BABNIK - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
BABNIK - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Izpit 9.11.2021
1. Predsednik republike, ko se mi je malo zataknilo, me je vprašala če mogoče vem kaj je napovedal-čimprejšnje volitve DZ
2. Pravica svobode gibanj
3. Simboli EU
Izpraševalka zelo prijetna in pomaga. Srečno vsem, izpit sem uspešno opravila
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Za pomočnico vzgojiteljice

Naloge predsednika
Nedotakljivost človekovega življenja (tu sem samo rekla da je življenje nedotakljivo in da v slo ni smrtne kazni in je bila zadovoljna)
Eu institucije - samo našteti

Prijazna in hitro zadovoljna, če vidi da znaš.
Srečno!
 
Nataša Babnik
Datum zagovora 16.4.2024
- veje oblasti (malo opisat, povedat katero opravlja kdo)
- naloge in pristojnosti predsednika države
- varstvo osebnih podatkov
Zelo prijazna in pomaga.
 
Pri meni jo je zanimalo veliko tematik, vendar povsod samo osnovne stvari. Zelo prijazna.
  1. enakost pred zakonom + kje je to urejeno (vsi smo enaki pred zakonom, ne glede na spol, versko, politično prepričanje, ... to je urejeno v ustavi)
  2. nedotakljivost človeškega življenja (samo da v SLO nimamo smrtne kazni)
  3. delitev oblasti
  4. DZ (ko sem ga omenila pri delitvi oblasti, povedala sem samo število poslancev, da jih izvolimo na volitvah, da sta dva predstavnika manjšin)
  5. organi EU (samo za našteti)
  6. zbiranje osebnih podatkov (povedala sem, da se jih zbira, mora biti pa določeno, s kakšnim namenom se jih bo uporabljalo, če želimo, lahko vedno preverimo, kateri podatki so o nas zbrani)
  7. če me zanima, katere podatke lahko zbira šola, kam pogledam (Zakon o osnovni šoli)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. apr 2024 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
433
Na forumu je malo vprašanj izpraševalke za Slovenščino, ge. Nine Levstik. Ima kdo kaj zbrano in...
Odgovori
1
Ogledi
296
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.293

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu