31. 1. 2011 - Zupanc, Gojković, Žnidar Kadunc

Trenutno berete:
31. 1. 2011 - Zupanc, Gojković, Žnidar Kadunc

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz mam isti datum in isto komisijo - za ostala dva prav tako ne najdem nič. Bo pač treba it skozi in upati na srečo ... JC_pray.gif
 
Vprašanja pri Adrijani Zupanc:
- Katere pravilnike si preučil?
- Kje je zapisan šolski hišni red?
- Na katere zakone se dijaki najpogosteje pritožujejo?
- Kdo obravnava njihove pritožbe?
...
 
Hja, meni je ratalo ... Sicer je bila sprememba v komisiji (članica za ustavno ureditev),
Vprašanja so bila taka:
Ustava:
1.prvi del ustave in kaj je v njem zapisano?
2. Evropski parlament in njegove pristojnosti (po Lizbonski pogodbi!)
3. Dolžnosti in pravice staršev in kdaj jim lahko pravice omejimo?

Zakonodaja:
1. Kateri zakoni obravnavajo šolstvo (najbolje, da poveš tisto, kar se tiče tebe)?
2. Pravilnik o onejevanju znanja in Pravilnik o hišnem redu (izhaja iz zgornjega vprašanja)?
3. Šolski pravilnik, kaj je v njem lahko vse zapisano?

Slovenščina (tu sem bil najšibkejši ... MG_54.gif )

1. 1. Lastna in ne- ter naselbinska imena, njihov zapis
2. Koliko glasov ima slovenski jezik, izgovor naglašenih samoglasnikov, delitev glasov (zvočniki, nezvočniki ...)

Na koncu sem opravil ... Komisija je bila zelo ok, pomagajo s vprašanji, izpit bolj poteka kot pogovor, tako da si lahko kar sproščen ...
 
No, meni pa ni povsem uspelo. Zaškripalo je pri USTAVI, ampak ne toliko zaradi neznanja, ampak je bila kriva živčnost in posledično zmedenost. Bo treba še malo predelat in naslednjič bo šlo. Glavno da je zakonodaja in slovenščina za mano. :-D

Vprašanja:

SPREMENJENA ČLANICA KOMISIJE (ustava):
1. Državni svet (sestava, mandat, naloge).
2. Socialne pravice in svoboščine.
3. Načelo največje koristi otroka.
3. Evropski svet (sestava, naloge).

ZUPANC (zakonodaja):
1. Kateri zakoni in pravilniki obravnavajo šolstvo (na mojem področju - to je gimnazija)?
2. Pravilnik o prilagoditvi šolskih obveznosti dijaku v srednji šoli (se nanaša na mojo stroko - športni pedagog).
3. Kam se dijak lahko pritoži in glede česa? (ravnatelj, šolski svet, pritožbena komisija)

ŽNIDAR KADUNC (Slovenščina):
1. Razloži pedagoski govor (kaj je, delitev, katera socialna zvrst jezika je značilna ...).
2. Naštej ločila, loči končna in nekončna.
3. Mejniki SKJ 8podrobneje opiši Brižinske spomenike.
 
Se zgodi. Verjamem, da ste bili nervozni. Na tem izpitu je res redkokdo čisto sproščen in to velikokrat pripomore k temu, da se enostavno določenih odgovorov ne spomiš, ko se jih moraš. Tudi podatkov je veliko.

Kakorkoli, ustavo boste že naredili, saj boste praktično samo še ponovili.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 8. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
255
  • Članek
V strokovnih in znanstvenih prispevkih, v nastopih in tudi v medijih sem večkrat poročal, da...
Odgovori
0
Ogledi
600
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.047

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu