29.1.2014 ob 15.30 - Trilar, Mašić, Šurca Gerdina

Trenutno berete:
29.1.2014 ob 15.30 - Trilar, Mašić, Šurca Gerdina

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
23. sep 2013
Prispevki
6
Naziv
pomočnik vzgojitelja
Zavod
vrtec mavrica Trebnje
Področje
  1. Vrtec
Datum izpita: 29.1.2014
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Vrtec
Strokovni naziv: pomočnik vzgojitelja

Izpraševalec za zakonodajo: Trilar
Izpraševalec za ustavo: Mašić
Izpraševalec za slovenščino: Šurca Gerdina

Prijava poslana dne: 20.12.2013
Potrditev prijave dne: 7.1.2014
Obvestilo o izpitu dne: 8.1.2014

Dodatno sporočilo:
še kdo?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

ali že vse znate?
 
Ne me vikat, prosim ... Ne, niti približno še ne znam vsega, ker je toooooliko snovi, časa pa je malo (obvestilo sem dobila 8. 1., prej pa si niti približno nisem kaj pogledala). Ustavo in zakonodajo sem predelala in jo približno (nikakor ne 100 %) znam. Danes pa začnem še s slovenščino. Upam, da se mi bo uspelo toliko naučiti, da pridem skozi.
Pa ti?
 
Jest sedaj predelujem vse od začetka grem kar čez vse, najprej sem pa šla čez vprašanja na forumu in močno upam da mi ne zamenjajo komisije.
 
Jaz se učim po sklopih. Najprej sem se ustavo, potem zakonodajo, zdaj pa še slovenščino. Ko predelam sklop, grem še skozi vprašanja na forumu, da ugotovim, kaj že znam in kaj še moram predelati. Tudi jaz upam, da mi ne zamenjajo komisije, ker je, kolikor sem brala na forumu, fajna.
Do konca tedna si želim priti do konca z učenjem, potem pa zadnje tri dni izkoristiti za ponavljanje. Upam, da bo uspelo.
 
Ja jest tudi ponavljam vendar mi pri slovenščini delajo preglavice krativec,ostrivec,strešica,ker točno ne vem kaj kam spada.
 
Če ti lahko pomagam ... Krativec označuje kratkost (miš), ostrivec označuje ozkost (reka, moka), strešica pa označuje širokost (roka, metla). Poskusi besedo reka izgovoriti ozko (kar je prav), potem pa še široko. Boš videla, kakšna je razlika.
Fonemi imajo pomensko razločevalni glas, če jim spremeniš naglas, lahko ima beseda drug pomen (npr. roka in na o strešico in se izgovori široko, če pa besedo izgovoriš ozko, nastane druga beseda (Roka).
 
Najlepša ti hvala za razlago, dej greva na kavo po strokovnem
 
Jeeeeeeeeeeeeeee, uspelo mi je.
Tukaj vam prilagam svoja vprašanja:
- Kaj smo pridobili z vstopom v EU?
- Predsednik RS.
- Na katero organizacijo se obrnemo, če smo v oddaljeni državi in nima nobenega predstavništva?
- Vrste programov, ali je v skrajšanem programu všteta tudi hrana?
- Zemljepisna imena delitev.
- Katere gore pišemo z veliko?
- Sklanjaj otroci, jajce v dv., mn.,.
- Komisija zelo vredu, zelo so prijazni zato se nič bat brez strahu.
Vsem želim veliko sreče pri opravljanju strokovnega.
 
Tudi meni je uspelo, zelo vesela, da se je učenje obrestovalo. Super komisija, zelo prijazne, trema kar izpuhti. :) Veliko uspeha pri učenju in sreče pri izpitnih vprašanjih tudi ostalim! :)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu