Ali se obeta nov razpis/pripravništvo?

Trenutno berete:
Ali se obeta nov razpis/pripravništvo?

Pred kakšnim mesecem sem s strani ministrstva na vprašanje o razpisu dobila sledeči odgovor:

"Spoštovani,
ministrstvo si prizadeva, da bi bil za naslednje šolsko leto ponovljen razpis »Prva zaposlitev v vzgoji in izobraževanju«, sofinanciran iz sredstev Evropskega socialnega sklada, s ciljem zaposlitve z organiziranim kvalitetnim uvajalnim obdobjem. V tem trenutku še ni znano, kdaj točno bo objavljen, prav tako še niso znani razpisni pogoji. Razpisi se objavljajo tudi na spletni strani ministrstva, zato vam svetujem, da redno spremljate našo spletno stran."
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Meni so en teden nazaj skoraj identično odgovorili.
 
To pomeni da lahko pričakujemo razpis...
Če jaz prav razumem se pripravlja razpis za to solsko leto 2016/2017?
Upajmo da bo čim prej prisel razpis ven...upanje umre zadnje...
 
Zdravo,

je morda kdo dobil že kakšne nove informacije o težko pričakovanem pripravništvu?

Lp
 
Manja Zorko iz MSS-ja mi je danes po e-mailu podala neformalno informacijo:

3. razpis za pripravništva bo objavljen do konca oktobra z začetkom zaposlitev s 1. decembrom. Na voljo bo 202 zaposlitvi. Omejitev je 29 let. Torej razpis bo isti, kot je bil zadnji.

Upajmo, da je res kaj na tem.
 
Ja upajmo...tudi jaz sem izvedela nekaj takšnega da naj bi bil razpis zunaj v jeseni-da je razpis v pripravljenosti...hvala za dobro novico...
In sedaj samo upajmo da bo kaj na tem...
 
Ima kdo že kakšne nove informacije glede Prve zaposlitve?
 
Pogoji bodo enaki kot so bili v tem zadnjem razpisu-podobni...in razpis bo tudi starostno omejen...je pa v pripravljenosti razpis...na zadnje mi je bilo rečeno da bo razpis jeseni...nekje v mesecu oktobru...
Tako je bilo receno na min.za šolstvu.
Ali ima kdo kakšno svežo inf?
 
Torej po "pripravnistvu" 1leto zaposlitve? Ahh..
 
Jaz sem še vedno za to, da bi sprejeli nazaj volontersko pripravništvo in tako razpisali klasična pripravništva saj bi potem imeli več možnosti, da pridemo do strokovnega izpita!
 
A pripravnistvo bo objavljeno na njihovi strani? Me zanima ce bo res kaj iz tega.
 
Meni se zdi, da je glavni problem v tem, da na šolah ni takih potreb po učiteljih kot je nas, ki smo končali pedagoške fakultete in si želimo opravljati pripravništvo oz. se zaposliti na šolah. Če nimaš vez in nisi v naprej dogovorjen z nekom, da te bo 'spravil not', potem imaš (realno gledano) precej majhne možnosti, da dobiš pripravništvo ali delo na šoli. Ne bi rada bila pesimistična, ampak mislim, da je trenutno stanje tako...
 
Se strinjam, tudi meni se zdi, da so nam trenutno vrata zaprta. Dejstvo je, da smo si precej krivi tudi sami, ker (nekateri) že celo več let sedijo doma in čakajo, ali bodo razpisali razpis, kakršnega si želimo.

Na tak način ne bomo dobili ničesar, ker ne ustvarjamo pritiska, ne protestiramo, se ne izpostavljamo. Tu smo bili nekaj glasni, a je potem vse potihnilo.

Osebno sem zelo razočarana nad vsem skupaj, zato sem se odločila za samostojno poklicno pot. Če se bo kdaj v bližnji prihodnosti manevrski prostor v šolstvu razširil, bom skušala priti notri, zaenkrat pa imam dovolj tega čakanja in jamranja.
 
Res je, da nekateri po končanem študiju čakajo doma in pošljejo na vsake 3 mesece mogoče kakšno prošnjo, ampak veliko nas je tudi takih, ki smo v 3 mesecih poslali čez 100 prošenj in nismo dobili niti enega razgovora...že kot študentka sem tudi kratkoročno sodelovala z različninmi šolami (vaditelj plavanja/smučanja v šolah v naravi, gimnastični krožki ipd.). To sem počela iz želje, da bi si pridobila čim več izkušenj, pa tudi v upanju, da se bo prek ali slej na kateri izmed teh šol pojavila priložnost oz. potreba po bolj dolgoročnem sodelovanju v obliki pripravništva ali zaposlitve. V mojem primeru se je izkazalo, da se mi kljub vsem izkušnjam, vezam in poznanstvih, ki sem jih pridobila preko študentskega dela, nikjer ni (še) odprla nobena priložnost. Tudi sama sem se odločila, da grem samostojno pot in (kolikor mi bosta čas in energija dopuščala) spremljam naprej razpise MIZŠ-ja in zavoda...letati naokoli po šolah in spraševati, če kje koga potrebujejo, te po mojem fizično in psihično izčrpa in ti vzame voljo, da bi sploh delal na šoli...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
0
Ogledi
207
  • Članek
Evropska komisija je začela uradne postopke za oceno, ali je X morda kršil zakon o digitalnih...
Odgovori
0
Ogledi
157
  • Članek
Ravnatelji podpirajo predlog enoletne pripravljalnice za učence priseljence, ki slovenskega...
Odgovori
0
Ogledi
289
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
419
  • Članek
V enournem spletnem seminarju dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na...
Odgovori
0
Ogledi
141
  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
214
  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
221

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu