27. maj 2015 ob 15.30 - Loborec Škerl, Klopčič, Simnovčič Pišek

Trenutno berete:
27. maj 2015 ob 15.30 - Loborec Škerl, Klopčič, Simnovčič Pišek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
17. okt 2014
Prispevki
11
Naziv
prof. spec. in rehab. ped.
Zavod
OŠ Rada Robiča Limbuš
Področje
  1. Osnovna šola
Datum izpita: 27. maj 2015
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: spec. pedagog

Izpraševalec za zakonodajo: Loborec Škerl
Izpraševalec za ustavo: Klopčič
Izpraševalec za slovenščino: Simnovčič Pišek

Prijava poslana dne: 29. apr 2015
Potrditev prijave dne: 7. maj 2015
Obvestilo o izpitu dne: 8. maj 2015

Dodatno sporočilo:


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po izpitu vprašanja objavite tukaj: OBJAVA izpitnih vprašanj

Skupna izpitna vprašanja in po izpraševalcih najdete tukaj:
Uporabite tudi forumski iskalnik (Kako deluje iskalnik?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Hey,

Zanimivo, da imas kot prof. razrednega pouka enako komisijo. :)

V bistvu, ne vem vec kaj znam in kaj ne. Ful se je za naucit in imam obcutek, da nic ne vem oz. da sem ze vse pomesala. :/ pa ti?
 
Hehe jst mam podoben občutek + da bi bilo fajn, če do izpita ne bi šla nič več spat (bi se samo še učila) ... :D
Eh, sej nekaj bova verjetno že znali - če ne, je pa možnost še naslednjič, a ne? :)
 
Ja tudi jaz bi si zelela ne vec it spat in samo ucit, ampak tukaj je problem, da ne morem vec sedet pri miru in se ucit... bi vse drugo raje delala. ;) ma ja, nekaj ze... ce ne pa septembra ja... ceprav se en krat it skozi ves ta pok podatkov... ahjaaaa res si ne zelim tega. Ce pa se ze zalomi, pa kaj cemo ;)
 
Ja, je kr dosti "špeha" za predelat ... Eni pravijo, da se zadnji dan pred izpitom ne učijo več, zato, da ne pomešajo stvari med sabo in se jim znanje nekako bolje usede - smo si pač različni, jst se s slednjim ne strinjam, lahko pa poskusiš, če želiš :) Pozitivno razmišljanje tudi deluje (če te ne zvije trema seveda).
Sama sem opazila, da včasih želim naenkrat toliko stvari povedat, da mi vse "zmrzne" v glavi in ne vem, kako bi vse to ubesedinila ... upam, da se mi ne pripeti na izpitu (bodo mislili, da se mi še sanja ne ... ampak, če se zgodi, pa pač se ... bom že preživela ...).

No, kakorkoli želim ti srečno in uspešno učenje do izpita ;) Potem pa malo sreče (lahka vprašanja) in da razturaš,
Lp :)
 
Ne, ne... tudi sama ne prakticiram pavze zadnji dan... sem se vedno ucila celo zadnjo noc in se zjutraj ponovila.. vse bo sicer tezko izvedljivo, nekaj pa mogoce ostane se v glavi zadnji trenutek.

Hvala. Tudi tebi zelim uspesno ucenje in da ne zmrznes (se tudi jaz bojim tega, da v tistem trenutku tocno vem, kje to pise, s kaksno barvo.. kaj pise pa... kot da nisem sama delala izpiskov ;) ), poves cim vec in prides domov z najvecjim olajsanjem ;)
Hvala in se vidiva cez 2 dni ;) papa
 
Hvala tudi tebi Tamarass, za spodbudne besede :)
Imam eno vprašanje zate, če bi mi znala odgovorit bi bila zelo vesela (tega nisem nikjer našla) - se nanaša na tvoje področje otrok s posebnimi potrebami. Zanima me, če veš, kakšni so normativi pri oblikovanju oddelka v OŠ (rednega programa), v katerem so tudi učenci s posebnimi potrebami (z odločbo o usmerjanju)?

Lp :)
 
Temu vprasanju sem se zacudila tudi jaz. Namrec koliko vem, in druge inf. niti nisem nasla, je to odvisno samo od tega, kako ima otrok s pp napisano v odlocbi. Se pravi, ce je tam pri alineji (to pise pri sestavinah Odlocbe o usmeritvi) "Zmanjsano stevilo otrok v oddelku" napisano DA, potem se zmanjsa. Drugace se pa normativ ne zmanjsa. Za koliko se zmanjsa pa odloca strokovna skupina... citirano iz Pravilnika o normativih in standarih za OS.

"Število učencev v oddelku osnovne šole se lahko zniža, če so v oddelku učenci s posebnimi potrebami, ki imajo to določeno v odločbi o usmeritvi.

O številu učencev v oddelku odloči šolska strokovna skupina. Če odločitev šolske strokovne skupine o znižanju števila učencev v oddelku zahteva oblikovanje dodatnega oddelka, mora šola za to pridobiti soglasje ministrstva, pristojnega za šolstvo (v nadaljevanju: ministrstvo). Dodatni oddelek se lahko oblikuje le ob začetku šolskega leta."

Upam, da sem razumljivo napisala in ti je kaj bolj jasna zadeva ;)
 
Hvala za odgovor :) je pa stvar, če povzamem na kratko zakomplicirana ...
 
No ja... meni naceloma niti ne.. ker smo morali to znat ze na faxu...
Ni neke umetnosti: ce ima otrok v odlocbi napisano zmanjsanje, potem mora bit manj otrok... ce tega nima, ostajajo pogoji enaki... se pravi 28.
Razen, ce gre za Romskega otroka.
Meni je bolj zaskrbljujoca ostala zakonodaja o OS. To mi je bilo vse novo. :(
O pp nic bat...nic kaj groznega ;)
 
Spet jaz, ves mogoce kdaj bi naj bil normativ 28 + 2? :) tega ne najdem nikjer...
 
Hej!

Jst sm našla to v Pravilniku o normativih in standardih za izvajanje programa OŠ - piše le to, da je število učencev, določeno za oblikovanje oddelkov v soglasju z mistrstvom večje za +2 (28+2).
 
Ok, sem ocitno spregledala. Hvala :)
 
Ni za kej. Zdej pa še mal ponovit pol pa bo kar bo ... :D

Se vidva potem ju3,
Lp ;)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

1. Nedotakljivost stanovanja, delitev oblasti v SLO, otrokova pravica do osebne identitete. 2...
Odgovori
1
Ogledi
1.458
  • Članek
Majska izdaja glasila Platforme za vseživljenjsko učenje LLLP Insights povzema nedavne...
Odgovori
0
Ogledi
283
  • Članek
Majska izdaja glasila Platforme za vseživljenjsko učenje LLLP Insights povzema nedavne...
Odgovori
0
Ogledi
153
  • Članek
Na spletni strani Sveta Evropske unije je objavljeno poročilo Sveta za konkurenčnost, ki se je...
Odgovori
0
Ogledi
172
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
827
  • Članek
Na spletni strani Sveta Evropske unije je objavljeno poročilo Sveta za izobraževanje, mladino...
Odgovori
0
Ogledi
227
  • Članek
Eurydice Slovenija UNESCO UIL Bulletin, maj 2023
V letošnji majski številki glasila UNESCO Inštituta za vseživljenjsko učenje (UIL) boste lahko...
Odgovori
0
Ogledi
223

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu