4. dec 2014 ob 16.00 - Kresal Sterniša, Kralj, Simnovčič Pišek

Trenutno berete:
4. dec 2014 ob 16.00 - Kresal Sterniša, Kralj, Simnovčič Pišek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
4. jun 2013
Prispevki
60
Datum izpita: 4. dec 2014
Ura izpita: 16.00

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: prosefor matematike in tehnike

Izpraševalec za zakonodajo: Kresal Sternša
Izpraševalec za ustavo: Kralj
Izpraševalec za slovenščino: Simnovčič Pišek

Prijava poslana dne 24. okt 2014
Potrditev prijave dne: 12. nov 2014
Obvestilo o izpitu dne: 19. nov 2014

Dodatno sporočilo:


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po izpitu vprašanja objavite tukaj: OBJAVA izpitnih vprašanj

Skupna izpitna vprašanja in po izpraševalcih najdete tukaj:
Uporabite tudi forumski iskalnik (Kako deluje iskalnik?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Živijo,
tudi mene je danes pričakala pošta, isti datum in komisija za strokovni, čas opravljanja 15.30. Zanima me ali sta izpraševalki za ustavo in slovenski jezik novi, ker ju pod vprašanja izprševalcev za OŠ področje ne najdem. Vnaprej hvala za odgovor.
 
Mislim da sta novi ja. Kar ni ravno vredu, ampak zbirati itak ne moremo. Aha ti maš pa takrat. A maš za OŠ?
 
Oh, res škoda, vsaj malo lažje je, če vidiš kaj sprašujejo, ti ustaljeni izpraševalci se več ali manj ponavljajo pri postavljanju vprašanj. Ja, za osnovno šolo imam.
 
Živjo! Kako gre? Veš kaj mene malo matra, tale ustavnost in zakonitost, kako enostavno to povedat, ker v mojih zapiskih kar nekaj piše?

lp
 
Pozdravljena, najin datum se že bliskovito približuje. Kot odgovor ti prilagam kar imam sama v zapiskih, žal so zapisani členi direktno iz ustave.
Ustavnost in zakonistost:
153. člen: usklajenost pravnih aktov
- zakoni, podzakonski predpisi in drugi splošni akti morajo biti v skladu z ustavo;
- zakoni morajo biti v skladu s splošno veljavnimi načeli mednarodnega prava in z veljavnimi mednarodnimi pogodbami, ki jih je ratificiral državni zbor, podzakonski predpisi in drugi splošni akti pa tudi z drugimi
ratificiranimi mednarodnimi pogodbami;
- podzakonski predpisi in drugi splošni akti morajo biti v skladu z ustavo in zakoni,
- posamični akti in dejanja državnih organov, organov lokalnih skupnosti in nosilcev javnih pooblastil morajo temeljiti na zakonu ali na zakonitem predpisu;

154. člen: veljavnost predpisov in njihovo obljavljanje
- predpisi morajo biti objavljeni, preden začnejo veljati; predpis začne veljati petnajsti dan po objavi, če ni v njem drugače določeno;
- državni predpisi se objavljajo v državnem uradnem listu, predpisi lokalnih skupnosti pa v uradnem glasilu, ki ga same določijo;

155. člen: prepoved povratne veljave pravnih aktov
- zakoni, drugi predpisi in splošni akti ne morejo imeti učinka za nazaj (samo zakon lahko določi, da imajo posamezne njegove določbe učinek za nazaj, če to zahteva
javna korist in če se s tem ne posega v pridobljene pravice).
 
Prišlo je do menjave komisije in sicer: ustava: Miroslava Palhartinger in slovenščina: Anita Dernovšek
 
Živijo, res je, dve izpraševalki sta bili zamenjani. Kako ti je šlo? Jst nisem naredila slovenščine.
 
Živjo, tudi jaz sem imela to komisijo. Nisem naredila ustave in slovenščine... Ali kdo ve, kaj je tukaj narobe; pri slovenščini mi je dala stavek: na cestnem odseku Celje Maribor je prišlo do prometne nesrece. Kaj je tukaj slovnično nepravilnega?
Pri ustavi pa me je spraševala o tem (http://www.delo.si/novice/politika/premirje-med-sindikati-in-vlado-bo-verjetno-zdrzalo.html)...

Manjka vezaj med krajema.
Pa nesreča je s "č" -jem. (razen, če ni to tvoj lapsus)
 
Manjka vezaj med krajema.
Pa nesreča je s "č" -jem. (razen, če ni to tvoj lapsus)

Ta č je moja napaka :) stavek mi je povedala, tk da ga nism mela pred ocmi. Rekla sm ji da nikjer ne pise, kje tocno se je zgodila nesreca. Pol je pa rekla naj sklanjam cestni odsek. Ne vem kaj je tu narobe :) nek je slovnicno narobe napisano, sm kaj?
 
Jaz vidim samo napako za ta pomišljaj, kot so zgoraj napisale. Za ta cestni odsek pa ne vem. Edino če bi bilo V cestnem odseku....druge ideje pa nimam...

Jaz sem naredila izpit :) Sem pa Nastja :)
 
Nastja iskrene čestitke :). Da je vsaj ena izmed šestih punc, ki smo mele to komisijo naredila strokovc.
 
Kaj pa ostale, kakšen občutek ste imele? Bolj kot razmišljam in premlevam prihajam do ugotovitve, da je potrebno imet kar precejšno mero sreče. Namreč pri slovenščini je bila do mene čisto nekorektna.

Dejaa kaj pa če svoje vprašanje pošlješ Tanji Tomšič, prof. slov., ki je sodelavka za brezplačno strokovno pomoč pri slovenščini tu na forumu Mladi učitelj, boš dobila pravi odgovor, ker me ti bomo odgovorile vsaka malo drugače. Strinjam se z Nastjo, enako bi postavila obojestičen pomišljaj, v pomenu 'Na cestnem odseku med Celjem in med Mariborom', kar je potem podobno zapisu objestičnega pomišljaja pri letnicah, npr. Med letoma 1999-2000 se je zgodilo to pa to. Za ostale napake pa ne bi vedla.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. dec 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: Strokovni naziv: pomočnik...
Odgovori
0
Ogledi
612
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
465
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
425

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu