BANJAC - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BANJAC - izpraševalec (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Učna in tedenska obveznost učitelja (22 h/teden in 40 h/teden). Delovna obveznost učitelja, naloge učitelja (sprotne vsebinske in metodične priprave, priprava učnih pripomočkov + drugo delo: sodelovanje s starši, sodelovanje v strokovnih organih šole, mentorstvo ...)

2. Organi šole (ravnatelj, svet šole, svet staršev, strokovni aktivi, učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor). Podrobneje opisati naloge učiteljskega zbora (obravnava in odloča o strokovnih vprašanjih, daje mnenje o letnem delovnem, odloča o vzgojnih vprašanjih ...)

3. Javnost ocenjevanja

Zelo prijazen gospod. Postavlja veliko podvprašanj in te vodi na pravo pot :) Ne komplicira, če ne znaš dobesedno vsega našteti. Želi pa slišati skoraj vse.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Kako se deli program v šoli?
2. Naštet strokovne organe v šoli
3. Opiši naloge in pristojnosti učiteljskega zbora

Prijazen in ne vrta veliko..Če vidi, da znaš, samo pokima in gre naprej :)
 
1. Pristojnost ravnatelja, skoraj vse sem morala našteti, sicer mi je gospod pomagal, ampak se ni zadovoljil smo z nekaj nalogami ravnatelja.

2. Naloge učitelja, delovna obveza.

3. Ugovor na oceno.
 
Takole...pa je tudi za mano. Bilo je super, ker sem res znala in so me vmes prekinili...vsi trije :D Sem pa opazila medtem, ko smo čakali, da nas pokličejo noter, da nekateri še osnovnih reči ne poznajo...zato vam vsem, ki greste na izpit, predlagam in polagam, da si pregledate in naučite osnovna vprašanja...vsaj na forumu.
Moja vprašanja na področju zakonodaje (spraševalec BANJAC):
1. Pristojnosti Sveta šole.
2. Postopek ugovora na besedo.
3. Učiteljeva delovna obveznost.
 
1. Postopek imenovanja ravnatelja
2. Vzgojni načrt (vse, kdo ga sprejme, kakšni so ukrepi)
3. Postopek ugovora na oceno
 
1. DELITEV ORGANOV ŠOLE IN OPISATI, PRISTOJNOSTI SVETA ŠOLE!
2. DELOVNA OBVEZNOST UČITELJEV + PODVPRAŠANJA (URE, NAŠTETI OSTALE NALOGE, KJE SODELUJEJO?)!
3. KAKO ZAGOTOVITI JAVNO OCENJEVANJE?
 
Gospod je zelo prijazen. Rad pomaga s podvprašanji.

Moja vprašanja:

1. Vzgojni načrt.

2. Ugovor na oceno.

3. Imenovanje ravnatelja.
 
Nazadnje urejeno:
1. Kako poteka imenovanje ravnatelja in kaj se zgodi, če minister zavrne predlaganega kandidata?
2. Avtonomija šolskega prostora.
3. Ugovor na oceno.
 
Organi šole, strokovni organi, učiteljski zbor - pristojnosti in naloge
Delovna in učna obveznost - razlika
Vzgojni ukrep, vzgojni opomin - razlika
 
Zelo prijeten gospod, pomaga, išče znanje.
1. Vpis v prvi razred,
2. delovna/učna obveza učitelja,
3. strokovni organi šole.
 
učiteljski zbor
ugovor na oceno
razloži delovno in učno obveznost učitelja

g.Banjac je bil predsednik. Še preden smo šli noter nas je nagovoril z vzpodbudnimi besedami. prijazen. važno je, da vidi, da razumeš kar govoriš. Jaz sem zakonodajo pregledala celo dan pred izpotom pa sem natančneje ponovila njegova vprašanja na forumu. in res se ponavljajo!;)
 
1. Naštejte organe šole. Opišite učiteljski zbor.
2. Naštejte skupine otrok s posebnimi potrebami.
3. Opišite naloge svetovalne službe in katere zbirke podatkov hrani.
 
1. Organi šole (svet šole, svet staršev, učiteljski zbor, programski učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, ravnatelj, strokovni aktivi in razredniki).

2. Kakšno vlogo opravlja ravnatelj (pedagoški vodja in poslovodni organ).

3. Notranja diferenciacija, zunanja diferenciacija (učne skupine, heterogene in homogene skupine).

4. Katere skupine menite, da so boljše heterogene ali homogene, ni napačnega odgovora, podaš svoje mnenje.

5. Pri katerih predmetih poteka delo v manjših učnih skupinah (slo, tuji jezik, matematika) in kako v katerem razredu (4.-7. razred 1/4 ur pouka, 8. in 9. razred skozi celo leto).
 
Gospod izgleda strog, vendar ni. Je prijazen, postavi vprasanje in te pusti, da poves vse, kar o tem ves. Meni je postavil samo dva vprasanja, ker je videl, da mi gre.

1. Organi OS in naloge uciteljskega zbora.

2. Vzgojno delovanje sole.
 
Zelo sproščen in dobrovoljen spraševalec. Pri vsakem vprašanju obdela vse (gre kar v globino).


1. Normativi in standardi (kje so zapisani; normativi za vse: oddelki, skupine, PB, JV, učne skupine, spremstvo, plavanje, kombinirani oddelki ...)

2. Vzgojno delovanje šole (predvsem je želel slišati vzgojni načrt in več o njem)

3. S katerimi osebnimi podatki operira šola.
 
Gospod je resnično super, sicer zahteva poglobljeno znanje, ampak pomaga s podvprašanji.

1. Organi šole. Bolj podrobno svet šole.

2. Program OŠ (naštet sem morala kaj spada v obveznega (ne pozabite na šolo v naravi) in kaj v razširjenega (ne pozabite na neobvezne izbirne predmete)

3. Javnost ocenjevanja
 
1. Organi šole. Pristojnosti učiteljskega zbora.
2. Predmetnik/učni načrt.
3. Ugovor na oceno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.177
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.275
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: VRTEŠKA ZAKONODAJA - MISELNI VZORCI VRTEŠKE...
Odgovori
3
Ogledi
739
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
684
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu