AMBROŽ - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
AMBROŽ - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

1. Komunikacija
2. Vezaj
3. Sposojenke, tujke, citatne besede

izpit sem opravil 28.5.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

- Socialne zvrsti jezika (natančneje še kako govorimo v razredu, kaj je sleng)
- Kako delimo lastna imena in kako jih pišemo (natančneje praznike - dala mi je nekaj primerov in sem povedala kako pišemo - Prešernov dan in Marijino vnebovzetje z veliko ostalo vse z malo)
- Prebrati dve besedi (Strniševe pesmi ali Strnišine pesmi - nekaj podobnega) katera je prav in kje bi našli kako se pravilno zapiše (pravopis)
 
1. Popravi napake v praktičnih primerih.
2. Spremeni spodnje besede v pridevniške, jih uporabi kot ne prvo besedo v povedi in povej kakšna je začetnica. Zadar, Kitty, Sevilla, Linz
3. Primera iz SSKJ: jesen (rastlina) in jesen (letni čas). Preberi besedi. Iz katerega slovarja sta besedi inzakaj sta dve (dva popolnoma različna pomena)? Koliko pomenov ima prva in koliko druga beseda? Kaj pomeni oznaka (terminološki gnezdo)?
 
1. Katero socialno zvrst jezika uporabljate pri pouku?
- sem povedala tako, kot je bilo v zapiskih; torej pri spoznavnem govoru, ko razlagam snov uporabljam zborni jezik, pri odnosnem govoru pa knjižnega pogovornega. Odgovor ji ni bil najbolj všeč.. je rekla: A res? Kako pa to lahko tako strogo ločujete, tega si pa ne predstavljam. In me vprašala kdaj pa res uporabljam zbornega. Sem odgovorila, ko se vnaprej pripravim na obnovo pravljice recimo, ko berem, ko se učimo pesmice na pamet...
2. Je prav Strniševe pesmi ali Strnišine? (prav je Strniševe.. ni potrebno nič razlagat zakaj)
3. Kako pišemo imena praznikov (z malo začetnico) in katere z veliko (je hotela slišat Prešernov dan in Marijino vnebovzetje).
 
1. Prejela sem listek s tremi povedmi in sem morala odpraviti pravopisne napake.
2. Kje bi pogledala, da se dogodek napiše z D in ne s T (dogotek - primer iz enega primera) (v pravopisu in SSKJ).
3. Zakaj sem v pripravi napisala Bušmani z veliko (ni vedela ali gre to dejansko za prebivalce Afrike ali ne ter zakaj sem napisala Obpanonske pokrajine z veliko - sem povedala, da zato ker je lastno ime in je bila zadovoljna).
4. V kakšni obliki uporabljam SSKJ (elektronska ali fizična).
5. Kako se imenuje spletno mesto, kjer so zbrani vsi priročniki (Fran.si)
 
Izpraševalka: Darinka Ambrož

1. vprašanje: Socialne zvrsti jezika.
2. vprašanje: Imate besedo STARE. Zvočnik R v besedi zamenjajte s tremi drugimi zvočniki tako, da dobite tri druge slovenske besede (Stane, stave, staje). Kako imenujemo glasove, ki spremenijo pomen besede? (Fonem - glasnik).
3. vprašanje: Sestavek iz slovarja (beseda medved) Koliko pomenov ima beseda - kako to veste? S katerimi številkami so označeni? Kako so pomeni med seboj povezani? Iz katerega slovarja je sestavek? Kako to veste? Kaj so kvalifikatorji in kaj pomeni kvalifikator astr. (astronomija)

Prijetna gospa.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu