BABNIK - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BABNIK - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Veje oblasti (malo opisat, povedat katero opravlja kdo)
2. Naštej institucije EU

To je to, kar se spomnim. Zelo prijazna izpraševalka. :)
 
ga. Babnik:
-nedotakljivost stanovanja
-veje oblasti
-kako so izvoljeni poslanci
-DZ
 
Najprej bi rada samo povedala, da se nič ne bat, res ni tako težko kot si pred izpitom predstavljamo... Če je potrebno, izpraševalci pomagajo in te usmerijo :)
Moja izpraševalka je bila zelo prijazna in ni nič komplicirala, bila je nasmejana... Dobila sem sledeča vprašanja:
  1. Vlada RS (pristojnosti in naloge, izvolitev predsednika vlade, kdo je predsednik vlade trenutno, koliko je ministrstev, ali so vsa ministrstva enakovredna (ne) - dve ministrstvi nižji (ne spomnim se točno, kateri)
  2. Glavne institucije EU, opiši Evropski parlament
  3. Volilna pravica (vse o volilni pravici)
  4. Samo na kratko osnove o delitvi zakonodaje EU (primarna, sekundarna, osnovno kaj katera vsebuje).
Pa veliko sreče na izpitu! :)
 
- Naloge in pristojnosti predsednika države,
- pravica do svobode gibanja,
- simboli EU.

Gospa je zelo prijazna, te prekine, ko vidi, da si se učil. Zelo hitro je bila zadovoljna z odgovori in ni nič komplicirala. Srečno!
 
Zelo prijazna izpraševalka. :)
1. Pristojnosti predsednika.
2. Pravica svobode gibanja.
3. Simboli EU.
 
1. Razloži delitev oblasti in opiši, s čim se posamezna veja oblasti ukvarja.
2. O čem govori pravica otroka do izražanja? O svobodnem izražanju misli, vesti in veroizpovedi.
3. Naštej institucije Evropske unije. Opiši delovanje Evropskega parlamenta.
 
1. Kako je sestavljen DZ in katero vejo oblasti predstavlja
2. nedotakljivost stanovanja


Zeeelo prijazna gospa, razumevajoča in hitro je zadovoljna z odgovorom. Srečno! :)
 
1. Veje oblasti (našteti, opisati, dati primere)
2. Pravica otroka do izražanja
3. Evropske institucije (samo našteti, ker sem že pri prejšnjih vse dovolj natančno povedala)

Zelo prijetna izpraševalka, daje povratno informacijo, prikima. Sprašuje po katalogu znanj, ki ga ima s sabo.
 
1. Nedotakljivost človekovega življenja
2. Varstvo osebnih podatkov
3. Veje oblasti

Prijazna, ne vrta v podrobnosti, išče znanje.
 
1. Veje oblasti, naštet in opisat
2. Pravica do svobode govora
3. Varstvo osebnih podatkov
Prijazna, pomaga, se nasmeji 😊
 
Še moja včerajšnja vprašanja:
1. predsednik države
2. pravica do svobode gibanja
3. varstvo osebnih podatkov
 
1. Državni zbor: opiši in poveži z delitvijo oblasti.
2. Nedotakljivost stanovanja.
3. Varstvo osebnih podatkov (najprej v ustavi, nato še prehod na šolsko zakonodajo: kdo lahko v OŠ zahteva vpogled v evidenco zbranih podatkov o otrocih (starši), kateri zakon to ureja (Zakon o osnovni šoli).
 
16.12.2019
1. Kako je Slovenija opredeljena v splošnih določbah ustave?
2. Simboli države
tretjega se ne spomnim..
 
6.10.2020

1. Razloži delitev oblasti in opiši, s čim se posamezna veja oblasti ukvarja.
2. O čem govori pravica otroka do izražanja kje je ti zapisano? (O svobodnem izražanju misli, vesti in veroizpovedi)
3. Naštej institucije Evropske unije.

Zelo prijazna gospa.
 
Nazadnje urejeno:
1. Opisat DZ
2. Nedotakljivost stanovanja
3. Identiteta otroka

Enkratna članica komisije, lep sprejem in želi samo bistvo, brez kakeršnih koli podrobnosti.
 
Prijetna, nezahtevna izpraševalka, se tudi malo poheca :)

1. Delitev oblasti z nosilci in res le glavne naloge (npr. zakonodajna - sprejema zakone).
2. Pravica otroka do svobode govora, kaj vse zajema (ne pozabit, da ne samo da podaja informacije, ampak ima tudi pravico sprejemati informacije).
3. Institucije EU (mi sploh ni pustila povedat do konca, je bila zadovoljna s prvimi 5 :D).
 
1. Državni zbor: sestava, pristojnosti, posebnost med poslanci (odg. predstavnika italijanske in madžarske narodne skupnosti)
2. Nedotakljivost stanovanja
3. Identiteta otroka: kaj zajema, kdaj jo otrok pridobi (ob rojstvu z vpisom v matično knjigo). Kako je ta pravica povezana z njegovimi starši? (Otrok ima pravico biti v stiku s svojimi starši).

Prijetna izpraševalka, vodi s podvprašanji :) Všeč ji je bilo, da sem posredno pokazala tudi, da sem spremljala politično dogajanje.
 
Pomočnica vzgojiteljice- vprašanja:
Otrokova pravica do identitete. Kakšno pravico pridobi ob rojstvu?
Varovanje in zaščita osebnih podatkov.
Našteti institucije EU.

Vprašanja niso tako huda kot sem se bala. Zahteva se znanje logično. Ko ga pokažeš, ni potrebno podati odgovora do konca.
Srečno vsem!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 16. apr 2024 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
90
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 20. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
507
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.283
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu