9. jun 2021 ob 17.00 - Žun, Ravlija, Cvetko

Trenutno berete:
9. jun 2021 ob 17.00 - Žun, Ravlija, Cvetko

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Aha, sem narobe napisala.Z junijem smo prevzeli predsedovanje.Sem pricakovala, da bo malo vec "pompa" okoli tega.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
Saj si prav napisala, da se začne 1. julija predsedovanje in traja 6 mesecov, pred nami je Portugalska in potem Nemčija. :)
Saj res. Prej nisem bila prepričana če julija ali junija in sem zasledila informacijo, da junija.
Pa ni res, začne se z julijem, kot si napisala. Sem še zdaj 1x preverila.

G. Žun rad vpraša o šoli v naravi. Kaj vse mu boš tu povedala? Še kaj poleg tega?

Šola izvaja del obveznega programa in drugih dejavnosti kot šolo v naravi. Je organizirana oblika vzgojno-izobraževalnega dela, ki poteka strnjeno tri ali več dni izven prostora šole. Za učence, ki se šole v naravi ne udeležijo, osnovna šola v tem času organizira primerljive dejavnosti.
- je sofinancirana, starši plačajo prispevek za materialne stroške
- normativ: 1 spremljevalec na 15 otrok oz.
plavanje – 1 strokovni delavec na 8 neplavalcev oz. na 12 plavalcev
- smučanje – 1 strokovni delavec na 12 učencev oz. 10 začetnikov


 
Pri šoli v naravi mu bom povedala, da gre za del razširjenega programa osnovnošolskega izobraževanja. Poteka več dni, v strnjeni obliki.
Financiranje: država vsako leto sofinanancira šolo v naravi eni generaciji otrok na šoli in pa subvencijo za otroke, ki ne morejo v celoti plačati šole v naravi. Sredstva prihajajo iz državnega proračuna. Subvencija je lahko najmanjša do 15%, največ pa 45 %.
CENA: v ceno so vključeni stroški otroka in strkovnih delavcev. Pri stroških na posameznega otroka so omejitve: smučanje: vstopnina na posameznega učenca ne sme skupaj s tečajem presegati cene bivanja na dan, ki velja za šole v naravi v CŠOD pomnožene z 2, 60.
plavanje: pomnoženo z 1, 70 e na dan.
stroški strokovnih delavcev pa ne smejo biti višji kot 75% cene bivanja na dan na učenca, ki velja v CŠOD.

Prispevek za učenca določi šola. Zato mora šola 3 mesece pred samo izvedbo o tem obvestiti starše - vsebino, sofinanciranje, ceno, subvencija šole v naravi.
Če se pa učenec ne udeleži mu mora šola zagotoviti dejavnosti, ki vključujejo vsebino šole v naravi, lahko si pomaga z lokalno skupnostjo, oklico šole.

Učitelj je plačana za šolo v naravi: plača za delovni čas, ki ga pač ima zapisanega v pogodbi, dobi lahko do 5 ur na dan dežurstva oziroma 16 ur dežurstva in dela preko polnega delovnega časa na teden, do 6 ur stalne pripravljenosti na dan plus terenski dodatek. Je pa to vse v skladu z dogovorom ravnatelja.

Bi ti še kaj dodala?
Kaj bi pa ti povedala pri vprašanju o konvecniji otrokovih pravic? Ali se izvaja posredno ali neposredno?
 
Pri šoli v naravi mu bom povedala, da gre za del razširjenega programa osnovnošolskega izobraževanja. Poteka več dni, v strnjeni obliki.
Financiranje: država vsako leto sofinanancira šolo v naravi eni generaciji otrok na šoli in pa subvencijo za otroke, ki ne morejo v celoti plačati šole v naravi. Sredstva prihajajo iz državnega proračuna. Subvencija je lahko najmanjša do 15%, največ pa 45 %.
CENA: v ceno so vključeni stroški otroka in strkovnih delavcev. Pri stroških na posameznega otroka so omejitve: smučanje: vstopnina na posameznega učenca ne sme skupaj s tečajem presegati cene bivanja na dan, ki velja za šole v naravi v CŠOD pomnožene z 2, 60.
plavanje: pomnoženo z 1, 70 e na dan.
stroški strokovnih delavcev pa ne smejo biti višji kot 75% cene bivanja na dan na učenca, ki velja v CŠOD.

Prispevek za učenca določi šola. Zato mora šola 3 mesece pred samo izvedbo o tem obvestiti starše - vsebino, sofinanciranje, ceno, subvencija šole v naravi.
Če se pa učenec ne udeleži mu mora šola zagotoviti dejavnosti, ki vključujejo vsebino šole v naravi, lahko si pomaga z lokalno skupnostjo, oklico šole.

Učitelj je plačana za šolo v naravi: plača za delovni čas, ki ga pač ima zapisanega v pogodbi, dobi lahko do 5 ur na dan dežurstva oziroma 16 ur dežurstva in dela preko polnega delovnega časa na teden, do 6 ur stalne pripravljenosti na dan plus terenski dodatek. Je pa to vse v skladu z dogovorom ravnatelja.

Bi ti še kaj dodala?
Kaj bi pa ti povedala pri vprašanju o konvecniji otrokovih pravic? Ali se izvaja posredno ali neposredno?
Vau, ti pa si zakladnica znanja! :)
Je ŠVN del razširjenega program? Tudi tu sem naletela na različne informacije, v ZOsn je v 39. členu namreč navedeno da je del obveznega programa.

Tole posredno/neposredno pri KOP je meni prav tako delalo preglavice. Še zdaj nisem prepričana. Pri iskanju odgovora sem naletela na tole:
"Po ustavi se konvencija kot ratificirana in objavljena pogodba uporablja neposredno."
To se nanaša na 8. člen ustave

1622909916608.png
 
Te stvari, ki jih je Žun res večkrat spraševal sem si res bolj podrobno pogledala. Ja oprosti Šola v naravi je del obveznega programa, sem se zmotila. :) Drugače pa Žun sprašuje dokaj vedno enako.
Hvala.
Mene je tako najbolj strah slovenščine. :) Kaj si tam najbolj pogledala?
 
Te stvari, ki jih je Žun res večkrat spraševal sem si res bolj podrobno pogledala. Ja oprosti Šola v naravi je del obveznega programa, sem se zmotila. :) Drugače pa Žun sprašuje dokaj vedno enako.
Hvala.
Mene je tako najbolj strah slovenščine. :) Kaj si tam najbolj pogledala?
Joj, SLJ sem se tudi jaz najbolj učila. Začela sem z njo, predelala gradivo in potem pri vprašanjih opazila, da veliko snovi iz vprašanj sploh ni zajetih v zapiskih - govorim o vseh vprašanjih, ker še nisem vedela, kdo bo v moji komisiji.
Potem sem iskala odgovore, poskušala razumeti in čisto preveč časa tam porabila. Tako da mi zdaj manjka utrjevanje drugih dveh področij.

Srčno upam, da ostane ga. Cvetko. Se mi zdi, da ima kar "normalna" vprašanja.
 
Joj, SLJ sem se tudi jaz najbolj učila. Začela sem z njo, predelala gradivo in potem pri vprašanjih opazila, da veliko snovi iz vprašanj sploh ni zajetih v zapiskih - govorim o vseh vprašanjih, ker še nisem vedela, kdo bo v moji komisiji.
Potem sem iskala odgovore, poskušala razumeti in čisto preveč časa tam porabila. Tako da mi zdaj manjka utrjevanje drugih dveh področij.

Srčno upam, da ostane ga. Cvetko. Se mi zdi, da ima kar "normalna" vprašanja.
Tudi jaz sem za slj porabila čisto preveč časa in še zdaj nisem sigurna, da res znam...Upam ja, da ostane gospa Cvetko oziroma da ostanejo enaki vsi trije izpraševalci. Držim pesti, da nam bo šlo dobro in bomo lahko potem mirno zaključile šolsko leto. :)
 
Tudi jaz sem za slj porabila čisto preveč časa in še zdaj nisem sigurna, da res znam...Upam ja, da ostane gospa Cvetko oziroma da ostanejo enaki vsi trije izpraševalci. Držim pesti, da nam bo šlo dobro in bomo lahko potem mirno zaključile šolsko leto. :)
Verjamem, da nam bo uspelo! :)
Uspešno učenje še naprej!
 
Sta pripravljeni za jutri? Želim vama vso srečo in vse dobro, uspelo nam bo! :)
Sporočita, ali se bodo slučajno zamenjali izpraševalci in vprašanja. ;)
Pa saj bo šlo, pa saj bo šlo ... (y)
 
Sta pripravljeni za jutri? Želim vama vso srečo in vse dobro, uspelo nam bo! :)
Sporočita, ali se bodo slučajno zamenjali izpraševalci in vprašanja. ;)
Pa saj bo šlo, pa saj bo šlo ... (y)
Hej!
Pa saj bo šlo, pa saj bo šlo .. ;)
Sem optimistična tako kot ti. :)

Sporočim, če se menjajo izpraševalci.
Srčno pa upam, da ostanejo.

Srečno! :)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.092
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
2.092
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
5
Ogledi
985
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
539
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 20. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
522
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
639
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 27. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
832

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu