Ali lahko s strani ravnatelja (plačni razredi) napreduješ za več kot 5 plačnih razredov?

Trenutno berete:
Ali lahko s strani ravnatelja (plačni razredi) napreduješ za več kot 5 plačnih razredov?

Pridružen
7. jan 2021
Prispevki
2
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni,

prosim za vaše mnenje. Ali lahko s strani ravnatelja (plačni razred) napreduješ za več kot 5 plačnih razredov?

Prosim, da si preberete časovnico mojega službovanja:
2009 Prva zaposlitev (plačni razred: 30)
marec 2015 Napredovanje za 2 plačna (plačni razred: 32)
december 2015 Izredno napredovanje v SVETOVALCA (plačni razred: 35) *obrazloženo mi je bilo, da ne more delavec hkrati napredovati za več kot 3 plačne razrede, kljub temu, da je izredno napredovanje (kar tudi drži)
2018 Napredovanje za 2 plačna razreda (plačni razred: 37)
2019 Napredovanje Aneks št. 4 KPDU (plačni razred: 38)
2019 Napredovanje Aneks št. 4 KPDU (plačni razred: 39)
2020 Napredovanje Aneks št. 4 KPDU (plačni razred: 40)

Po mojem mnenju lahko še napredujem:
- decembra 2021 lahko napredujem za 1 plačni razred (v plačni razred 41) in
- v svetnika, kar so 3-je plačni razredi (plačni razred: 44).

Če sem razrednik (1 plačni razred zraven), sem potem lahko maksimalno uvrščena v 45. plačni razred.

Ne morem napredovati do 47. plačnega razreda, kajne?

5 let sem svetovalka in uvrščena v 40. plačni razred. Sodelavka, ki je letos napredovala v svetovalko, pa je uvrščena v 42. plačni razred.

Lahko decembra 2021 napredujem za 2 plačna razreda (v plačni razred 42)? Potem bi s strani ravnatelja napredovala 6 plačnih razredov. Je to možno? Potem pa še v svetnika, kar so 3-je plačni razredi (v plačni razred 45), decembra 2024 za 1 plačni razred (v plačni razred 46). Če pa bom razrednik, pa bom potem v 47.

Si prav razlagam? Se opravičujem za dolgo vprašanje...

Prosim za vaš odgovor, hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!

Lahko pridete do 47, seveda. Izhodiščni za svetnika je 41, 46 z napredovanji + 1 za razrednika. Tudi sam sem bil v dilemi, sem vprašal podobno pravnika SVIZ. Sem napredoval že prej PR na podlagi ocene ravnatelja - odgovorili so:
"V kolikor napredujete v naziv svetovalec, prej pa ste bili brez naziva, ste uvrščeni o osnovi plačni razred svetovalca (38 s 01. 09. 2020). Potem imate možnost napredovati v tem nazivu 5 plačnih razredov, upoštevaje pogoje za napredovanje do 43, kot jih določa Uredba o napredovanje javnih uslužbencev v plačne razrede."
in pa: "V kolikor delavec napreduje redno po vrsti v nazive ni težav s prenosom plačnih razredov (učitelj (brez naziva) – mentor - svetovalec - svetnik). V kolikor gre za preskok naziva (npr. mentor – svetnik, učitelj (brez naziva)-svetovalec), pa jih žal ne more prenesti oz. prenesti v celoti, upoštevaje 20. člen ZSPJS-ja. Ni pa res, da ne morete napredovati do maksimuma, ne prenesejo se vam plačni razredi, ko greste v novi naziv, ker gre za preskok naziva oz. več kot tri plačne razrede. Ko izpolnite pogoje za napredovanje v plačne razrede, lahko ponovno napredujete v višji plačni razred do maksimuma za določen naziv. Po novem učitelj svetovalec VII/2 začne v 38 plačnem razredu."

Brez skrbi, če pa kdo trdi drugače, pa kontaktirajte pravno službo. Gre se samo za to, da je vedno izhodiščni plačni razred za naziv + 5 za uspešnost.

LP
 
Pozdravljeni,

najlepša HVALA za vaš temeljit odgovor in pohvalno, da obstajajo takšne spletne strani kot je ta!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni. Na forumu sem zasledila, da sprašujejo tudi ali lahko država vzame kredit in kdo...
Odgovori
1
Ogledi
1.091
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
346
  • Članek
Evropska komisija je začela uradne postopke za oceno, ali je X morda kršil zakon o digitalnih...
Odgovori
0
Ogledi
158
  • Članek
Ravnatelji podpirajo predlog enoletne pripravljalnice za učence priseljence, ki slovenskega...
Odgovori
0
Ogledi
310
Pozdravljeni! Zanima me, ali ima kdo izkušnje s poučevanjem matematike v osnovni šoli in...
Odgovori
0
Ogledi
432
  • Članek
V enournem spletnem seminarju dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na...
Odgovori
0
Ogledi
145
  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
237

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu