6. 6. 2011 - Paj, Čebular Musar, Kejžar

Trenutno berete:
6. 6. 2011 - Paj, Čebular Musar, Kejžar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
4. jan 2011
Prispevki
16
No, pa je le prišel Laie_13.gif :

- zakonodaja: Nada Paj,
- ustava: Slavica Čebular Musar,
- slovenščina: Katarina Kejžar,

kakršnekoli informacije so zelo dobrodošle.

Bo še kdo z mano na ta dan?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ja, jaz!
Ravnokar prejela datum. Katero uro pa imaš? Si se že dosti naučila?
Tudi jaz upam na kakšne informacije.
 
Juhuu, nisem sama! JC_gimmefive.gif

ura je 15.30, kaj pa ti?

Skozi sem šla, vendar mi manjka ogromnoooo ... še veliko se bom morala učiti ... vendar mi časa zmankuje, vsak dan sem v službi, ko pridem domov mi pa energije zmankuje ... žal sem tukaj dobila bolj malo informacij o izpraševalcih ...

Kako gre tebi? Upam, da nisi takšna živčna razvalina kot jaz dash1.gif
 
Tudi jaz se vama pridružujem..uro mam ob 16.30.
Joj zdj pa učenje s polno paro..jz sm tud živčna razvalina ;)

LP
 
jaz tudi...ampak izprasevalci so pa Cankar, Krašovec in Planinc.....uro pa imam ob 15:30 [papa.gif]
 
Zanimivo, tudi moja ura je pri isti komisiji 15.30... je to običajna praksa?
Učiti sem se šele prav začela, saj imam tudi jaz gužvo v službi - kot je konec šolskega leta pač v navadi.
Ne le, da sem živčna, tudi strah me je v nulo.
Aja, jaz sem razredni pouk.
 
Ojla,

baje te potem tam dokončno razporedijo. Vem, kako je ob koncu šolskega leta. Ne vem pa, kje se me glava drži ... Kar sem predelala že pred mesecem (Ustava), sem že pozabila. Itak se mi pa zdi, da mi ne gre več nič v glavo ... Norim svare3.gif

Ste dobile kakšne konkretne podatke o izpraševalcih? Zdi se mi, da je tu gor bolj malo zapisanega. Pod vsakim le en sklop vprašanj, le pod Čebular Musar dva, trije sklopi vprašanj. Iz tega ni razviden nek vzorec vpr., ki bi se ponavljal, ne?

Lp
 
Ma ja... težko reči, kaj nas čaka. Upam, da ne bo hudo. Tudi meni ta ustavna ureditev dela največ sivih las, saj mi to niti ni tako zanimivo in mi zato gre veliko težje v glavo.

Kaj pa o Pajevi, si kje kaj izvedela? O njej se še manj informacij najde...
Je pa gotovo težko napovedati, kakšna vprašanja nas bodo doletela.
Nekateri se odločajo celo za neke seminarje oz. izobraževanja za strokovni izpit. Jaz se bom poskušala naučiti kar sama.

Pa še eno vprašanje imam. Danes sem se z ravnateljem skušala pogovoriti o izrednem plačanem dopustu, ki mi ob opravljanju strokovnega izpita pripada (če prav razumem, je le-ta določen za VII. stopnjo 7 delovnih dni), pa mi je rekel, da si to jaz zakon narobe razlagam, da sem lahko srečna, da sem službo brez opravljenega strokovnega izpita sploh dobila, in da se lahko dogovoriva za dopust na dan izpita, kaj več pa mi gotovo ne pripada. JC_thinking.gif
sem bila čisto šokirana in zmedena.

Kakšne imate drugi izkušnje glede tega?
 
Vaši trije izpraševalci so dokaj novi, zato na forumu še ni veliko informacij o njih. Upam, da jih kje najdetge oz. jih po izpitu posredujete na forum.

Tako je, nekateri se odločijo za seminarje (katere si plačajo sami, redko plača šola!), večina tega na potrebuje, saj se vseeno morate tri področja dobro sami naučiti. Sicer pa je to stvar odločitve posameznika.

Spoštovana manuelaj, vaš ravnatelj mora dobro poznati zakonodajo in ravnati v skladu z njo. Verjamem, da sam dobro ve, kako je s pripadajočim dopustom za strokovni izpit (kot ste sami napisali - za VII. stopnjo pripada 7 dni).

V Kolektivni pogodbi za dejavnost vzgoje in izobraževanja jasno in nedvoumno piše (glejte prvi odstavek):
15. Druge krajše odsotnosti

51. člen

Za pripravo na strokovni izpit pripada pripravniku do V. stopnje strokovne izobrazbe 5 delovnih dni, pripravniku VI. in VII. stopnje strokovne izobrazbe pa 7 delovnih dni odsotnosti z dela z nadomestilom plače. To odsotnost lahko koristi le enkrat.

Na osnovi predloga medicine dela ima delavec pravico do odsotnosti 10 delovnih dni z nadomestilom osebnega dohodka za medicinsko programirano zdravljenje.

Delavcu se mora zagotoviti odsotnost z dela zaradi opravljanja državljanskih dolžnosti in opravljanja funkcije v državnih organih in organih lokalnih skupnosti ter zaradi opravljanja funkcij v najvišjih organih reprezentativnih sindikatov dejavnosti, ki so opredeljeni s statuti, veljavnimi na dan podpisa te pogodbe.

Prostovoljni krvodajalci imajo pravico do dveh zaporednih prostih delovnih dni vsakokrat, ko dajo kri. Prosti dnevi se jim računajo, kot da so na delu.

Delavec sme biti odsoten z dela ob nadomestilu plače zaradi iskanja nujne zdravniške pomoči, vendar največ tri ure za posamezen primer in ne več kot 20 ur na leto. To velja tudi v primeru, ko delavec išče zdravniško pomoč za ožjega družinskega člana.

Torej, 7 dni in nadomestilo plače. Znano pa je, da ravnatelji velikokrat pritiskajo in manipulirajo z ljudmi za določen čas in večina zaposlenih na koncu popusti, saj se boji za službo v prihodnjem šolskem letu. Načeloma ne dajo dopustov in vam govorijo neresnice, ker to pomeni strošek za šolo, iskanje nadomeščanja in podobno...

Podobni pritiski se izvajajo tudi pri koriščenju očetovskih dopustin in podobnih pravicah zaposlenih. Žal se o tem daleč premalo piše.

Kaj boste sedaj naredili? Ne vem. Morate se sami odločiti, povem pa vam, da vam vaš ravnatelj dopusta noče dati. Če ga boste zahtevali, ga boste tudi dobili, ampak kakšne so lahko potem posledice... Kot rečeno, odločitev je vaša.
 
Najlepša hvala za vaš odgovor in pojasnitev. Se mi je kar zdelo, da se me želi ravnatelj le otresti, da ne bi zahtevala dopusta.
Razmišljam, da bi pristojne na ministrstvu prosila za uradni odgovor na to vprašanje in ga nato posredovala ravnatelju.
Vsekakor pa vas bom obvestila o svoji odločitvi in seveda o morebitnih posledicah. ;)
Sedaj pa ni časa za to, se je treba intenzivno učiti.

držim pesti za vse "sotrpinke" in "sotrpine". good2.gif
 
Moji vtisi glede Kejžarjeve:
- zelo opazuje tvoj govor, ko odgovarjaš na Ustavo in Zakonodajo,
- zelo pomaga s podvprašanji... sploh če se česa absolutno nič ne spomniš, hehe ;)
- je potrpežljiva in čaka, da se zbereš,
- hoče slišati tisti odgovor, ki ustreza vprašanju, zato nič ne ovikari in se izmikaj.. vztraja pri svojem vprašanju, dokler ne pride(ta)š (skupaj) do rešitve.


Upam, da sem vama bila kaj v pomoč. sun_bespectacled.gif

bajbaj
r.
 
Nazadnje urejeno:
Veliko sreče in znanja na izpitu!
l_googd_luck.gif

Po izpitu vas vabim, da zapišete vprašanja po izpraševalcih in področjih: viewforum.php?f=10

Z vprašanji po izpraševalcih in področjih pomagate ostalim uporabnikom.

JC_ThankYou.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 12. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 9. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
743

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu