8. 11. 2011 - Jurgec, Požlep, Poznanovič Jezeršek

Trenutno berete:
8. 11. 2011 - Jurgec, Požlep, Poznanovič Jezeršek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
19. jul 2011
Prispevki
1
Področje v šolstvu: predmetni pouk v osnovni šoli

Izpraševalci
  • USTAVA: Mija Požlep
  • ZAKONODAJA:Rajko Jurgec
  • SLOVENŠČINA:Mojca Poznanovič Jezeršek
Sporočilo:Pozdravljeni, to je moja komisija na strokovnem izpitu, ki ga imam 8. 11. Ima še kdo na isti dan strokovni izpit s to komisijo? Kakšne izkušnje imate s to komisijo?
lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

vprašanja: Jurgec, Požlep, Poznanovič Jezeršek

oj,
za vse, ki imate pri tej komisiji SI se nč bat! Meni so sicer Požlepovo zamenjali s Klunovo ampak ni blo panike. V glavnem vsi so SUPER!!! Prijazni, pomagajo....

Vprašanja pa:
Ustava:
-sodna veja oblasti( ko sem na spolšno vse povedala, jo je zanimalo kakšne zadeve obravnava upravno sodišče in kdaj lahko posameznik vloži tožbo na ustavno sodišče)
- v katerih institucijah EU imamo slovenci predstavnike? (v vseh....saj smo pravnomočna članica...), našteti katere so te institucije, koliko je naših poslancev v E parlamentu
-kaj je pravica do nediskriminacije (ko sem vse naštela jo je zanimalo, katera diskriminacija se spodbuja?????-sem mal debel gledala- odg. več ženskih predstavnic v politiki). To je baje tudi evropska smernica
Zakonodaja:
-delovna in učna obveznost učitelja
-obvezni in razširjeni (neobezni ) program v OŠ
- kaj je predmetnik in kaj letni učni načrt( bistvene razlike)
Slovenščina:
- intonacija govora
- slovarski sestavek (kaj je, kaj je frazeološko gnezdo, primer kakšne fraze, ostali priročniki, ki jih uporabljamo - pravopis, slovnica.....)
- kako pišemo strokovne glasbene izraze, citatno ali ne? (Allegro, moderato...) to sem dobila ker je to moja stroka (prof.glasbe in učim gvz v oš)


to je blo to! Glavno: BILO JE USPEŠNO!!!

Upam, sem komu pomagala z vprašanji.
Vsem, ki vas to še čaka pa VELIKO SREČE!

LP
-
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 10. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
236
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
277
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
298
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.047
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 17. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
742

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu