9. jun 2021 ob 17.00 - Žun, Ravlija, Cvetko

Trenutno berete:
9. jun 2021 ob 17.00 - Žun, Ravlija, Cvetko

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
10. mar 2021
Prispevki
15
Datum izpita: 9. jun 2021
Ura izpita: 17.00

Področje v šolstvu: osnovna šola
Strokovni naziv: mag. prof. biologija in gospodinjstvo

Izpraševalec za zakonodajo: Žun
Izpraševalec za ustavo: Ravlija
Izpraševalec za slovenščino: Cvetko

Prijava poslana dne: 14. maj 2021
Potrditev prijave dne: 19. maj 2021
Obvestilo o izpitu dne: 19. maj 2021
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Super. :) Veliko pozitivne energije pri učenju. Sproči, če bo menjava komisije. Kako gre učenje? Si že začel?
 
Hvala. :)
Bom sporočila.

Učenje kar gre. Se že nekaj časa po malem učim - kolikor mi je dopuščal čas poleg službe in otrok. Zdaj pa na maksimum do strokovnega. :)
 
Pozdravljen/a.
Bolj kot se učim, manj znam. ;) Takšen je vsaj občutek.
Za kakšno stvar tudi nisem čisto prepričana, če prav razumem. Mogoče lahko tukaj skupaj pokomentirava.
Sledim tudi "aktualnim" političnim zadevam in sem ravno danes zasledila tale članek, kjer omenja, da se s 1.6. ustanovi nov organ EU Evropsko javno tožilstvo. Takšne info je mogoče dobro vedeti.

3 dni študijskega dobim brez problema, za en dan se bom še poskušala dogovoriti.
Čeprav bo težko, ker so ravno zdaj ekskurzije itd. :(
 
Jaz sem zaenkrat šele pri slovenščini, to približno znam...Tudi jaz sledim aktualnim zadevam. Hvala za poslano.

Jaz nisem dobila nič ravnatelj pravi, da je v prekršku, če mi dodeli dopust. :( To mi je vse skupaj zelo spremenilo načrte, upam, da vseeno naredim in se dobro naučim.
 
Kako v prekršku?
Vprašaj o tem se vasega sindikalnega zaupnika na soli.Mene je nasa sindikalistka celo opozorila, ce vem, da mi pripada dopust in naj ji sporocim, ce bi ravnatelj komplicir.
 
Ja, v prekršku, ker trdi da bi posegal v pravice po KPVIZ in ZDR-1. Bom videla, kaj še lahko naredim. Hvala...Upma, da tudi če ne dobim dopusta, da se mi uspe naučiti dovolj dobro, da opravim. Se boste učili tudi po vprašanjih izpraševalcev? Za slovenščino se mi zdi, da se vprašanja kar ves čas ponavljajo.
 
Seveda, vprašanja dodeljenih izpraševalcev bom še posebej dobro predelala.
Tudi če zamenjajo komisijo, ti to znanje lahko samo koristi. :)
 
Jaz imam že 15.20. Ja upam, da res uspe, jaz sem tudi še računala na kakšen dan prosto 🤭nevem kako se ne poenotijo glede tega dopusta ... 🤔Prišla sem skozi ustavo in slovenščino. Danes pa sem začela z zakonodajo še. Malo imam zmešnjavo v glavi, ker je toliko vsega...ampak saj še imamo nekaj dni 👍👍
 
Boš sporočila, prosim, v k kolikor se komisija zamenja. :)
Tudi meni se zdi neumno, da ne obstaja neko poenoteno pravilo, če že imamo toliko pravilnikov, bi lahko bilo tudi to haha :). Sem si rekla, da se učim s polno paro, potem pa bomo videli kako bo šlo. :)
Jaz pa skozi zakonodajo in slovenščino, imam še ustavo. Potem sem bom pa verjetno učila samo po vprašanjih komisije. :)
 
Bom, bom 👍tale zakonodaja mi je še najlažja sedaj. Jaz tudi vse skozi preberem, potem pa bolj ta vprašanja. Upam, da bo zadosti ...
 
Pozdravljena Deja oz. obe.
Potem imam jaz srečo, da sem vsaj naslednji teden dva dni prosta.
Ta teden je pa pri nas norišnica, kup manjkajočih učiteljev, ekskurzije ...
Pa ravno ta teden, ko bi vsaka prosta ura prav prišla.

Držim pesti za vse, da nam na koncu uspe (y);)
 
Če sta kaj gledali oz. poslušali poročila, se mi zdi pomembno, da vemo, da je ustavno sodišče vlado obtožilo protiustavnosti, zaradi omejitev gibanja,....itd. oziroma, da je ta zakon o nalezljivih boleznih proti ustavi. :) - za vprašanje k ustavi.
 
Hvala za info.
To je verjetno to?

Se mi zdi da nič ne razumem o_O.
Torej protiustavna je 2. in 3. točka 39 člena Zakona o nalezljivih boleznih?

To pomeni, da sta ti dve točki že v prvotno neustavni oz. sta bili že pred epidemijo?
Zdaj v času epidemije, pa so protiustavni ukrepi kot je gibanje in prehajanje občin?
 
Če jaz prav razumem, sta 2. in 3. točka 39. člen Zakona o nalezljivih boleznih protiustavna (ti dve točki sta protiustavni že od leta 1995, ko so ta zakon sprejeli, ampak ga nihče ni popravil oz. spreminjal). Na podlagi tega Zakona - 2. in 3. točke 39. člena so kršili Ustavo RS in to člene, ki opisujejo
1622863635359.png
.
Bilo je protiustavno že prej, ampak je Ustavno sodišče napako "odkrilo" zdaj. Zdaj pa imajo 2 meseca možnosti, da popravijo zakon.
 
Potem podobno razumeva. Hvala :)
Predsedovanje SLO EU je pa napovedano za drugo polovico leta, torej se prične z julijem predvidevam?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.047
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.969
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
5
Ogledi
948
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
518
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 20. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
507
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
621
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 27. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
789

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu