28. 11. 2011 - Žgank Meža, Krašovec, Žist

Trenutno berete:
28. 11. 2011 - Žgank Meža, Krašovec, Žist

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
6. nov 2011
Prispevki
2
Področje v šolstvu: Predmetni pouk v osnovni šoli

Izpraševalci
  • USTAVA: mag. Darko Krašovec
  • ZAKONODAJA: Tatjana Žgank Meža
  • SLOVENŠČINA: Matej Žist
Sporočilo:

Lep pozdrav!
Tako dobil sem datum za strokovnega: 28.11.2011 ob 15.30 uri.
Komisijo sestavljajo:
-T.Žgank Meža (zakonodaja - predsednica)
-D. Krašovec(ustava)
-Matej Žist(slovenščina)

Nekaj sem že brskal po forumu za vprašanja.
Tudi mene zanima, če kdo pozna omenjeno komisijo in kakšne so izkušnje oz. če je kdo na isti datum?

Vsem učinkovito učenje in srečno!:)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

hej ;)
imela sem isto predsednico komisije, zelo prijazna gospa :) in imela sem srečo, ker sem dobila lahka vprašanja.. in sicer, koliko obveznih ur imajo učenci v vsaki triadi, kaj spada pod dodatne ure, izbirni predmeti (zadnja triada) in katere 3 mora šola nujno ponuditi. normativi za skupine (to je vprašala zaradi mojaga podočja, ki je športna vzgoja). drugače pa se ne sekiraj preveč, če se naučiš in z malo sreče potem tudi narediš. ker so vsi zelo prijazni in ti pomagajo.. no če imaš pa malo nesreče in padeš slovenščino, greš pač še enkrat.. imam pa isteka v komisiji g. Žista :) tako da te prosim da mi po izpitu sporočiš, kako je kaj on ;) jaz imam 5.12 izpit. no pa vso srečo ;)
 
Živjo, mene zanima, ali je kakšna razlika, če opravljaš strokovni izpit za SŠ oz. OŠ? Js sm namreč opravljala pripravništvo na SŠ, imama pa komisijo za OŠ?
 
ja razlika je v tem, da imaš zakon za srednjo šolo, vse drugo je itak isto, slovenščina in ustava.. za vsak slučaj pa lahko pokličeš na ministrstvo eno gospo, ki ima čez strokovni izpit (zelo prijazna, ti odgovori na čist vse kar te zanima, mislim da se Jenko piše) in se pri njej pozanimaš, če se mogoče niso kaj zmotili..

pa srečno ;)
 
Hvala za odgovor, ampak če enkrat anrediš strokovni izpit, to potem velja za učenje na OŠ in SŠ, ali je poudarek na eni vrsi šole?
 
Haj, ali lahko zapišeš vprašanja za slovenščino, tudi jaz imam stokovni izpit pri isti komisiji.

Hvala .
 
Lep pozdrav

Izpit je uspešno opravljen.

1. Ustava
Izberi si številko od 1 - 5. - Državni svet
Sestava pristojnosti itd.
O tem sva se pogovarjala... drugo se ne spomnim več.


2. Zakonodaja
Financiranje OŠ
Diferenciacija
Minimalno število ocen glede na tedensko št. ur.

3. Slovenščina
Vejice iz priprave.
Zakaj si jih postavil a določeno mesto- obrazloži. Poimenuj odvisnik - prilastkov odv.

Dal mi je list, kjer so bili zapisani pomembnejši mejniki v razvoju slo. književnosti.
Kako poimenujemo zgodnje obdobje - katera so pomembnejša slo. dela v tem obdobju.
Potem iz protestantizma dela. Pa še prvi roman in v tej smeri me je spraševal.

Mogoče sem še kaj pozabil, to je to več ali manj.
Če vidijo, da nekaj znaš o snovi, ti pomagajo s podvprašanji so kar prizanesljivi in dobronamerni.

Hvala vsem za posredovana vprašanja. Vso srečo na izpitu, lep pozdrav :)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu