3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Trenutno berete:
3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
18. nov 2011
Prispevki
30
Datum izpita: 3.7.2013
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: profesorica slovenščine

Izpraševalci
- zakonodaja: Igor Selan
- ustava: Urška Klopčič
- slovenščina: Anita Dernovšek

Informacije o prijavi na strokovni izpit
Prijava poslana dne: 26. 5. 2013
Potrditev prijave dne: 12. 6. 2013
Obvestilo o izpitu dne: 13. 6. 213

Dodatno sporočilo:
Je še kdo tak, ki ima to komisijo?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Se meni zdi ali takšna kombinacija izpraševalcev še ne obstaja in da niso ravno pogosti spraševalci?
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Tudi na moj datum izpita, 2. 7. očitno ni nikogar :) Kako ti gre učenje? Meni največ preglavic povzroča zakonodaja - ogromno sprememeb :)

Lp
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Js mam pa neke mešane občutke ... zelo odvisno od vprašanj (ena so mi bližja, druga malo manj ali pa čisto oddaljena). :lol: Katere spremembe pa si zasledila? Jaz sem našla:
-NPZ obvezen tudi za 6. r, samo 1 rok bo, tretji predmet se bo določil sep.,
- v 3.r bodo številčne ocene,
- nova poimenovanja predmetov.
Je še kaj?

Upam na srečo pri vprašanjih in računam na znanje, da ne zataji. :)
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

V Zakonu u OŠ je kar veliko členov popravljenih - kakšna malenkost spremenjena.
Prvi tuji jezik v 1.r bo šele s šolskim letom 2015/16 obvezen, zdaj 2013/14 in 2014/15 bo postopno uvajanje v šolah, ki jih določi minister.

Med obveznimi predmeti ne bosta več dva tuja jezika, ampak samo 1 tuj jezik, drugi tuji jezik bo neobvezen (izbirni predmeti).

Šola v naravi bo od 1.9. 2013 v obveznem delu programa, do 31.8.2013 pa je bila šola v naravi del razširjenega programa.

Pa še kakšna malenkost pri posameznih členih....

Upam, da se komisija ne spremeni, saj kar sem zasledila tukaj na forumu so vsi zelo prijazni spraševalci.
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

NPZ v 6. razredu - predmeti matematika, slovenščina in prvi tuji jezik. v 9. razredu pa tretji predmet določi minister.
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

A ni rečeno, da se šola v naravi ne bo s tem šolskim letom vstopla v obvezni del? Da bi se naj prestavl to za elto al pa dve?
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

V zakonu o oš, ki sem si ga sprintala iz zbirke Antus na netu piše, da se začne s 1.9.2013. Ne vem, kje si to slišala/prebrala?
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Na izobraževanju so nam rekli v Lj. In v teh zapiskih, ko smo jih tam dobili piše: Opomba: predvideva se zamik take izvedbe do začetka š. l. 2014/15, do takrat šola v naravi poteka tako kot doslej, torej v okviru razširjenega programa. Kakšna je tvoja komisija?
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Komisija je super, vsaj kar sem prebrala tukaj na forumu. Zahtevajo bistvo. Upam, da ne bo prišlo do kakšnih sprememb, sploh v komisiji za slovenščino, ker mi je ravno za slovenščino malo zmanjkalo časa :) Tvoja komisija?
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Kolikor sem tukaj zasledila, so vsi trije (Selan, Klopčič, Dernovšek) fajni, tako da ... upanje imam. :)
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Živjo,
jaz sem danes uspešno opravila strokovni izpit. Laie_60A.gif Ko zunaj čakaš je kar precej živčno, ampak notri pa vse skupaj poteka bolj kot pogovor. Komisija (vsaj moja - mislim pa da je večina takih) ni zahtevala nekih podrobnosti, bolj osnovno znanje. Želijo videti, da razumeš stvari, jih znaš povezovati.....
Veliko uspeha ti želim!
 
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Tudi jaz sem danes opravila Laie_60A.gif ... zelo fajn občutek :) Čestitke Baaarbara
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu