28. 6. 2011 - Zobec, Praprotnik, Rakovec

Trenutno berete:
28. 6. 2011 - Zobec, Praprotnik, Rakovec

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Hej Girasol,
tudi jaz sem opravil, to pa je igra živcev, moram priznati. JC_goody.gif

Za ustavo je bila Praprotnik, za slovenščino Naprodnik Praunseis, za zakonodajo pa nisem prepričan, ampak mislim da je bila Hafner Vojčič. Zapomnil sem si ravno zaradi tega, ker imata obe dva priimka.

Sicer sem vprašanja že napisal v njihovih temah, ampak na kratko:

Ustava:
1. Ka je Slovenija prodobila s tem, ko se je priključila EU? No, tu na začetku res nisem vedel kaj želi in sem celo pomisli: "Dobro sem začel, ni kaj." MG_118.gif
2. politične pravice, ugovor veta
3. sestava sveta RS, pristojnosti, vpliv na zakone

Zakonodaja:
1.delovna in učna obveza
2.vrste matur, kdo jih lahko opravlja
3.vrste zavodov (splošno izobraževanje, poklicno in odrasli)

Slo:
1.temeljni mejniki (kaj so Zimske urice (slovnica), prvi pravopis
2.vidne prvine govora
3. glasovi

In sedaj je za menoj...in kamen mi je skoraj padel na noge, ko je dejala, da sem opravil. :) dance3.gif
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hvala, Pujcek in ČESTITAM!!! Ja, res je igra z živci. Ampak, je za nami in je super!!! :)

Bom tudi jaz dodala svoja vprašanja.

Zdaj pa uživaj v počitnicah! ;)

Lp
 
Pozdrav!
Tuid jaz sem naredila!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laie_60A.gif Žurka, žurka! Živčna vojna, a hvala bogu, da je za nami! Tudi mene zanima, če si je mogoče kdo zapomnil imena komisije, mislim, da so bile vse članice zamenjane? Vprašanja sledijo v naslednjih dneh.

Lp!
 
Evo, še moja vprašanja...

USTAVA
(meni osebno je bila najtežja, razlog: ker se ne učim na pamet, ampak tako, da znam povedati, malo po svoje...in to ne deluje najbolje, je treba povedati, tako kot piše, sicer nima pravega pomena...uf, na pravu se jaz ne bi obnesla tomato.gif )
1. Splošne določbe (pa potem obrazložit vse posebej: zakaj je demokracija, zakaj je republika, zakaj socialna, pravna država, kaj še določa - simboli, ozemeljska nedeljivost, ločenost vere in države - kakšne so verske skupnosti? enakovredne (ne enakopravne!! - no, to sem mislilka, ko sem govorila o 'povedati s svojimi besedami, ki niso prave...'...pozabila sem na glavno mesto države)
2. Iz prejšnjega vprašanja je gospa izpeljala vprašanje o socialnih pravicah (tu se mi je zgodil mrk, kar naenkrat sem vse po vrsti pozabila, se jih nato ob njenem trudu poskušala spomnit...to je bilo res mučno...)
3. Potem se je osredotočila na pravico do osebne identitete - kaj to pomeni? ojoj...sem že mislila, da je po meni...) Tu je bilo potem še nekaj podvprašanj, vse povprek glede pravic.
4. Kdaj je bila sprejeta konvencija o otrokovih pravicah? Kaj pa Slovenija?
5. Evropski parlament - vse, kar veš. Ne pozabite na to, da nadzira ne le evropsko komisijo, amapk VSE institucije!

ZAKONODAJA
(meni najljubša, ker sem najbolj znala in mi je vrnilo samozavest :))
1. Šolski koledar - vse, kar veš. Vprašala je še, koliko tednov pouka ima šolsko leto.
2. Kakšne zaključne izpite poznaš (matura, zaključni izpit...kje kateri?)
3. Šolski učbeniki - kdo jih odobri, kako se določi, kateri učbenik je dovoljen za uporabo v programih javnega izobraževanja, kaj pa zasebne šole - ali morajo uporabljati iste učbenike ali lahko svoje? Zakaj? (Da, morajo uporabljati javno veljavne učbenike, ker izvajajo javno veljavne programe vii; razen kdaj? če učbenika za določeno področje ni!)
4. Šola kot organizacijska enota - kako je organizirana vaša šola (sem iz Šolskega centra), kakšne so vloge direktorja, ravnatelja, kakšna je razlika med njima?
tu je bilo še nekaj kratkih vprašanj, ki so mi že ušla...

SLOVENŠČINA
(začela se je z meni najmanj ljubo temo in že sem se videla vso objokano...)
1. Naštej naglasna znamenja, za vsako povej, kakšno znamenje je in daj primer besede zanj (kakšno znamenje je - dolgo, kratko, ozko, široko). Na kateri črki je naglas v besedi pes (na poglasniku! ...jaz teh zadev res ne štekam, sori...naglas na črki, ki je ni? ojoj...) Tu sva se mučili do nezavesti...
2. Vse kar veš o SSKJ...Opisati, kaj v njem najdemo, opisati sestavo geselskega članka...česa v njem ne najdemo?
3. Kako je s sklanjanjem moških in ženskih imen in priimkov?
4. Sklanjaj: (iz glave) Otroci; Stane; ...pa še nekaj teh moških imen, ki se različno podaljšajo...pri vsakem me je vprašala, kakšna podaljšava je to (s 't', z 'j'...da je ena od njih 'jotacija', ji nisem znala povedati - med drugim...) ...dajte besedo 'nož' v orodnik ednine...Mislim, da me je pri slovenščini sklanjanje rešilo, hvala bogu - vsaj uporabljati znam zadeve, če že ne vem, zakaj so, kakršne so swoon2.gif

To je to, kakšna malenkost mi je ušla, a mislim, da ne veliko.
Veliko sreče vsem! Nasvet: učite se, pa bo šlo - če vidijo, da si se pripravil, ti spregledajo 'trenutke popolne pozabe' in še kaj...samo, da se vidi, da pa vendarle znaš.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, zanima me, če je kdo v zadnjem času opravljal izpit pred navedenima...
Odgovori
0
Ogledi
174
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
9
Ogledi
830

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu