Ali se obeta nov razpis/pripravništvo?

Trenutno berete:
Ali se obeta nov razpis/pripravništvo?

Pridružen
8. feb 2015
Prispevki
82
Naziv
mag. prof. raz. pouka
Področje
  1. Osnovna šola
Lep pozdrav,
od enega ravnatelja sem prejela informacije, da ministrstvo pospešno pripravlja nov razpis/pripravništvo, oziroma razmišlja o povrnitvi volonterskega pripravništva.
Ali ima kdo mogoče kakšne dodatne informacije?

Lp, Eva
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mene to tudi zanima zeloooooo.
 
Tudi sama sem slišala podobne informacije za razpis, ki naj bi prišel ven oktobra. Sam nič konkretnega. Lp.
 
Tudi jaz upam na taksen razplet. Saj glede na to gre za sredstva iz evropskih sredstev jih morajo porabiti, drugace vračajo.
 
Upam da bo prej kot oktobra in neki normalni Pogoji.
 
Pišemo ministrstvu oz. kakšnemu ravnatelju?
Po mojem osebnem mišljenju bi bilo super če bi nekdo pisal ministrstvu, za potrditev informacij in morebiti če bi sporočili tudi pogoje. Mogoče bi jim pa celo mi lahko svetovali kakšni pogoji so smiselni in kakšni ne. Pa da bi se sami prijavljali in ne preko šol. Ker se mnogo ravnateljev sploh ne želi ubadati s tem in se sploh nočejo prijaviti na razpis.
Pa da ne omenjam, da bi bilo bolje če bi bil razpis zunaj že avgusta in se septembra začne normalno delat z začetkom šolskega leta.
 
Se strinjam, da povprašamo kako pa kaj. Mislil pa, da naših predlogoc ne bo nihče sprejel ker imajo sami že svojo vizijo...
me pa zanima če se ta spodnji del nanaša tudi na nas?
Ministrica dr. Maja Makovec Brenčič je javnost seznanila, da je na e-demokraciji objavljen predlog Zakona o vajeništvu, za katerega je rok za oddajo pripomb 19. avgust. Zakon bo uredil ključna vprašanja statusa vajenca, pravic in obveznosti delodajalcev, šol, zbornic in združenj delodajalcev ter ministrstev. Razvoj vajeniškega modela bo ministrstvo sofinanciralo s pomočjo evropskih sredstev. Za uvedbo vajeništva pa bomo zagotovili strokovno usposabljanje mentorjem v podjetjih in strokovnim delavcem v šolah, je dejala ministrica.
 
Mislim da Je to Za srednje sole.
 
Se mi je zdelo :/ ampak sem vseeno vprašala, sem preveč optimistična :)
 
Saj Sem Jaz isto pomislila, brez skrbi.
 
Super, hvala :)
so izdali sploh kakšno informacijo?
Me zanima so rekli pripravništvo ali ponovitev razpisa prva zaposlitev na področju VIZ?
 
Mislim, da gre za ponovitev razpisa, saj so na sestanku dejali, da jim je uspelo zadržati sredstva (5,4 milijona e). S ponovitvijo razpisa, mislim, da želijo preseči 70 %, da ne vračajo sredstev EU.
 
Najbrž si mislijo da v tretje gre rado. Upam, da bodo še bolj prikrojili razpisne pogoje, drugače bo samo blaža št.3.
 
Jaz bi bila bolj vesela, če bi bilo razpisano pripravništvo in ne razpis z nekimi določenimi pogoji kot so bili do zdaj, saj nas je polovica vedno izvisela oz. se vrtci in šole niso želele prijavljat.
 
Po pogovoru z ga. Katjo na ministrstvu se obeta nov razpis in bo starostno omejen. Podobno kot prejšnja dva razpisa.
Po vprašanju kdaj bo objavljen razpis za vse ostale, ki iz prejšnjih razpisov izvisimo je odgovorila da ko bi v državnem proračunu dovolj denarja, kar pa je trenutno nemogoče ker denarja ni!
Torej....spet bomo izviseli vsi 30+.... žalostno
Kako sploh potem do strokovnega,.....
 
Pa Saj ne morem verjet. To je Za znoret. Katastrofa res. Sploh ne najdem primerih besed!!!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
0
Ogledi
207
  • Članek
Evropska komisija je začela uradne postopke za oceno, ali je X morda kršil zakon o digitalnih...
Odgovori
0
Ogledi
157
  • Članek
Ravnatelji podpirajo predlog enoletne pripravljalnice za učence priseljence, ki slovenskega...
Odgovori
0
Ogledi
289
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
419
  • Članek
V enournem spletnem seminarju dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na...
Odgovori
0
Ogledi
141
  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
214
  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
221

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu