Ali se lahko prijaviš k pripravništvu, če si zaposlen več kot 3 mesec v osnovni šoli

Trenutno berete:
Ali se lahko prijaviš k pripravništvu, če si zaposlen več kot 3 mesec v osnovni šoli

Pridružen
22. jan 2015
Prispevki
18
Naziv
profesor razrednega pouka
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni :)
Dobila sem informacija, da če si zaposlen v šolstvu več kot 3 mesece (Npr opb, jutranje varstvo) potem se ne moreš več prijaviti na pripravništvo, za opravljanje strokovnega izpita... MI lahko kdo potrdi oziroma negira informacijo? Hvala :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Saj pa tudi će si zaposlen na OŠ npr. v OPB, se lahko prijaviš na strokovni izpit, po šestih mesecih.
 
Sely: KLjub temu, da nimam polnega delovnega časa v OPB?
 
Kolikor jaz vem je lahko tudi skrajšan delovni čas. Na ministrstvu vedno rečejo, da pogoj za strokovni izpit ni le pripravništvo. Ti moraš biti zaposlen v šolstvu in v tistem času opraviti 5 nastopov. Lahko si zaposlen v OPB, ali kot za dodatno pomoč, ali nadomeščanje porodniške....
 
Jaz sem danes klicala na Ministrstvo, da sem se še enkrat prepričala, če govorim korektne informacije. Dejali so mi, da se lahko prijaviš na strokovni izpit, ampak, da verjetno ne bo več pogoj 6 mesecev, da naj spremljamo pravilnike, ker bodo verjetno spremenili v ure, in da se bo upoštevala tudi praksa iz faksa. Ampak jutranje varstvo in OPB lahko ti učiš, samo 5 izpitov, ki so pogoj je potrebno opraviti v razredu. To pa se ti dogovoriš sam z učiteljem in jih opraviš npr. v 2. razredu. Najbolje, pa da se sami prepričate in sami pokličite na Ministrstvo, jaz vam samo povem tisto, kar so mi povedali. Mogoče je kdo mislil, da lahko opravi nastope v OPB, to pa seveda ni možno. Ni pa res, da če te zaposlijo za eno leto, da se potem ne moreš prijaviti na strokovni izpit, kar bi bilo itak nelogično, če delaš v šolstvu.
 
Pozravljeni,
si morda dobila tudi informacijo, kdaj se naj bi te pravilniki spremenili in katere druge spremembe bodo še vključevali? Kdaj bo naslednji razpis za pripravništvo?

Hvala!

Anja
 
Nazadnje urejeno:
Ravno je bil objavljen nov predlog o strokovnem izpitu,o teh urah,ki sem jih omenila.
 
@Sely , sicer se pa ministrstvo piše z malo začetnico ...
 
@Sely ,

daleč od tega, da bi mi bil cilj zafrkavanje. Ampak, pazite se pri lastnih / občnih imenih. To nam bo prav prišlo pri strokovnem izpitu in tudi nasploh v življenju. Sicer pa šumnikov na prvi pogled sploh nisem opazil, da manjkajo. Zmotilo me je samo ministrstvo, zapisano z veliko začetnico. :D
 
Pozdravljeni.

Zanima me, ali imam priznano pripravništvo in grem lahko opravljati strokovni izpit, če imam vsaj 4 mesece delovnih izkušenj kot pomočnica vzgojiteljice v vrtcu, čeprav sem po izobrazbi učiteljica slovenščine. Je torej pomembno, kje nabereš teh nekaj mesecev delovne dobe ali moraš nujno znotraj svojega področja?

Hvala že vnaprej. :)
 
Ne bom trdila za 100-odstotno, ampak trajanje pripravništva je odvisno od stopnje izobrazbe, ki jo imaš. Tako da verjetno ne, glede na to, da imaš ti 7. stopnjo in si opravljala delo za nižjo stopnjo.

Upam, da te ne zavajm in mogoče kdo ve bolj natančno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni. Na forumu sem zasledila, da sprašujejo tudi ali lahko država vzame kredit in kdo...
Odgovori
1
Ogledi
1.093
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
351
  • Članek
Evropska komisija je začela uradne postopke za oceno, ali je X morda kršil zakon o digitalnih...
Odgovori
0
Ogledi
160
  • Članek
Ravnatelji podpirajo predlog enoletne pripravljalnice za učence priseljence, ki slovenskega...
Odgovori
0
Ogledi
311
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
436
  • Članek
V enournem spletnem seminarju dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na...
Odgovori
0
Ogledi
148
  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
241

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu