezni izbirni predmet v 1. razredu. Potem je pa samo še vprašala, če se neobvezni predmet ocenjuje.
2. Kako je s predmetnikom v zasebnih šolah? Ali je med zasebnimi in javnimi šolami še kakšna razlika? - V financiranju.
3. Ali je možno šolanje na domu? Kako je tak učenec ocenjen? Kje opravlja predmetni izpit?
4. Ali je lahko učenec kdaj neocenjen?
5. Kaj pravi pravilnik o šolskem koledarju? Sem povedala samo, kdaj se pouk začne in konča, koliko časa traja (35 tednov za 9. r. in 38 za vse ostale) in da sem sodijo tudi trije tedni, ki so namenjeni dnevom dejavnosti.
 
Izpraševalka Bele:
1. Šolski koledar. (kaj vse vsebuje. koliko tednov pouka, koliko od tega je namenjeno dejavnostim)
2. Preverjanje in ocenjevanje znanja. (razlika)
3. Ali je lahko učenec kdaj neocenjen?
4. NPZ-ji. (kakšno preverjanje znanja je to. kako se izvaja)
 
1.Naštej zakone in pravilnike
2. Šolska inšpekcija
3. Kako se v šoli organizira delo?
4. Sestava sveta šole
5. Pravilnik o šolskem koledarju (dolžina pouka v tednih)
6. Kako se delijo veljavni izobraževalni programi?
7. Kaj sodi pod obvezni program oš? Katerega še poznamo?
 
1. Dokumentacija v šoli
2. Hranjenje dokumentacije in njeno uničenje
3. Delovna in učna obveznost - kaj če ima učitelj premalo ur na svoji šoli?
 
1. Kako je sestavljena pogodba o zaposlitvi + vse od prijave do delovnega razmerja.
2. Pravice/ugodnosti učiteljev oz. strokovnih delavcev.
3. Vzgojni načrt, vzgojne dejavnosti ... za koga so lahko omejene?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.283
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.038

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu