29. 3. 2011 - Kresal Sterniša, Mavri, Gombač

Trenutno berete:
29. 3. 2011 - Kresal Sterniša, Mavri, Gombač

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Vidim, da vas je kar nekaj pri tej komisiji...jaz sem na isti dan ob isti uri, a imam drugo komisijo. Nekaj se učim, a zdi se mi, da mi v teh krasnih sončnih dneh nič kaj ne gre v glavo.
Glede Bele knjige; ravno sem bila na njihovi spletni strani; je še v pripravi in tam piše, da bodo v beli knjigi predlagane rešitve v OŠ in sicer: DIFERENCIACIJA, PREVERJANJE in OCENJEVANJE in PREDMETNIK.

Mislim, da bo še kar trajalo preden bodo vsi ti teami, ki sodelujejo vse dorekli.

Veliko volje pri učenju vam želim! happy0064.gif
 
Živjo dekleta...

Kako vam gre? Tudi sama imam težave s soncem, no pa z lenobnostjo tudi:)
Jaz sem 20.2.2011 dobila odgovor, da je moja prijava sprejeta, datum pa so mi poslali 14.3.2011 za 29.3.2011.
Hvala vam za vse informacije.
Vsem, ki se tenutno in tistim,ki se še boste (m)učili za stokovni izpit, želim veliko uspeha, dobre volje in potrilo v roki.

Lep pozdrav
 
No, bom tudi sama malo poškilila na splet kaj piše o Beli knjigi. phil_04.gif
Tudi mene vleče ven na sonce in se mi zdi, da nisem nič kaj uspešna. read.gif

Nekaj berem, pa potem ne vem kaj preberem... Joj, upam, da res opravimo v torek in da dobimo potrdilo.
Še ne čutim nobene treme in se mi zdi kar malo čudno...

Lepo se učite, punce, pejte tud mal na sprehod, da vas sonček napolni z energijo za učenje!

Lep dan!
 
Ahoj!

Vidim da se vse pridno učite in da nič ne pišete. Kako vam kaj uspeva, kakšni so občutki "znanja"?
Meni se je še včeraj zdelo da celo nekaj vem; danes pa čutim neko temo scare.gif
Časa zmanjkuje za kakšne večje podvige, ane! JC_pray.gif
 
Ja, prav dosti se ne bomo več naučile. Upam, da znamo dovolj zato, da opravimo. Jaz samo še malo listam in prebiram; komaj čakam, da že pride torek, ker ne vem več, kaj naj se še učim. Samo, da gre mimo čimprej, pa da opravimo!

Upam, da nam bojo prizanesli, ker bomo imele tremo in da ne bodo vrtali prav v detajle. JC_pray.gif
 
hojla punce!

mene tudi še čaka....v četrtek...mam občutek, da znam...poj pa kr spet ne...:(joj kriza!kok časa ste si vzele za učenje?
 
Pozdravljene sotrpinke :)

Vidim, da imamo vse podobno situacijo. Pri meni je najbolj odvisno od tega, ali bodo priznale tudi nepopolne odgovore. O marsikateri stvari se mi samo približno sanja. Bomo videli, upajmo da bo tudi nekaj sreče na naši strani.

Učim pa se že 14 dni, odkar sem izvedela datum.

Želim vam uspešen zadnji dan učenja...jutri se pa vidimo.

Pozdravček
 
Jaz mislim, da je to samo še predlog. Kakor sem razumela naj bi to začelo veljati 2013. Mislim, da mi moramo znati samo zakone, ki so sprejeti in veljajo zdaj. Ni pa odveč, če kaj veš o tem, če slučajno dabata na strokovcu gre v takšno smer. Sem prebrala, ampak ne vem, če sem si kaj zapomnila.

Vso srečo danes!

Meni gre že pošteno na bruhanje...se mi zdi, da čist nič ne znam!
 
Jupiiiiii! Uspelo mi je!!! Super občutek! [gooo.gif]

Kako ste "sotrpinke"? Kako vam je šlo??

LP!
 
ČESTITKE JC_you_rock.gif !!!!

Upam, da bomo videli še več takšnih komentarjev JC_goody.gif

Informacije o izpitu pa so vsekakor dobrodošle :-D

Lp

Mojca
 
Da še jaz posredujem svoje doživljanje ... dance3.gif

Bilo je vsekakor nepozabno Laie_60A.gif ko trepetaš tam pred vrati in čakaš, da prideš na vrsto, potem pa ko se vsedeš pred komisijo, ti pade tema v glavo in flancaš neumnosti. Trema in nervoza me je dobesedno ubijala!

ustava - Mavri (stroga, razumna)
- izvršilna veja, vse o vladi, kako se izvoli vlada in ministri
- primerjava poslanci EU in SLO
- volilna pravica in (kaj pomeni splošna in enaka)
- razmerje med državo in vero

zakonodaja - Kresal (super, prijazna, enkratna, neponovljiva)
- organi zavoda
- svet staršev
- obvezni, razširjeni program
- predmetnik (kako izgleda, če sem ga že imela v rokah)
- učni načrt

slovenščina - Gombač
- priročniki
- pravopis
-v tekstu popravit veliko začetnico
- sklanjanje imena Luka, Matjaž
- popravek vezaj iz priprave
 
Četitam vsem, ki ste opravile strkovni izpit...bravo punce!!!
Jaz se bm žal mogla še malo mučit,ampak vse je za nekaj dobro,ne? :)
Moji občutki in doživljanja so podobni kot pri sys_mb, še posebej okoli flancanja neumnosti:D Komisija je bila zelo korektna, prijazna...

Vprašanja:

USTAVA:
1. Evropske institucije (evropski svet - podrobneje)
2. Delitev oblasti v Slo
3. Državni svet
4. Kdo lahko predlaga zakone.

ZAKONODAJA:
1. Organi šole (pristojnosti ravnatelja)
2. Diferenciacija
3. Napredovanje učencev

SLOVENŠČINA:
1. Uporaba vejice
2. Napake iz priprav
3. Socialne zvrsti jezika
4. Na listku je bilo besedil, morala sem popraviti velike začetnice - ustno.

Lep pozdrav!
 
mehova tako kot si rekla, vse je za nekaj dobro:) Boš pa to potem obvladala v nulo;)

Lep sončen pozdrav sun_bespectacled.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu