6. jul 2015 ob 15.30 - Kresal Sterniša, Norčič, Petek

Trenutno berete:
6. jul 2015 ob 15.30 - Kresal Sterniša, Norčič, Petek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
19. dec 2011
Prispevki
21
Datum izpita: 6. jul 2015
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: Profesorica slovenščine in nemščine

Izpraševalec za zakonodajo: Kresal Sterniša
Izpraševalec za ustavo: Norčič
Izpraševalec za slovenščino: Petek

Prijava poslana dne: 3. jun 2015
Potrditev prijave dne: 10. jun 2015
Obvestilo o izpitu dne: 17. jun 2015

Dodatno sporočilo:


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po izpitu vprašanja objavite tukaj: OBJAVA izpitnih vprašanj

Skupna izpitna vprašanja in po izpraševalcih najdete tukaj:
Uporabite tudi forumski iskalnik (Kako deluje iskalnik?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Imam enako komisijo in datum ob 16. uri :) Kako gre učenje?
 
Odlično, bova obe naredili. :) Učenje mi gre kar vredu, določene teme so mi bolj všeč kot druge, pri nekaterih me prime "obup". :P Kolikor sem brala po forumu, imava vredu komisijo in vprašanja se mi tudi niso zdela tako težka. Ponovit bo treba vredu vse, tako da se utrdi in vžge v možgane.
 
Se strinjam, vsekakor bo uspesno, drugace tudi ne more bit☺ se je nekaj casa za ucenje, racunam na to☺
 
☺ ne vem, ce ravno odlicno, upam pa, da cim boljse☺ kako gre tebi? Vse jasno?
 
Vredu, trenutno ravno utrjujem zakone o izobraževanju, je kar dosti snovi, ampak mislim, da bo šlo. Kar mi ni bilo jasno, sem še danes razčistila v šoli. Vendar če sam v praksi ne izvajaš nekih zadev, si jih težko predstavljaš. Če imaš kakšno vprašanje, kar vprašaj, tudi meni ni bilo vedno vse kristalno jasno.
 
ZIvjo dekleta. TUdi jaz imam izpit v ponedeljek ob 15.30. ZAnima me, v kaerih primerih je potrebno ponavljati test in kako je letos z uvajanjem tujih jezikov v prvi oz. drugi razred.
 
Živjo.

Glede ponavljanja testa je tako, da se test ponavlja, če je bila 1/3 ali več negativnih ocen v oddelku ali 1/2 ali več negativnih ocen v učni skupini. Ni nujno, da vsi ponavljajo test - tisti, ki so pisali pozitivno - ponavljajo test po želji. Vpiše se boljša ocena, učitelj pa mora analizirati, zakaj je prišlo do neuspeha in o tem obvestiti ravnatelja in razrednika.
Glede prvega tujega jezika je pa tako, da se v naslednjem šol. l. (2015/16) uvede kot obvezni predmet v 2. razredu na največ 30 % šol v Slo (lani se je uvedel na 15 % šol). Vsaka šola pa mora ponuditi prvi tuj jezik kot NIP v 1. razredu. V šol. letu 2016/2017 naj bi bil v 2. razredu obvezen na vseh šolah. Nekaj se je sicer govorilo o zamiku, ampak koliko sem sledila, naša ministrica temu nasprotuje, zato do zamika naj ne bi prišlo.
Takšne so moje info, popravite me, če sem ga kje mim usekala :)
 
Najlepša hvala, v mojih zapiskih imam malce pomešano napisano. Hvala.
 
Aha, pa še nekaj. Ugotovila sem, da sem pomotoma poslala nelektorirane verzije priprav. Kaj menita, kakšna bo moja usoda? A naj se na začetku opravičim in povem, da sem se zmotila? Oh, groza ...
 
Po moje bi bilo v redu, da poves, da nisi poslala ustreznih priprav in da ves, da je v njih veliko napak, da ne bodo mislili, da nimas pojma☺ dobro se pripravi na obrazlozitev oz. utemeljitev kaj bi popravila in zakaj. Ne omenjat lektoriranja☺
 
V bistvu so bolj napake povrsnosti ... Izpust vejice, sticnist, nesticnost ... Po moje jih kot slovenistka ne bi smela nikoli narediti ... :(
 
Anita vsi smo samo ljudje in verjemi, da se tudi v lektoriranih pripravah najdejo napake, tako kot se najdejo v naših diplomskih delih. Še en nasvet, če imaš pri naštevanju uporabljeno piko namesto pomišljaja, saj ne da bi bilo kaj narobe, ampak če te vpraša, pač to obrazloži. Vse bo vredu, opravila boš. Posveti se danes ponavljanju, se potrudi in zaupaj vase, ostale napakice pa lahko jutri odlično popraviš, če bi to že zahtevali.
 
Najlepsa hvala za vzpodbudo.
 
Živjo punce. Potrebujem pomoč slavistk :) Ugotovila sem, da sem v pripravi enkrat zapisala ''vsesti se'', drugič pa ''usesti se''. Kaj je pravilno in kako bi to obrazožila? Please help :)
 
Pravilno je usesti se. Tudi jaz imam tako. NE vem, ali je kaksno posebno pravilo, beseda je v tej obliki zapisana v slovarju in pravopisu.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
2
Ogledi
1.722
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 11. jul 2023 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
1.052
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 3. jul 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
702
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
707
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 3. jul 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
749
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
467

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu