4. dec 2014 ob 16.00 - Kresal Sterniša, Kralj, Simnovčič Pišek

Trenutno berete:
4. dec 2014 ob 16.00 - Kresal Sterniša, Kralj, Simnovčič Pišek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Sem pisala ga. Tanji Tomšič, tako da, ko dobim odgovor, ga sem napišem. Hvala za to informacijo, nisem vedla, da imamo tukaj tudi brezplačno pomoč za slovenščino :)

Kaj se tiče strokovnega... Jaz mislim, da ne največ odvisno od sreče. Meni komisija ni nič namignila ali pa da bi me usmerila do pravega odgovora. Nisem se počutila sproščeno, že zaradi tega, ker so kandidatke pred mano neuspešno opravile izpit. V sobi sem čutila, kako so bile izpraševalke napete, niti malo nasmejane, stroge... Tako da, tisti ki so pisali na forum, da se strokovnega izpita ni za bat, da komisija pomaga, da si konec v 10 minutah... Ni čisto res.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tako da, tisti ki so pisali na forum, da se strokovnega izpita ni za bat, da komisija pomaga, da si konec v 10 minutah... Ni čisto res.
Ja, odvisno. Spominjam se svoje komisije in nimam ravno dobrih izkušenj, čeprav sem takrat strokovni izpit opravil.
 
Prišlo je do menjave komisije in sicer: ustava: Miroslava Palhartinger in slovenščina: Anita Dernovšek
Manjka vezaj med krajema.
Pa nesreča je s "č" -jem. (razen, če ni to tvoj lapsus)
Ta č je moja napaka :) stavek mi je povedala, tk da ga nism mela pred ocmi. Rekla sm ji da nikjer ne pise, kje tocno se je zgodila nesreca. Pol je pa rekla naj sklanjam cestni odsek. Ne vem kaj je tu narobe :) nek je slovnicno narobe napisano, sm kaj?

Pozdravljena!

No, jaz sem strokovni izpit opravljala v mesecu juniju in ga hvala bogu naredila. Sem prav tako prvotno imela v komisji gospo Dernovšek, ki pa so mi jo "zamenjali" . Sama sem bila mnenja, vsaj kolikor na forumu pišejo, da je izredno korektna in pomaga, tako, da ... se mi zdi čudno, da to takšnega stavka ni pokazala, saj za pravilnost VEZAJA in POMIŠLJAJA moraš stavek videti, da presodiš kje pravzaprav je napaka.

Tudi jaz vidim samo to napako Celje-Maribor (pomišljaj stičen) in pa začetek povedi je napisan z malo začetnico: na
 
Meni se ni zdela prijazna. Stavka mi ni pokazala, tako da sem si ga ponavljala v mislih... Verjetno je res napaka v tem vezaju. Sem pisala na brezplačne nasvete, in sem dobila sledeče odgovore:
Pozdravljeni!
V stavku "Na cestnem odseku Celje Maribor je prišlo do prometne nesreče." manjka stični pomišljaj (daljša črtica). Pravilno zapisana poved bi torej bila "Na cestnem odseku Celje–Maribor je prišlo do prometne nesreče."
Upam, da ste vseeno opravili strokovni izpit!


Med besedama Celje in Maribor bi moral biti še stični enodelni pomišljaj, zato tudi sledeče vprašanje o njegovi neskladensjki rabi. Upam, da sem napako pravilno zaznala ter da strokovna sodelavka to potrdi.
 
Dejaa, se strinjam z prvim odgovorom - STIČNI POMIŠLJAJ. To je kratko in jedrnato in tudi pravilno. Ampak še vedno menim, da za če želiš ugotoviti napako moreš to VIDET, razen, če je gospa namenoma želela, da jo vprašaš kako pa je zapisan ta določen del.

Kot si že sama napisala, veliko je odvisno od SREČE, in tudi sama sem nad celotnim sistemom bila zelo razočarana. V obdobju študentskega časa, nisem nikoli na izpite hodila na "blef" in sem vedno želela biti pripravljena - tudi strokovni ni bil izjema.
Tako sem sama bila pri slovenščini najbolj razočarana. Kot prvo je moj materni jezik, namenila sem temu delu učenja največ časa, saj se ponavljajo NENEHNE SPREMEMBE, ki jih že res težko slediš ... Na koncu pa je bil ta del izpita zame najtežji in sem vesela, da se je dobro končalo na "usmiljenje izpraševalca".

Če boš kaj potrebovala ti res svetujem, da se poslužuješ vprašanja na tem forumu - vprašaj Mladega učitelja. Jaz še sedaj postavljam vprašanja in sem vesela za vse odgovore, ki mi jih posredujejo.
 
Kakšnega zvezka pa če smem vprašati? Meni je postavila le ključna vprašanja (prvo, drugo, tretje, četrto), vmes pa zbadljivo komentirala.
Že pri uvodnem pozdravu in predstavitvi sem se počutila nelagodno, saj je delovala izredno napeto. Pri prvem vprašanju, za katerega menim, da sem ga čisto ustrezno odgovorila, mi je dala vedeti, da ne bom naredila izpita, saj je imela pogled in govor zelo nespoštljiv, kar se mi zdi za izpraševalca zelo neprimerno.
Še preden sem odgovorila preostalo je, ali sama dokončala stavek, ker me je prekinila, ali pa je rekla dovolj. Ali se je sploh možno kje pritožit? Ali je lahko ona tudi naslednjič izpraševalka za kandidata, ki ni prvič opravil izpita pri njej?

Izpraševalec mora biti tisti, ki ti prisluhne, da čas, da premisliš in odgovoriš. Ostali dve izpraševalki sta bili komunikacijsko čisto naprotje nje, pa ne komentiram tega zato, ker sem pri njiju naredila, vsakdo namreč takoj oceni, če te nekdo spoštuje ali ne. Dali sta dovolj časa, da odgovorim, nista me prekinjali, kaj šele, da bi nesramno komentirali.

Tako se popolnoma strinjam z deejo, ki je napisala, da se je počutila nesproščeno. Izpraševalka me je namensko zbadala, zato sem popolnoma izgubila koncentracijo, da se mi je začel zatikat tudi izgovor, kar je namensko izkoristila in mi dala besedo propeler večkrat ponovljat in sklanjat. Videla je, da imam na pomožnem listu vse napisano pravilno in da je sama tista, ki ustvarja kaos. Nekajkrat mi je tudi ponovila, da nje ne zanima teorija, katero sem prav navedla. Pri zadnjem vprašanju je že skoraj kričala.

Ko sem se v šoli v petek pogovorila z učiteljico slovenskega jezika, sva prišli do zaključka, da izpraševalki najverjetneje niso bili všeč moji primeri oz. je bila neprosfesionalno subjektivna. Menim, da ni kandidata, ki bi odšel na strokovni izpit brez, da bi se vsaj malo učil in mnenje glede izgovora, knjižni zborni jezik obvlada dejansko zelo zelo malo ljudi. Pri stresu, ki je pri večini kandidatov prisoten, naj bi bil izprašavalec tisti, ki je kandidatu v pomoč, ne pa obratno. Ne razumem kako ima lahko izpaševalka pozitivne komentarje, ker a se ljudje res obnašamo po počutju, po tem a smo ustali z levo ali desno nogo, oz. ali nam je kandidat všeč ali nam ni ali celo mogoče dandanes z uporabo t. i. 7. sklanjatve: Komu daš in koliko?

Se opravičujem, ker sem se toliko razpisala, ampak se mi ne zdi normalno, da smo od šestih punc, skoraj vse padle slovenski jezik in tudi to, da je le ena naredila strokovni izpit v celoti (bile smo pa od slovenistk, matematičark, kemičark).
 
Kakšnega zvezka pa če smem vprašati? Meni je postavila le ključna vprašanja (prvo, drugo, tretje, četrto), vmes pa zbadljivo komentirala.
Že pri uvodnem pozdravu in predstavitvi sem se počutila nelagodno, saj je delovala izredno napeto. Pri prvem vprašanju, za katerega menim, da sem ga čisto ustrezno odgovorila, mi je dala vedeti, da ne bom naredila izpita, saj je imela pogled in govor zelo nespoštljiv, kar se mi zdi za izpraševalca zelo neprimerno.
Še preden sem odgovorila preostalo je, ali sama dokončala stavek, ker me je prekinila, ali pa je rekla dovolj. Ali se je sploh možno kje pritožit? Ali je lahko ona tudi naslednjič izpraševalka za kandidata, ki ni prvič opravil izpita pri njej?

Izpraševalec mora biti tisti, ki ti prisluhne, da čas, da premisliš in odgovoriš. Ostali dve izpraševalki sta bili komunikacijsko čisto naprotje nje, pa ne komentiram tega zato, ker sem pri njiju naredila, vsakdo namreč takoj oceni, če te nekdo spoštuje ali ne. Dali sta dovolj časa, da odgovorim, nista me prekinjali, kaj šele, da bi nesramno komentirali.

Tako se popolnoma strinjam z deejo, ki je napisala, da se je počutila nesproščeno. Izpraševalka me je namensko zbadala, zato sem popolnoma izgubila koncentracijo, da se mi je začel zatikat tudi izgovor, kar je namensko izkoristila in mi dala besedo propeler večkrat ponovljat in sklanjat. Videla je, da imam na pomožnem listu vse napisano pravilno in da je sama tista, ki ustvarja kaos. Nekajkrat mi je tudi ponovila, da nje ne zanima teorija, katero sem prav navedla. Pri zadnjem vprašanju je že skoraj kričala.

Ko sem se v šoli v petek pogovorila z učiteljico slovenskega jezika, sva prišli do zaključka, da izpraševalki najverjetneje niso bili všeč moji primeri oz. je bila neprosfesionalno subjektivna. Menim, da ni kandidata, ki bi odšel na strokovni izpit brez, da bi se vsaj malo učil in mnenje glede izgovora, knjižni zborni jezik obvlada dejansko zelo zelo malo ljudi. Pri stresu, ki je pri večini kandidatov prisoten, naj bi bil izprašavalec tisti, ki je kandidatu v pomoč, ne pa obratno. Ne razumem kako ima lahko izpaševalka pozitivne komentarje, ker a se ljudje res obnašamo po počutju, po tem a smo ustali z levo ali desno nogo, oz. ali nam je kandidat všeč ali nam ni ali celo mogoče dandanes z uporabo t. i. 7. sklanjatve: Komu daš in koliko?

Se opravičujem, ker sem se toliko razpisala, ampak se mi ne zdi normalno, da smo od šestih punc, skoraj vse padle slovenski jezik in tudi to, da je le ena naredila strokovni izpit v celoti (bile smo pa od slovenistk, matematičark, kemičark).


Se strinjam z napisanim, kar se tiče zadeve: prisluhni - premisli - odgovori. Tudi kar se tiče stresa ...Strokovni izpit je res "težko poglavje" vsakega učitelja in ni ga kandidata, ki ne bi začutil strahu in nervoze, ki se seveda pri določenih še stopnjuje. :confused:

Glede pritožbe, v kolikor bi jo želela podati, se raje predhodno posvetuj, da si ne "naložiš še kakšnega dodatno bremena".

Veliko sreče ti želim!!

P.s: Ker vidim, da si po stroki ravno biologinja ti podajam eno vprašanje, ki sem ga jaz prejela. Kdaj pišemo lastna imena rastlin z veliko začetnico? (Odg.: Kadar jih navajamo po izvirniku, to pomeni, da če je njihov zapis v latinščini je potrebno biti pazljiv na uporabo velike začetnice).
 
Ja, se zavedam, pritožba lahko prinese le še nove probleme. Mislila sem bolj pritožbo kot prošnjo v smislu, da se te izpraševalke niti slučajno ne dobi v drugem roku opravljanja. Ker nekdo, ki te tako obravnava prvič, dvomim, da bo drugič iskal znanje.
Hvala za lepe želje in res hvala za vprašanje, ki si ga posredovala. Lp
 
meni je v svoj zvezek napisala dva stavka da jih slovnicno popravim...je pa bila gospa res malo nestrpna in ni laj dosti cakala na odgovore, medtem ko ostali dve sta. in tudi takaj je zahtevala od mene naj popravim vikanje....

jaz se ne bi prtozila, da ne bi bilo se kaksnih dodatnih tezav...
 
Mogoče bi jo morala vprašati, če mi lahko pokaže stavek, da bi našla tisto napako. A kaj ko sem bla čisto preplašena... Tudi na mene je pozdignila glas. Ko sem ji naštevala primere pri zemljepisnih lastnih imenih, me je vstavla in mi rekla, če mislim še naprej naštevat, da bomo do božiča tam. Kaj se tiče komisije, ki jo bom naslednič dobila, srčno upam, da ne dobim nje. Za ustavo mi je vseeno, naj bo ista...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. dec 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: Strokovni naziv: pomočnik...
Odgovori
0
Ogledi
612
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
465
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 7. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
425

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu