3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Prispevki
30
Datum izpita: 3.7.2013
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: profesorica slovenščine

Izpraševalci
- zakonodaja: Igor Selan
- ustava: Urška Klopčič
- slovenščina: Anita Dernovšek

Informacije o prijavi na strokovni izpit
Prijava poslana dne: 26. 5. 2013
Potrditev prijave dne: 12. 6. 2013
Obvestilo o izpitu dne: 13. 6. 213

Dodatno sporočilo:
Je še kdo tak, ki ima to komisijo?

Prispevki
30
Odg: 3. 7. 2013 - Selan, Klopčič, Dernovšek

Se meni zdi ali takšna kombinacija izpraševalcev še ne obstaja in da niso ravno pogosti spraševalci?

Prispevki
42

Tudi na moj datum izpita, 2. 7. očitno ni nikogar :) Kako ti gre učenje? Meni največ preglavic povzroča zakonodaja - ogromno sprememeb :)

Lp

Prispevki
30

Js mam pa neke mešane občutke ... zelo odvisno od vprašanj (ena so mi bližja, druga malo manj ali pa čisto oddaljena). :lol: Katere spremembe pa si zasledila? Jaz sem našla:
-NPZ obvezen tudi za 6. r, samo 1 rok bo, tretji predmet se bo določil sep.,
- v 3.r bodo številčne ocene,
- nova poimenovanja predmetov.
Je še kaj?

Upam na srečo pri vprašanjih in računam na znanje, da ne zataji. :)

Prispevki
42

V Zakonu u OŠ je kar veliko členov popravljenih - kakšna malenkost spremenjena.
Prvi tuji jezik v 1.r bo šele s šolskim letom 2015/16 obvezen, zdaj 2013/14 in 2014/15 bo postopno uvajanje v šolah, ki jih določi minister.

Med obveznimi predmeti ne bosta več dva tuja jezika, ampak samo 1 tuj jezik, drugi tuji jezik bo neobvezen (izbirni predmeti).

Šola v naravi bo od 1.9. 2013 v obveznem delu programa, do 31.8.2013 pa je bila šola v naravi del razširjenega programa.

Pa še kakšna malenkost pri posameznih členih....

Upam, da se komisija ne spremeni, saj kar sem zasledila tukaj na forumu so vsi zelo prijazni spraševalci.

Prispevki
42

NPZ v 6. razredu - predmeti matematika, slovenščina in prvi tuji jezik. v 9. razredu pa tretji predmet določi minister.

Prispevki
30

A ni rečeno, da se šola v naravi ne bo s tem šolskim letom vstopla v obvezni del? Da bi se naj prestavl to za elto al pa dve?

Prispevki
42

V zakonu o oš, ki sem si ga sprintala iz zbirke Antus na netu piše, da se začne s 1.9.2013. Ne vem, kje si to slišala/prebrala?

Prispevki
30

Na izobraževanju so nam rekli v Lj. In v teh zapiskih, ko smo jih tam dobili piše: Opomba: predvideva se zamik take izvedbe do začetka š. l. 2014/15, do takrat šola v naravi poteka tako kot doslej, torej v okviru razširjenega programa. Kakšna je tvoja komisija?

Prispevki
42

Komisija je super, vsaj kar sem prebrala tukaj na forumu. Zahtevajo bistvo. Upam, da ne bo prišlo do kakšnih sprememb, sploh v komisiji za slovenščino, ker mi je ravno za slovenščino malo zmanjkalo časa :) Tvoja komisija?

Prispevki
30

Kolikor sem tukaj zasledila, so vsi trije (Selan, Klopčič, Dernovšek) fajni, tako da ... upanje imam. :)

Prispevki
42

Živjo,
jaz sem danes uspešno opravila strokovni izpit. Laie_60A.gif Ko zunaj čakaš je kar precej živčno, ampak notri pa vse skupaj poteka bolj kot pogovor. Komisija (vsaj moja - mislim pa da je večina takih) ni zahtevala nekih podrobnosti, bolj osnovno znanje. Želijo videti, da razumeš stvari, jih znaš povezovati.....
Veliko uspeha ti želim!

Prispevki
30

Tudi jaz sem danes opravila Laie_60A.gif ... zelo fajn občutek :) Čestitke Baaarbara

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Zadnji prispevki

Na vrhu