30. 11. 2011 - Selan, Brus, Honzak

Trenutno berete:
30. 11. 2011 - Selan, Brus, Honzak

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
10. okt 2011
Prispevki
5
Področje v šolstvu:športna vzgoja

Izpraševalci
  • USTAVA: Igor Selan
  • ZAKONODAJA:Petra Brus
  • SLOVENŠČINA:mag. Mojca Honzak
Sporočilo:Strokovni izpit imam 30.11.2011. A ga ima morda še kdo na ta datum? Pozna kdo komisijo oz. kakšne izkušnje imate z njo?

Hvala, lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tudi jaz ga imam isti dan :S o komisiji ne vem ničesar.. Kako napreduje učenje? meni se zdi kot da ni konca..:/


lp
 
Ne napreduje ne vem kako dobro, ker mi zmanjkuje časa. Nekako upam na srečo. Drugače pa je res ogromno snovi. Trenutno sem obdelala slovenščino in začela z zakonodajo. Kako si pa ti z učenjem? A ti gre?
 
smo kar na istem.. saj nekaj nekaj dni studijskega ti pa pripada..jaz bom drug teden do konca ozkoristla..

uspesno ucenje ti zelim:)
 
Hvala.

A si ti tudi učiteljica športne vzgoje? To me zanima, da vidim, če nas razporedijo po stroki ali smo pač mešano.

uspešno učenje tudi tebi:)
 
No tako, da vam napišem vprašanja, ki sem jih dobila na strokovnem.

USTAVA:
- Kaj to pomeni, da je Slovenija pravna država?
- Kako je sestavljena Ustava, kako se po pomembnosti delijo vsi ostali akti pod njo (želela je slišati uredbe, predpise....), katera poglavja najdemo v Ustavi....
- Povej vse kar veš o pravici izobraževanja pri otrocih.

ZAKONODAJA:
- Koliko traja, kdaj konča in kdaj se zaključi osnovnošolska obveznost.
- Strokovni organi v OŠ (naštej naloge razrednika in strokovnega aktiva).
- Katere dokumentacije vodi OŠ?

SLOVENŠČINA.
- Razlika med lastnimi in obnimi imeni. Zakaj aspirin z malo in veliko.
- Kako nastane glas (vse sem morala naštet od pluč do ustne votline).
- Poročilo.

Najbolj me je presenetila za slovenščino, ker si nisem pričakovala teh vprašanj. Drugače pa je komisija kar resna, dosti pomagajo in sprašujejo osnovne stvari (vsaj mene so). Se mi zdi, da sem se preveč na drobno učila, na koncu pa te vprašajo čisto na grobo.
 
Evo, malo z zamudo, ampak tukaj so še moja vprašanja. Moram priznat, da sem opravljala izpit v drugo, ker me je na prvem roku kar grdo vrgel ustavo - neupravičeno. No tokrat, je bila komisija superca, tako bi morale zgledati vse...prijazni, pošteni...skratka super. Gospa za ustavo je korektna, s tabo se pogovarja, tako da, ne zgleda vse skupaj kot izpit. Vprašala me pa je:
- Opis DZ, sestava, funkcije (nadzorna, volilna in zakonodajna)
- Funkije predsednika republike glede na DZ (razrešitev DZ, razpis volitev, predlaga mandatarja in sklic prve seje)
- Otrokove pravice (naštet in opisat pravico otroka do osnovnega in srednješolskega izobraževanja)

Vsem veliko sreče in znanja.

LP
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 19. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 17. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
4
Ogledi
973

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu