7. mar 2022 ob 15.00 - Cankar, Čebular Musar, Skube

Trenutno berete:
7. mar 2022 ob 15.00 - Cankar, Čebular Musar, Skube

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
29. jan 2022
Prispevki
7
Datum izpita: 7. mar 2022
Ura izpita: 15.00

Področje v šolstvu: vrtec
Strokovni naziv: Pomočnik vzgojitelja

Izpraševalec za zakonodajo: Cankar
Izpraševalec za ustavo: Čebular Musar
Izpraševalec za slovenščino: Skube

Prijava poslana dne: 28. jan 2022
Potrditev prijave dne: 1. feb 2022
Obvestilo o izpitu dne: 9. feb 2022
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Datum izpita: 7. mar 2022
Ura izpita: 15.00

Področje v šolstvu: vrtec
Strokovni naziv: Pomočnik vzgojitelja

Izpraševalec za zakonodajo: Cankar
Izpraševalec za ustavo: Čebular Musar
Izpraševalec za slovenščino: Skube

Prijava poslana dne: 28. jan 2022
Potrditev prijave dne: 1. feb 2022
Obvestilo o izpitu dne: 9. feb 2022
Enako...
 
Datum izpita: 7. mar 2022
Ura izpita: 15.00

Področje v šolstvu: vrtec
Strokovni naziv: Pomočnik vzgojitelja

Izpraševalec za zakonodajo: Cankar
Izpraševalec za ustavo: Čebular Musar
Izpraševalec za slovenščino: Skube

Prijava poslana dne: 28. jan 2022
Potrditev prijave dne: 1. feb 2022
Obvestilo o izpitu dne: 9. feb 2022
Iste izpraševalke, opravljam pa za vzgojitelja, in sicer ob 16.40.
Srečno vsem! :)
 
Uspešno opravila strokovni izpit!:D:D (delala sem za pomočnico vzgojiteljice)
Komisija se mi je čisto spremenila, le ena izpraševalka je ostala enaka.

Moja vprašanja pa so bila:
1. Državni zbor (sestava, pristojnosti, mandat, kakšne so volitve v DZ- javne, tajne), kaj pomeni, da piše v ustavi, da je Slovenija demokratična država -volilna pravica (aktivna, pasivna), referendum.
2. Svet zavoda/vrtca (sestava, pristojnosti)*opomba-prej je bilo 3,5,3 zdaj je enakovredno: 3 predstavniki ustanovitelja, 3 predstavniki delavcev, 3 predstavniki staršev!!! strupene rastline na igrišču vrtca, senca na igrišču vrtca (umetna, naravna, od katere do katere ure ter od kdaj do kdaj (meseci) moramo zagotoviti senco), kakšen naj bo teren na igrišču.
3. Zvrsti jezika (našteti in opisati - katerega uporabljamo oz. nam je dovoljen v vrtcu), ločila (stična-nestična, končna-nekončna, enodelna-dvodelna), raba pike (na koncu povedi, pri zapisu datumov, števnikov...).

Samo pogumno, vse so izredno prijazne!:giggle:
 
Tudi meni je uspelo! :D (delala sem za vzgojiteljico predšolskih otrok)
Komisija se mi je prav tako spremenila, izpraševale so me Romana Čepin, Slavica Čebular Musar in Mojca Hoznak.
Vse izpraševalke so iskale le znanje in so zelo pomagale! Čepin in Musar sta izredno prijazni in prijetni, mogoče le Hoznak deluje malce bolj stroga, a je prav tako zelo pomagala.

Moja vprašanja pa so bila:
1. Ustava RS (vse kar veš), Svet evropske unije, evropski parlament (sestava, pristojnosti ipd.); človekove pravice (kje so zapisane, primeri, kdaj in katere se lahko kršijo).
2. Strokovni zbor zavoda (sestava, pristojnosti, vsaj tri naloge); programi vrtca, sočasnost vzgojitelja in pomočnika v posameznem programu ter normativi otrok.
3. Zvrsti jezika (našteti in opisati tako socialno kot funkcijsko delitev- katerega uporabljamo oz. nam je dovoljen v vrtcu); zvočne prvine govora (posebej hitrost govora, kakšna je najbolj primerna); glasovi slovenskega knjižnega jezika (našteti, delitev ...).

Le pogumno, saj bo šlo! :D
 
Uspešno opravila strokovni izpit!:D:D (delala sem za pomočnico vzgojiteljice)
Komisija se mi je čisto spremenila, le ena izpraševalka je ostala enaka.

Moja vprašanja pa so bila:
1. Državni zbor (sestava, pristojnosti, mandat, kakšne so volitve v DZ- javne, tajne), kaj pomeni, da piše v ustavi, da je Slovenija demokratična država -volilna pravica (aktivna, pasivna), referendum.
2. Svet zavoda/vrtca (sestava, pristojnosti)*opomba-prej je bilo 3,5,3 zdaj je enakovredno: 3 predstavniki ustanovitelja, 3 predstavniki delavcev, 3 predstavniki staršev!!! strupene rastline na igrišču vrtca, senca na igrišču vrtca (umetna, naravna, od katere do katere ure ter od kdaj do kdaj (meseci) moramo zagotoviti senco), kakšen naj bo teren na igrišču.
3. Zvrsti jezika (našteti in opisati - katerega uporabljamo oz. nam je dovoljen v vrtcu), ločila (stična-nestična, končna-nekončna, enodelna-dvodelna), raba pike (na koncu povedi, pri zapisu datumov, števnikov...).

Samo pogumno, vse so izredno prijazne!:giggle:
Beba najprej čestitke za opravljen strokovni izpit 💪👏 bi vas lepo prosila, če imate morda zapiske, bi vas lepo prosila, če bi jih bili pripravljeni deliti. Hvala, lp🤗
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
137
Datum izpita: 7. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
491
  • Članek
Leta 2022 je bilo za raziskovalno-razvojno dejavnost (RRD) namenjenih 1 milijarda in 195...
Odgovori
0
Ogledi
47
  • Članek
Število pedagoških honorarnih delavcev na visokošolskih zavodih je bilo v opazovanem študijskem...
Odgovori
0
Ogledi
102
  • Članek
SURS je v sodelovanju z institucijama, pooblaščenima za izvajanje dejavnosti slovenske državne...
Odgovori
0
Ogledi
198
  • Članek
Tako med priseljenimi kot med odseljenimi v prejšnjem letu je bilo terciarno izobraženih manj...
Odgovori
0
Ogledi
164

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu