Ali bo zaradi pripravništva sin ostal brez štipendije?

Trenutno berete:
Ali bo zaradi pripravništva sin ostal brez štipendije?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
29. nov 2014
Prispevki
2
Naziv
kajbatina
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Jaz sem s pripravništvom začela 1.10.2014. s plačo 650 eur
V letu 2014 lahko zaslužim cca 1.950 (650*3) eur; v odločbi so zajeli znesek 7.809 eur, (650*12) Zato sin ne bo dobil štipendije

Na Zavodu so mi povedali, da sta odločbi izdani na podlagi spremembe zakona, ki je objavljen v UL 99/2013 in je stopil v veljavo s 1.9.2014.
Zanima me ali je smoterno vlagati pritožbo, saj sama iz zakona ne znam razbrati ali je odločba pravilna. Do 4.10.2014. bi morali dati ugovor, če odločba ni pravilna.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz sem s pripravništvom začela 1.10.2014. s plačo 650 eur
V letu 2014 lahko zaslužim cca 1.950 (650*3) eur; v odločbi so zajeli znesek 7.809 eur, (650*12) Zato sin ne bo dobil štipendije

Na Zavodu so mi povedali, da sta odločbi izdani na podlagi spremembe zakona, ki je objavljen v UL 99/2013 in je stopil v veljavo s 1.9.2014.
Zanima me ali je smoterno vlagati pritožbo, saj sama iz zakona ne znam razbrati ali je odločba pravilna. Do 4.10.2014. bi morali dati ugovor, če odločba ni pravilna.

Ali dejansko še obstaja plačano pripravništvo?
 
To je verjetno zaposlitev, kjer morda oseba še nima strokovnega izpita in te potem zaposlijo kot pripravnika oz. prejemaš "pripravniško" plačo (ki je včasih znašala okoli 70% redne plače)?
Pravno-formalno sem mislila, da se pripravništva odobravajo prek ministrstva.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
273
  • Članek
V okviru letošnje Safe.si kampanje Nazaj v šolo, ki je posvečena problematiki pomanjkanja spanja...
Odgovori
0
Ogledi
271
  • Članek
Raziskave kažejo, da štiri petine slovenskih najstnikov spi premalo. V Safe.si raziskavi o...
Odgovori
0
Ogledi
493
  • Članek
Potencialna grožnja z napadom na eno od šol je odprla vrsto vprašanj, med drugim tudi, kakšne...
Odgovori
0
Ogledi
53
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
446
  • Članek
Evropska komisija je začela uradne postopke za oceno, ali je X morda kršil zakon o digitalnih...
Odgovori
0
Ogledi
173
  • Članek
Ravnatelji podpirajo predlog enoletne pripravljalnice za učence priseljence, ki slovenskega...
Odgovori
0
Ogledi
360

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu