BELE - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BELE - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

zakone nasploh, zoš, tedenska obveznost učiteljev, individualiziran in diferenciran program, napredovanje učiteljev v nazive,plačne razrede in dopust učiteljev
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tudi gospa Bele je kljub strogemu zunanjemu videzu zelo prijazna, pomaga s podvprašanji ...
Vprašanja:
1. Katere zakone in predpise sem spoznala med študijem za strokovni izpit;
2. Kateri so šolski organi;
3. Ali svet staršev o kakšni zadevi samostojno odloča? (ne)
4. normativi in standardi (našteješ in poglobljeno kar se tiče števila učencev v oddelku, koliko najmanj za vzgojitelja v 1. razredu, koliko za kombinacijo ...)
5. Zunanja diferenciacija v zvezi s zakonom, ki je še v pripravi in sicer zakon o drugem tujem jeziku.

Le veselo na delo, če znaš, ni hudo drinks.gif
 
1. Katere zakone in pravilnike sem naštudirala za izpit?
2. Delovna in učna obveznost učitelja?
2. Pravilnik o normativih in standardih?
 
Meni se je zdelo, da mi je postavila vsaj 10 vprašanj ... Ampak so bila večina kratka oz. so zahtevala kratek odg., se jih pa skoraj nič ne spomnim. :(

Kaj je ZOFVI, kaj ureja (na splošno, kratko), ocenjevanje otrok s posebnimi potrebami. Če se še kaj spomnim, dopišem ;)
 
1. Katere zakone si preštudirala?
2. Novela zakona o OŠ (kakšne novosti prinaša, kaj spreminja na tvojem predmetnem področju,...)
3. Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja (V čem je razlika med preverjanjem in ocenjevanje, kdaj in kdo se lahko pritoži na oceno, kakšne so prilagoditve za učence s posebnimi potrebami,...)

l_googd_luck.gif

Prijazna in dosledna gospa.
 
1. naštej zakone

2. sistematizacija, oddelki-koliko učencev je lahko v razredu, pri športni vzgoji...

3. vzgojni načrt

4. kakšne ugodnosti imam kot zaposleni
 
1. ŠVN- pravilnik, vse kar vsebuje... (kje se izvaja, sofinanciranje, subvencioniranje, kader)
2. Kako poteka uničevanje uradne dokumentacije- Komisijsko
3. učna priprava, kaj vse vsebuje
4. kakšno je delo, način, če imaš na uri ŠVZ učenca s posebnimi potrebami, kdo so... individualiziran program
5. normativi pri ŠVZ, jutranje varstvo, razred max, min.
 
ZAKONODAJA:

- našteti zakone, ki si jih spoznal ob študiju,
- financiranje zasebnih šol,
- učenci s posebnimi potrebami - kakšne so prilagoditve,
- diferenciacija,
- pravilnik o preverjanju in ocenjevanju,
- ugovor na oceno,
- novela zakona o OŠ ...

Veliko je bilo vprašanj, vendar je zahtevala kratke odgovore. Super gospa, prijazna in tudi pomaga!
 
Ga. Bele je prijazna, dala mi je veliko vprašanj (tako da bom napisala tista, ki se jih bom spomnila), ki so zahtevala kratke odgovore. Tudi pomaga. Tako da sem imela občutek, kot da se pogovarjava. :) Ker je moje področje športna vzgoja, je bilo veliko vprašanj v povezavi s tem.

1. Pravilnik o normativih in standardih - vse v povezavi s športno vzgojo (švz, spremstva, plavanje, smučanje ...). Kako je z ločevanjem po spolu?
2. Če bi organizirala športni dan, kaj vse bi morala napisati (ne pozabi na učno pripravo in povej, kaj vsebuje), v katere dokumente bi lahko pogledala, če bi me kaj zanimalo v zvezi s tem. Kdo financira prevoz, če je potreben za izvedbo športnega dne?
3. Kaj pomeni kratica ZOFVI? Novela zakona OŠ - povej nekaj novosti.

Hmmm, to je to, kar se trenutno spomnim.

Srečno!
 
Končno sem našla čas, da napišem vprašanja, ki sem jih imela na strokovnem izpitu 13. 2. 2012 in tako pomagam tistim, ki ga morate še opraviti.

1. Kateri zakoni in pravilniki veljajo v šolstvu? Naštet (potem so ostala vprašanja iz teh, ki jih poveš)
2. Postopek sprejemanja ravnatelja (kdo razpiše, kdo voli, kaj morajo kandidati imet, vse o tem)
3. Kdo nadzoruje delo v šolah in kako? (šolska inšpekcija z rednim, izrednim in ponovnim nadzorom, vsakega opisat)
4. preverjanje in ocenjevanje znanja (razlika, napovedano ali ne, ...)
5. nacionalno preverjenje znanja (predmeti, razredi, prostovoljno ali obvezno, tudi spremembe v novem zakonu)
6. Učenci s posebnimi potrebami (v katerih programih so - prog. s prilagojenim izvajanjem in strokovno pomočjo, prilagojeni prog., posebni prog., vzgojni zavodi, kako je urejeno v "običajni šoli" - odločba, prilagojeno izvajanje, preverjanje, ocenjevanje, ...)

Tudi tukaj je veliko vmesnih podvprašanj in ti s tem pomaga, da se spomniš, kar si pozabil povedati in lahko še dodatno obrazložiš. Sem se zakvačkala pri imenovanju ZOFVIja, pa se je nasmehnila in me popravila. Če nisem razumela točno kaj hoče, sem vpršala če je to pravo (pri nadzoru). Jaz sem veliko s svojimi besedami povedala in pokazala, da stvar tudi razumem, ne samo znam na pamet. Veliko lažje je, če si že zaposlen prej in marsikaj izkusiš na lastni koži in potem to poveš, kot pa da se vse napiflaš.
 
Odg: Izpraševalec: BELE

Ker o gospe Bele že dolgo ni nihče nič napisal, bom tako jaz dodala svoja vprašanja, ki sem jih dobila na strokovnem izpitu 15.10.2012.
Ga. Bele je zelo prijazna, veliko pomaga, daje podvprašanja, če le pokažeš vsaj trohico znanja. Tako da se nič ne bojte, je super gospa. Meni je na začetku čisto zablokiralo, in še zakonv nisem znala naštet :) Tako, da sem jo vprašala če ji lahko povem kaj vsebujejo, in mi je potem ona povedala o katerem zakonu govorim.
1. Naštej nekaj zakonov oz. predpisov iz katerih si se učila
2. Šolski svet (sestava, funkcije), ravnateljeve funkcije, učiteljski aktivi (kaj delajo, sestava)
3. Delovna obveznost učiteljev (posebnosti sem mogla povedat-recimo kdo ima 50min, kdo 60min)
4. Diferenciacija (kako se učenci delijo v skupine-heterogene,homogene, nivoji- koliko učencev je lahko v posamezni skupini oz. kako se skupine oblikujejo, posebnosti pri deljenju v skupine pri športni vzgoji
5. Spremembe Zakona o OŠ na področju angleščine oz. 2 tuj jezik (ker sem delala pripravništvo iz angleškega jezika)

To je to. Mislim, pa da gospa vprašanj ni imela v naprej pripravljenih (razen 1 in 2 vprašanje), ostalo pa je bilo bolj kako pogovor nanese. Midve sva se bolj pogovarjale o mojem področju-angleščina (delitve v skupine, spremembe ... ) čeprav, pa malo tudi preveri kakšno drugo posebnost! Ampak tudi če tiste posebnosti nisem točno vedela, mi je rekla, da nič hudega, ker to ni najbolj moje področje (me je vprašala tudi koliko je lahko učencev 1. razreda v jutranjem varstvu-in se mi ni niti približno sanjalo).
Vsem želim veliko sreče. LP
 
Odg: Izpraševalec: BELE

katere zakone sem naštudirala za strokovni izpit? katere pravilnike poznam?
normativi in standardi - število učencev v razredu, kaj so kombinirano oddelki? koliko je normativ za drugega učitelja v 1. razredu? koliko učencev je v učnih skupinah? diferenciacija - naštej katere vrste poznamo in opiši
uvajanje angleščine kot obvezni predmet - kdaj, v katerem razredu? drugi izbirni predmet - nekaj v zvezi s tem
kako pomagamo konkretno pri angleščini otrokom s posebnimi potrebami?
mislim, da je to to :) zelo prijazna, umirjena pozitivna gospa :)
 
Odg: Izpraševalec: BELE

RAZREDNI POUK

ZOFVI - kaj je to?
Novosti z novim šolskim letom - preberite nov pravilnik za NPZ (NPZ samo v 6. in 9. razredu), številčne ocene v 3. razredu, šola v naravi (zdaj je v razširjenem, naj bi jo dali v obvezni del, ampak bo kar v razširjenem programu ostala - varčevalni ukrep - to še je zaenkrat samo predlog, ampak očitno ga bodo sprejeli.
Normativi - športna vzgoja (delitev deklice - dečki - kdaj? 6. razred), plavalni tečaj, spremstvo izven šolskega prostora, kolesarski izpit
Kaj pomeni povečan in zmanjšan obseg dela (povečan - 5 ur lahko presežejo učno obveznost, zmanjšan - 3 ure manj)
Usmerjanje otrok s PP v osnovnih šolah


Prijazna gospa! Daje kratka vprašanja
 
Gospa Bele, je zelo prijazna ... veliko podvprašanj, razume če se zbegaš, važno je da se potem popraviš ... vprašanja so bila sledeča!

1. Katere zakone in pravilnike sem pregledala pri študiranju zakonodaje?
2. Normativi in standardi.
3. Pravilnik o uvajanju prvega tujega jezika v osnovne šole.

to bi bilo to, želim vam veliko sreče in čim manj živčnosti.
 
Zelo prijazna!
Vprašala:
- financiranje zasebnih šol (kako se financirajo, kere so zasebne šole v Slo,..)
- normative in standarde
- uvajanje tujega jezika, drugi jezik v OŠ, novosti s septembrom...
 
1. Katere zakone in pravilnike poznaš? V kakšnem hierarhičnem razemerju sta zakon in pravilnik?
2. Normativi in standardi - kombiniran pouk, šport, učne skupine. Razlika med preverjanjem in ocenjevanjem.
3. Kaj pomeni kratica NPZ? Kaj je novega? (Obvezen tudi v 6. razredu) Iz katerih predmetov se opravlja NPZ v 6. in iz katerih v 9. razredu?
Katero ocenjevanje poznamo? Kaj je novega? (v 3. razredu je ocenejvanje številčno)

Izpraševalka je zelo prijazna. SREČNO!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
586
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.037

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu